See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRZEGLĄDY WGŁĘBNEGO WYPOSAŻENIA ODWIERTÓW KOMÓR EKSPLOATACYJNYCH W KPMG MOGILNO I KPMG KOSAKOWO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi wykonania przeglądów wgłębnego wyposażenia odwiertów komór eksploatacyjnych w kawernowych podziemnych magazynach gazu: KPMG Mogilno (Palędzie Dolne, 88-300 Mogilno) i KPMG Kosakowo (ul. Rumska 28; 81-198 Dębogórze), dalej jako „Przedmiot zamówienia”. Wykonanie poszczególnych usług objętych Przedmiotem zamówienia zlecane będzie wykonawcy na zasadach opisanych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ, przy czym: 1 Podstawowym i gwarantowanym zakresem usług do realizacji w ramach Przedmiotu zamówienia będą PRACE PODSTAWOWE w zakresie zaplanowanych czynności związanych z eksploatacją planowo – zapobiegawczą z tytułu zadań: a) przeglądy okresowe (konserwacja zapobiegawcza), b) kontrola i ocena stanu technicznego, c) dokumentacja powykonawcza (dokumentacja odbiorowa) dla czynności, o których mowa w lit. a i b. 2 Ponadto Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z poniższymi zasadami: 1) prawo opcji polega na zwiększeniu Przedmiotu zamówienia o tzw. prace dodatkowe, tj. czynności nieplanowane o charakterze interwencyjnym / ponadstandardowym obejmujące: a) usługi ponadstandardowe wyszczególnione w tabeli w pkt 3.2.1 SOPZ – w tym przypadku Zamawiający skorzysta z prawa opcji w razie zaistnienia potrzeb wynikających z zaleceń po przeglądzie oraz stwierdzonych niesprawności i uszkodzeń; b) naprawy wgłębnego zaworu bezpieczeństwa (w tym wymiana części i podzespołów) zgodnie z zakresem zadań określonym w tabeli w pkt 3.2.2 SOPZ – w tym przypadku Zamawiający skorzysta z prawa opcji w razie awarii urządzeń; c) montaż i demontaż mechanicznych korków wgłębnych w odwiercie zgodnie z zakresem zadań określonym w tabelach w pkt 3.2.3 SOPZ – w tym przypadku Zamawiający skorzysta z prawa opcji w razie podjęcia prac interwencyjnych związanych z wymianą uzbrojenia napowierzchniowego lub wykonania badań szczelności kolumny produkcyjnej, 2) wartość usług objętych prawem opcji określał będzie Formularz Cenowy stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ; 3) Wykonawca zrealizuje zamówienie objęte prawem opcji w terminie obowiązywania umowy na warunkach określonych w niniejszej SWZ i zawartej umowie; 4) warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli – zlecenia, o którym mowa w pkt 5.2 SWZ, w zakresie określonym w pkt 1) powyżej; zlecenie takie może być złożone w dowolnym okresie obowiązywania umowy; 5) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy; 6) zlecenie objęte prawem opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zlecenia, w tym roszczenia z tytułu utraconych korzyści; 7) niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji albo złożenie zlecenia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym aniżeli maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części Przedmiotu zamówienia objętej prawem opcji; 8) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji zgodnie ze swoim wyborem w całości lub w części, jednokrotnie lub wielokrotnie, z zastrzeżeniem maksymalnej wartości określonej zgodnie z pkt 2) powyżej. 3 Urządzenia i instalacja objęte Przedmiotem zamówienia to elementy wgłębnego uzbrojenia komór magazynowych, w skład których wchodzą w szczególności: 3.1 zestaw kolumn rur eksploatacyjnych i wydobywczych wraz z elementami technicznymi, 3.2 paker uszczelniający przestrzeń międzyrurową, 3.3 wgłębny zawór bezpieczeństwa, oraz dla których zabudowana jest infrastruktura napowierzchniowa – głowica eksploatacyjna. 4 Specjalistyczne wyposażenie w odwiertach komór magazynowych objęte Przedmiotem zamówienia to wgłębne zawory bezpieczeństwa produkcji Halliburton typu Storm Choke: 4.1 WLRSV.OO. 5.813/2.813/H2S/5K/CAC – 11 sztuk (plus 2 sztuki – zapas), 4.2 WLRSV.OO. 7.05/3.813/STD/5K/CAC – 13 sztuk (plus 1 sztuka – zapas). 5 Zakres prac objętych Przedmiotem zamówienia, zarówno podstawowy jak i objęty prawem opcji, określony został w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia („SOPZ”), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 6 Planowane ilości poszczególnych czynności do wykonania w ramach Przedmiotu zamówienia określone są w SOPZ oraz w Formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: 26ZAK002
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42113390 Brennstoffsysteme, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45333000 Installation von Gasanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z poniższymi zasadami: 1) prawo opcji polega na zwiększeniu Przedmiotu zamówienia o tzw. prace dodatkowe, tj. czynności nieplanowane o charakterze interwencyjnym / ponadstandardowym obejmujące: a) usługi ponadstandardowe wyszczególnione w tabeli w pkt 3.2.1 SOPZ – w tym przypadku Zamawiający skorzysta z prawa opcji w razie zaistnienia potrzeb wynikających z zaleceń po przeglądzie oraz stwierdzonych niesprawności i uszkodzeń; b) naprawy wgłębnego zaworu bezpieczeństwa (w tym wymiana części i podzespołów) zgodnie z zakresem zadań określonym w tabeli w pkt 3.2.2 SOPZ – w tym przypadku Zamawiający skorzysta z prawa opcji w razie awarii urządzeń; c) montaż i demontaż mechanicznych korków wgłębnych w odwiercie zgodnie z zakresem zadań określonym w tabelach w pkt 3.2.3 SOPZ – w tym przypadku Zamawiający skorzysta z prawa opcji w razie podjęcia prac interwencyjnych związanych z wymianą uzbrojenia napowierzchniowego lub wykonania badań szczelności kolumny produkcyjnej, 2) wartość usług objętych prawem opcji określał będzie Formularz Cenowy stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ; 3) Wykonawca zrealizuje zamówienie objęte prawem opcji w terminie obowiązywania umowy na warunkach określonych w niniejszej SWZ i zawartej umowie; 4) warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli – zlecenia, o którym mowa w pkt 5.2 SWZ, w zakresie określonym w pkt 1) powyżej; zlecenie takie może być złożone w dowolnym okresie obowiązywania umowy; 5) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy; 6) zlecenie objęte prawem opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zlecenia, w tym roszczenia z tytułu utraconych korzyści; 7) niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji albo złożenie zlecenia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym aniżeli maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części Przedmiotu zamówienia objętej prawem opcji; 8) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji zgodnie ze swoim wyborem w całości lub w części, jednokrotnie lub wielokrotnie, z zastrzeżeniem maksymalnej wartości określonej zgodnie z pkt 2) powyżej.