2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávky spotřebního zdravotnického materiálu pro provádění hemodialýzy a on-line hemodiafiltrace včetně obnovy hemodialyzačních monitorů
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je průběžná dodávka spotřebního zdravotnického materiálu pro hemodialýzu a on-line hemodiafiltraci a výpůjčka 50 ks hemodialyzačních přístrojů na období 3 let od uzavření rámcové dohody o veřejné zakázce včetně provádění bezplatného servisu. Spotřební materiál bude jednotlivými nemocnicemi zadavatele odebírán průběžně, v objemu odpovídajícím vždy aktuální potřebě zadavatele. Vybraný dodavatel se zaváže dodat potřebné množství spotřebního materiálu vždy do 3 dnů ode dne doručení písemné výzvy zadavatele. Na dodávky spotřebního materiálu bude uzavřena Rámcová dohoda s jedním vybraným dodavatelem.
Interne Kennung: Hemodialýza2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zadavatel přistoupil postupem dle § 57 odst. 2 písm. b) zákona o zadávání veřejných zakázek ke zkrácení lhůty pro podání nabídek na 15 dnů. Důvodem pro zkrácení lhůty jsou naléhavé okolnosti na straně zadavatele, konkrétně blížící se konec závazku z aktuální smlouvy na zajištění hemodialýzy. Zadavatel aktuálně přistoupil za podmínek dle § 222 odst. 4 zákona k provizornímu prodloužení aktuální smlouvy, tak, aby vytvořil maximální prostor pro přesoutěžení této veřejné zakázky. Zadavatel nicméně musí počítat také s tím, že dojde ke zdržení postupu zadávacího řízení, tj. zejména může být nucen prodloužit lhůtu pro podání nabídek z některého ze zákonem stanovených důvodů, popř. může dojít k průtahům při posouzení a hodnocení nabídek apod. Zadavatel si je vědom toho, že naléhavost výše uvedených okolností jde na vrub opožděnému zahájení tohoto zadávacího řízení. Aktuálně účinné znění zákona nicméně umožňuje zadavateli zkrácení lhůty pro podání nabídek i v případě, že naléhavost zadán veřejné zakázky je dána důvody na jeho straně. Zadavatel je současně toho názoru, že lhůta pro podání nabídek je i po svém zkrácení dostatečná pro podání nabídek. V prvé řadě proto, že zadavatel užívá stejné, resp. obdobné zadávací podmínky popáté a jsou tedy na relevantním trhu dobře známy. Zadavatel současně umožňuje nahradit doklady ke kvalifikaci čestným prohlášením, jehož vzor – stejně jako vzory většiny ostatních dokumentů do nabídky – dodavatelům poskytuje v rámci zadávací dokumentace.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jedná se o otevřené zadávací řízení na nadlimitní veřejnou zakázku na dodávky. Zadavatel zakázku zadává jako centrální zadavatel podle ust. § 9 odst. 1 písm. a) zákona o zadávání veřejných zakázek.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33181100 Dialysatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33181200 Dialysefilter, 33692800 Dialyselösungen, 33141324 Dialysenadeln
5. Los
Los: LOT-0001