373129-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Zakup elementów cyberbezpieczeństwa. Zadanie finansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup elementów cyberbezpieczeństwa. Zadanie finansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów informatycznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku w ramach projektu „Rozwój usług cyfrowych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku” poprzez rozwój usług e-zdrowia i integrację z systemami centralnymi realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2. Zadanie obejmuje kompleksową integrację oraz modernizację środowiska systemów informatycznych Szpitala, której celem jest poprawa jakości świadczeń zdrowotnych, dostępności usług, zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzania danych medycznych, interoperacyjności z systemami krajowymi oraz cyfryzacja procesów związanych z leczeniem pacjenta. 3. W ramach postępowania przewidziano 3 Zadania: 3.1. Zadanie nr 1 – Zakup Oprogramowania antywirusowego 3.1.1. Zakup oprogramowania antywirusowego (suma kosztów licencji, wdrożenia, szkoleń i 3 lata opieki) 3.2. Zadanie nr 2 – Zakup Systemu SOC / SIEM 3.2.1. Zakup i wdrożenie systemu SOC / SIEM (suma kosztów licencji, wdrożenia, usługi eksperckiej, szkoleń i 3 lata opieki) 3.3. Zadanie nr 3 – Zakup Systemu PAM 3.3.1. Zakup i wdrożenie systemu PAM (suma kosztów licencji, wdrożenia, szkoleń i 3 lata opieki) 3.4. Dokumentacja powykonawcza 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wybrane części (zadania), lecz nie dopuszcza możliwości składania ofert na dowolnie wybrane pozycje w danej części (w danym zadaniu), w poszczególnych częściach (zadaniach) musi być wyceniony pełen zakres podany przez Zamawiającego. 5. Oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w danej części (zadaniu) zostaną odrzucone. 1. Zamawiający wskazuje Wykonawcy konieczność zastosowania następujących standardów: 1.1. spełnienie wymagań dotyczących zasady DNSH – nieczynienia znaczącej szkody środowisku i wdrażania rozwiązań minimalizujących negatywne skutki (do no significant harm), której założenia znajdują się pod adresem: https://www.kpo.gov.pl/strony/o-kpo/dla-instytucji/dokumenty/dnsh/ 1.2. stosowania Standardów Ochrony Drzew w procesach inwestycyjnych. Wszelkie prace budowlane w sąsiedztwie drzew muszą być prowadzone w sposób minimalizujący ingerencję w system korzeniowy, pień i koronę (np. poprzez wyznaczenie stref ochrony drzewa zgodnie z rzutem korony + 1,5m). Zamawiający dopuszcza certyfikaty równoważne wydane poza RP, o ile potwierdzają one wdrożenie systemów zarządzania środowiskowego gwarantujących ochronę zieleni na poziomie nie niższym niż wymagany w unijnych wytycznych DNSH 1.3. Wykonawca gwarantuje, że produkty/usługi/roboty będące przedmiotem zamówienia spełniają wymagania projektowania uniwersalnego (dostępność dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami), zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027. W przypadku oferowania rozwiązań certyfikowanych poza RP, Wykonawca musi wykazać ich pełną dostępność zgodnie ze standardami określonymi w Europejskim Akcie o Dostępność”. 2. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw (UE/EOG), pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wymogów w zakresie ochrony środowiska (DNSH), standardów ochrony zieleni oraz zasad niedyskryminacji i dostępności wymaganych dla projektów finansowanych z instrumentu Recovery and Resilience Facility (RRF/KPO). Wykonawca dołączy do certyfikatu pisemne uzasadnienie równoważności w języku polskim. 3. Wszystkie wymagania określone w SWZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 4. Wykonawca w ramach złożonej przez siebie oferty zapewni wszelkie elementy i czynności niezbędne do prawidłowego działania przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający oświadcza, iż w placówce wprowadzono standardy ochrony małoletnich dostępne na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku www.szpital.rybnik.pl a Wykonawca zobowiązuje się do zapoznania się z nimi i ich przestrzegania podczas realizowanych dostaw/usług. 6. Na podstawie Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii Europejskiej oraz art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów, Zamawiający oświadcza, iż posiada wdrożoną procedurę zgłaszania nieprawidłowości. Procedura dostępna jest na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku www.szpital.rybnik.pl
Vorherige Bekanntmachung251071-2026
Interne KennungDB-7-PN/24-2026.AR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPotrzeba niezwłocznego udzielenia zamówienia wynika z konieczności zachowania ciągłości ochrony systemów teleinformatycznych Szpitala, które przetwarzają dane wrażliwe oraz wspierają procesy diagnostyczno-lecznicze. Wygaśnięcie obecnych licencji bez natychmiastowego zapewnienia nowej ochrony eksponuje jednostkę na ryzyko cyberataku (np. typu ransomware), co w konsekwencji może doprowadzić do paraliżu pracy placówki, utraty dostępu do historii chorób pacjentów oraz zagrożenia ich bezpieczeństwa zdrowotnego. Obiektywna niemożność dotrzymania standardowych terminów wynika z dynamiki zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz konieczności dostosowania systemów do aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający zastosował procedurę, o której mowa w art. 138 ust 2 pkt 2) ustawy Pzp. Procedura przyspieszona nie ogranicza konkurencyjności, z uwagi na fakt, że planowane dostawy dotyczą oprogramowania powszechnie stosowanego w jednostkach opieki zdrowotnej, a tym samym znajdują się one w stałym asortymencie firm oferujących ich sprzedaż. Z analizy rynku wynika, że istnieje możliwość zakupu oprogramowania u co najmniej dwóch potencjalnych wykonawców Przygotowanie oferty nie wymaga od wykonawców skomplikowanych obliczeń ani nakładów pracy, które uzasadniałyby stosowanie pełnego terminu ustawowego.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72225000 Bewertung und Prüfung der Systemqualitätssicherung, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Zakup Oprogramowania antywirusowego
Beschreibung2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 8a do SWZ oraz w Formularzu asortymentowo – cenowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 5a do SWZ do Zadania nr 1 opisanego w OPZ Załącznik nr 8a,
Interne KennungZadanie (część,pakiet) - nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Zakup Systemu SOC / SIEM
Beschreibung2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 8b do SWZ oraz w Formularzu asortymentowo – cenowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we Wzorze umowy stanowiącym ałącznik nr 5b do SWZ do Zadania nr 2 opisanego w OPZ Załącznik nr 8b,
Interne KennungZadanie (część,pakiet) - nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – Zakup Systemu PAM
Beschreibung2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 8c do SWZ oraz w Formularzu asortymentowo – cenowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 5c do SWZ do Zadania nr 3 opisanego w OPZ Załącznik nr 8c,
Interne KennungZadanie (część,pakiet) - nr 3