2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO SPRZĘTU TRANSPORTOWEGO NOSG
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części zamiennych do sprzętu transportowego NOSG , realizowana zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia (zał. nr 2 do SWZ) oraz projektem umowy (zał. nr 3 do SWZ): Części zamienne oryginalne lub o porównywalnej jakości do obsług i napraw motocykli oraz pojazdów ATV; Marki i roczniki pojazdów: Aprilia KT RX125 2021, Honda XL125, XL700, CRF250, CRF300, TRX300 1998-2021; Hyosung RX125 2010; Kawasaki LX125, Versys1000, ZR750 2011-2015; Rieju MR4-T/MRX125 2009; CF Moto Cforce520 2017; Kymco L7, A5, Z5, Agillity City125 2015-2021; Linhai UTV 1100 Diesel 2022; Can-Am Traxter 2018-2021; Polaris Sportman Touring 570, Widetrak 2009-2019; Yamaha Grizzly 700 2014-2015.
Interne Kennung: 16/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp
Zentrale Elemente des Verfahrens: Z postepowania o udzieleni zamówienia wyklucza się również Wykonawcę na podstawie:1)art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576;2) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2025 poz. 514 z późn. zm.). 1.Wykonawcy, którzy ubiegają się wspólnie o udzielenie zamówienia, zobowiązani są do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W takim przypadku do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika/lidera konsorcjum. Pełnomocnictwo musi zawierać pełną nazwę wszystkich uczestników konsorcjum oraz musi być sporządzone zgodnie z rozdz. IX ust. 1 pkt 1.4. 2.Badanie braku podstaw do wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia przeprowadzane będzie w odniesieniu do każdego z Wykonawców występujących wspólnie. 3.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie oświadczenia, o których mowa w rozdz. VI pkt 1.1 SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą oświadczenie, z którego wynika które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. 5.Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w niniejszym rozdziale. 6. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w rozdziale VI pkt 1.3 lit. d) SWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2.Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w rozdziale VI pkt 1.3 lit. a) składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy w zakresie, o którym mowa w pkt 1.3 lit. a). 3.Dokumenty, o których mowa w ust. 1 powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 4.Dokumenty, o których mowa w ust. 2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem. 5.Jeżeli w kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis ust. 3 stosuje się. 6.Jeżeli w kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy. Przepis ust. 4 stosuje się.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa części zamiennych do sprzętu transportowego NOSG
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części zamiennych do sprzętu transportowego NOSG , realizowana zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia (zał. nr 2 do SWZ) oraz projektem umowy (zał. nr 3 do SWZ): Części zamienne oryginalne lub o porównywalnej jakości do obsług i napraw motocykli oraz pojazdów ATV
Interne Kennung: Sprawa nr 16/24
Menge: 1 274 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający, uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji. a) Zamawiający może z opisanego w SOPZ prawa opcji skorzystać w całości lub w części. b) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. c) Prawo opcji dotyczy części zamiennych określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (zał. nr 1 do SWZ). d) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji tj. wysokość upustu od ceny detalicznej, termin dostawy części oraz okres gwarancji, będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. e) Przedmiot zamówienia w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować dostawę części zamiennych do sprzętu transportowego NOSG do maksymalnej kwoty - 50 000,00 zł brutto. f) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji do 01.12.2025 r.