See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af pædagogiske vikarer
Beschreibung: Formålet med Rammeaftalen er at sikre Ordregivers almindelige dagtilbud - samt i mindre omfang skoler og fritidstilbud - adgang til kvalificerede pædagogiske vikarer ved fravær af ansat personale i Ordregivers dagtilbud, skoler eller fritidstilbud. Aftalen skal understøtte kontinuitet og kvalitet i den pædagogiske praksis.Tilbudsgiver skal kunne:Levere vikarer med relevant erfaring og/eller uddannelseHåndtere både planlagte og akutte vikarbehovTilbyde vikarer til forskellige målgrupper og faglige kontekster.
Interne Kennung: 277909907
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til reglerne i Udbudsloven, LBK nr. 116 af 3. februar 2025 afsnit II.Der indgås på baggrund af udbuddet Rammeaftaler med to Leverandører, hvor Tilbudsgiver med den højeste pointsum i evalueringen tildeles plads et i den samlede kaskade, mens Tilbudsgiver med den næsthøjeste pointsum tildeles plads to i den samlede kaskade.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79610000 Stellenvermittlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte, 85312100 Betreuung in Tagesstätten, 85312110 Betreuungsleistungen in Kinderkrippen
5. Los
Los: LOT-0000