373011-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke – TV-bil med optioner på tilhørende serviceaftaler til Vandmiljø Randers A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTV-bil med optioner på tilhørende serviceaftaler til Vandmiljø Randers A/S
BeschreibungUdbuddet omfatter indkøb af en fabriksny TV-bil. TV-bilen skal anvendes af Ordregiver i forbindelse med arbejder inden for tv-inspektion. Tilbudsgiver skal give oplæring i bilens funktioner til Ordregivers medarbejder(e). Derudover efterspørger Ordregiver optioner på to serviceaftaler på hhv. TV-bilen og udstyret gældende for 8 år.Ordregiver lægger vægt på, at levering af TV-bilen sker hurtigst muligt, dog senest den 31. december 2026. Derudover lægger Ordregiver vægt på en ergonomisk og hensigtsmæssig opbygning af TV-bilen. Nærmere beskrivelse heraf findes i udbudsbetingelserne afsnit 7 vedr. evaluering af TV-bilen, samt bilag 2, kravspecifikation.I forbindelse med evaluering skal tilbudsgiver stille en TV-bil til rådighed til brugertest. Nærmere beskrivelse følger af udbudsbetingelsernes afsnit 7.3 om brugertest.Den udbudte kontrakt inkluderer to optioner på serviceaftale af TV-bil og serviceaftale af udstyr i en periode på 8 år fra ikrafttrædelse. Tilbudsgiver skal i sit tilbud sende beskrivelser af serviceaftaler. Ordregiver har i bilag 2 afsnit 2 beskrevet krav til serviceaftaler, herunder afstandskrav.Ordregivers forventede værdi af kontrakten (TV-bil inkl. optioner) er beregnet til 3.624.000kr.Kontrakten tildeles én tilbudsgiver.Kontrakten tildeles efter tildelingskriteriet bedste forhold mellem pris og kvalitet.Det er til enhver tid tilbudsgivers ansvar at orientere sig og læse det samlede udbudsmateriale, ligesom tilbudsgiver opfordres til at sikre, at tilbud udarbejdes på grundlag af det fuldt gældende udbudsmateriale.
Interne Kennung284760107
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som offentligt udbud efter forsyningsvirksomhedsdirektivet (direktiv 2014/25/EU af 26. februar 2014).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser
5. Los
LosLOT-0000
Menge1
Optionen
Beschreibung der OptionenTo optioner: en option på serviceaftale på tv-bil, og en option på serviceaftale på udstyret.