See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-079/2026 Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadania
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadania: - zadanie nr 1– spektrometr z przystawkami, zestawem komputerowym z oprogramowaniem i biblioteką widm oraz z zestawem do wizualizacji - 1 zestaw. - zadanie nr 2– wirówka laboratoryjna z chłodzeniem oraz z zestawem adapterów i rotorów – 1 zestaw. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. 3. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Wydział Medyczny :zadanie 1 - budynek L1, pomieszczenie 006, ul. Na Grobli 15, 50-421 Wrocław; zadanie 2 - budynek L1, pomieszczenie 127, ul. Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 4. Kod CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Zadania 1- 2 znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3.1 - 3.2 do SWZ – OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 7. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi:- zadanie nr 1 – do 8 tygodni od dnia zawarcia umowy;- zadanie nr 2 – do 8 tygodni od dnia zawarcia umowy. 8. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 13.07.2026r (90 dni). 11. Oferta musi składać się z: 11.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia; 11.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 11.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 11.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 11.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 11.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 19 SWZ; 11.7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 11.8.PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy: opisu oferowanego przedmiotu zamówienia - specyfikacji technicznej oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców – pozwalającego stwierdzić zgodność oferowanego urządzenia/zestawu z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi odpowiednio w Załączniku nr 3.1-3.2 do SWZ – wypełniony Załącznik nr 3.1-3.2 do SWZ. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3 do SWZ OPZ kol. Oferowane parametry – potwierdzenie spełnienia wymogów poprzez oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania „Nazwa, typ, model, producent” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady tej nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, tj. uzupełnieniu/złożeniu na podstawie art. 107 ust.3 uPzp nie podlega wskazanie przez Wykonawcę informacji ocenianych w kryteriach oceny ofert lub pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 12.Do Oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu - Wykonawca składa je w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanym dalej JEDZ, stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. 11a. JEDZ nie obejmuje swoim zakresem podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. W związku z tym Wykonawca dołącza do Oferty oświadczenie odrębne w stosunku do tych, które są składane na formularzu JEDZ (zgodne w treści z Zał. Nr 5.1 do SWZ dla Wykonawcy /Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie oraz Zał. Nr 5.2 do SWZ dla podmiotu udostępniającego zasoby). 11.3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców ubiegających się o zamówienie.
Vorherige Bekanntmachung: 228162-2026
Interne Kennung: SZP/243-079/2026 Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadania
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SZP/243-079/2026 Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadanie 1.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadania: - zadanie nr 1– spektrometr z przystawkami, zestawem komputerowym z oprogramowaniem i biblioteką widm oraz z zestawem do wizualizacji - 1 zestaw 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. 3. Kod CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.1 SWZ – OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 7. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 8. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”.
Interne Kennung: LotA_1
Los: LOT-0002
Titel: SZP/243-079/2026 Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadanie 2.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest Doposażenie laboratoriów Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej (spektrometr i wirówka) - zadania: - zadanie nr 2– wirówka laboratoryjna z chłodzeniem oraz z zestawem adapterów i rotorów – 1 zestaw. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. 3. Kod CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.2 SWZ – OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 7. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 8. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”.
Interne Kennung: LotA_2