See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zielona Gmina Brójce – OZE.
Interne Kennung: ZP.271.1.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 09330000 Solarenergie, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 09331100 Thermische Sonnenkollektoren, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ I – Infrastruktura wodno-kanalizacyjna.
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ II – Budynki
Beschreibung: 1) Adresy inwestycji: a) Szkoła Podstawowa w Kurowicach, ul. Szkolna 1, dz. nr ew. 977/1, obręb 06 Kurowice – instalacja PV i kolektory słoneczne na dachu; b) Szkoła Podstawowa w Woli Rakowej, ul. Szkolna 3, dz. nr ew. 208, obręb 015 Wola Rakowa – instalacja PV na gruncie; c) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu, ul. Szkolna 3, dz. nr ew. 434/1, obręb 02 Bukowiec – instalacja PV na dachu; d) Świetlica wiejska w Bukowcu, ul. Górna 29, dz. nr ew. 395/2, obręb 02 Bukowiec instalacja PV na gruncie; e) Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kurowicach, ul. Pabianicka 4, dz. nr ew. 1405/1, obręb 06 Kurowice – instalacja PV na dachu. 2) Zakres prac dla Części II: a) wykonanie ekspertyzy budowlanej dotyczącej nośności dachów na potrzeby dodatkowego obciążenia poprzez infrastrukturę fotowoltaiczną – w przypadku konieczności wzmocnienia konstrukcji dachów, całkowity koszt wzmocnienia ponosi Wykonawca; b) w przypadku stwierdzenia konieczności wykonania wzmocnień konstrukcyjnych umożliwiających bezpieczny montaż instalacji fotowoltaicznej, Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektu wzmocnienia, uzyskania wymaganych uzgodnień i pozwoleń, wykonania robót wzmacniających oraz przywrócenia elementów budynku do stanu niepogorszonego; c) koszty wykonania ekspertyzy oraz ewentualnych wzmocnień konstrukcji dachów niezbędnych do realizacji instalacji fotowoltaicznych należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym; d) demontaż oraz utylizacja instalacji solarnej kolektorów próżniowych zamontowanych na dachu Szkoły Podstawowej w Kurowicach; e) montaż podkonstrukcji stalowej na budynku Szkoły Podstawowej w Kurowicach pozwalającej zamontować zarówno instalację fotowoltaiczną jak i kolektory słoneczne; f) wykonanie nowej instalacji kolektorów słonecznych wraz z modernizacją instalacji ciepłej wody użytkowej na budynku Szkoły Podstawowej w Kurowicach o łącznej mocy min. 13,5 kW – zakres planowanej modernizacji zostanie przedstawiony w dokumentacji projektowej do wcześniejszej akceptacji Zamawiającego oraz Inspektora Nadzoru; g) ułożenie papy pod panele fotowoltaiczne montowane na dachu (papa musi spełniać wymogi NRO); h) w przypadku dachu płaskiego wykorzystać stelaże, na których możliwe będzie ustawienie modułów fotowoltaicznych pod odpowiednim kątem (25-35 stopni); i) do instalacji na gruncie przy Szkole Podstawowej w Woli Rakowej należy wykonać nawierzchnię, która zapewni odbijanie światła w celu absorbcji promieni spod spodu modułu, instalację należy również ogrodzić; j) wszelkie roboty wzmacniające nie stanowią robót dodatkowych, jeśli ich konieczność wynika z przyjętych przez Wykonawcę rozwiązań projektowych, technologii montażu lub parametrów zastosowanych urządzeń. Szczegółowy opis części przedmiotu zamówienia wraz z programem funkcjonalnoużytkowym umieszczony jest na stronie prowadzonego postępowania, tj.: https://ezamowienia.gov.pl/mpclient/search/list/ocds148610ef7a4f0a263c4d0687c0c94e3897d491