372397-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel – 10.03 Hårde hvidevarer (2026)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel10.03 Hårde hvidevarer (2026)
BeschreibungSKI er en indkøbscentral og udbyder på vegne af SKI’s kunder en rammeaftale vedrørende Hårde hvidevarer, og visse tjenesteydelser forbundet med hårde hvidevarer. Rammeaftalen er en frivillig aftale, der kan anvendes af alle kunder, der har abonnement til SKI på det tidspunkt, hvor udbudsbekendtgørelsen bliver offentliggjort. Sortimentet på 10.03 omfatter husholdningsprodukter, der anvendes i husholdningskøkkener, men også benyttes i de offentlige institutioner, f.eks. i tekøkkener og andre steder, hvor behovet ikke er så stort, at der er behov for semiprofessionelle og professionelle produkter. 10.03 dækker således ikke professionelle produkter til brug i storkøkkener, som er omfattet af SKI’s forpligtende aftale 50.25 Storkøkkenudstyr. Sortimentet på 10.03 omfatter dog enkelte professionelle vaskemaskiner, tørretumblere, tørreskabe og opvaskemaskiner til husholdningsbrug. Se mere om sortimentet i bilag B og C og udbudsbetingelserne.
Interne Kennung10.03
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte, 39711000 Elektrische Küchengeräte für den Hausgebrauch, 39713000 Elektrische Reinigungsgeräte für den Hausgebrauch; Bügeleisen, 39714000 Dunstabzugs- oder Rückführungshauben
5. Los
LosLOT-0000