372229-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów budowlanych o kodach 17 03 80 (papa odpadowa) i 17 02 02 (szkło)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów budowlanych o kodach 17 03 80 (papa odpadowa) i 17 02 02 (szkło)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów budowlanych o kodach: a. 17 03 80 ( odpadowa papa) b. 17 02 02 (szkło). 2. Przekazanie odpadów objętych zamówieniem nastąpi w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 3. Ilość odpadów przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi do 320 Mg, w tym: 250 Mg odpadu o kodzie 17 03 80 i 70 Mg odpadu o kodzie 17 02 02. 4. Zamawiający, w ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o 480 Mg, w tym: 350 Mg odpadu o kodzie 17 03 80 i 130 Mg odpadu o kodzie 17 02 02. 5. Zamawiający skorzysta z opcji, jeżeli wystąpi zapotrzebowanie na dalszą realizację ww. usług. 6. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 800 Mg, w tym: 320 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz do 480 Mg w ramach opcji. 7. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego – siedziba ZGOK Sp. z o.o. w Olsztynie, ul. P. Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn. 8. Historyczne dane dot. ilości odpadów odbieranych w ciągu roku z instalacji Zamawiającego: a. 17 03 80 (odpadowa papa): 250Mg b. 17 02 02 (szkło): 70Mg. 9. Ilość odpadów o kodzie 17 03 80 objętych zamówieniem wynosi 600Mg (w tym zamówienie podstawowe 250Mg, opcja 350Mg), miesięczna ilość załadunków: 0-2 załadunki (np. samochód typu ruchoma podłoga). 10. Ilość odpadów o kodzie 17 02 02 objętych zamówieniem wynosi 200Mg (w tym zamówienie podstawowe 70 Mg, opcja 130Mg), roczna ilość załadunków: 2-5 (np. samochód typu ruchoma podłoga). 11. Z uwagi na konieczność sortowania odpadów budowlanych, spółka spodziewa się wzrostu strumienia tych odpadów, czego jednocześnie nie może zagwarantować. 12. Odpady odebrane od Zamawiającego zostaną przekazane do podmiotu posiadającego decyzję określoną w art. 27 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach wskazanego przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy. 13. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 14. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 15. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 16. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki współpracy zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ pn. Projektowane postanowienia umowy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający, w ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o 480 Mg, w tym: 350 Mg odpadu o kodzie 17 03 80 i 130 Mg odpadu o kodzie 17 02 02. 2. Zamawiający skorzysta z opcji, jeżeli wystąpi zapotrzebowanie na dalszą realizację ww. usług. 3. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 800 Mg, w tym: 320 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz do 480 Mg w ramach opcji. 4. Ilość odpadów o kodzie 17 03 80 objętych zamówieniem wynosi 600Mg (w tym zamówienie podstawowe 250Mg, opcja 350Mg). 10. Ilość odpadów o kodzie 17 02 02 objętych zamówieniem wynosi 200Mg (w tym zamówienie podstawowe 70 Mg, opcja 130Mg).