2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla inwestycji
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usługi projektowej polegającej na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskaniu wymaganych uzgodnień, opinii, warunków, decyzji administracyjnych i pozwolenia na budowę oraz pełnieniu nadzoru autorskiego dla inwestycji pn. „Rewitalizacja dawnego budynku „Rzeczypospolitej Ujazdowskiej” wraz z przebudową i rozbudową na potrzeby Mazowieckiego Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego oraz Stacji Wyczekiwania ZRM wraz z zagospodarowaniem terenu”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie koncepcji przekazanej przez Zamawiającego stanowiącej załącznik do OPZ, bez zmiany jej podstawowych założeń funkcjonalnych, użytkowych, przestrzennych i programowych, z zastrzeżeniem zmian koniecznych do zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami, uzgodnieniami, decyzjami administracyjnymi oraz wymaganiami technicznymi i konserwatorskimi. 3. Zakresem zamówienia (zakres podstawowy) jest kompleksowa realizacja usługi projektowej, na którą składa się w szczególności: 3.1. wykonanie projektu budowlanego, w tym projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego - w zakresie wymaganym przepisami prawa, z uwzględnieniem ochrony konserwatorskiej obiektu i terenu; 3.2. wykonanie projektów technicznych, wstępnych kosztorysów, wstępnych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz innych opracowań do przygotowania i przeprowadzenia przyszłego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w zakresie wskazanym w OPZ; 3.3. przygotowanie kompletu materiałów, wniosków, uzgodnień, opinii, decyzji i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz innych wymaganych rozstrzygnięć administracyjnych, w tym związanych z ochroną zabytków; 3.4. udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącym inwestycji jako ekspert, z obowiązkiem udzielenia odpowiedzi na pytania wykonawców, wydawania opinii w zakresie dokumentacji projektowej i innych dokumentów, których Wykonawca jest autorem, na zasadach określonych w PPU i OPZ oraz w terminach wskazanych przez Zamawiającego 3.5. aktualizacja dokumentacji projektowej i innych dokumentów, których Wykonawca jest autorem, na skutek zmian, odpowiedzi udzielonych wykonawcom w czasie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 3.6. pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych, na zasadach określonych w Umowie (PPU) oraz OPZ; 3.7. współpraca z Zamawiającym na każdym etapie umowy, w tym uzgodnień rozwiązań projektowych, materiałowych, technicznych i kosztowych, postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z uwzględnieniem funkcji Mazowieckiego Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego oraz Stacji Wyczekiwania ZRM. 4. Dokumentacja projektowa w zakresie wskazanym w OPZ ma zostać sporządzona zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 524), w szczególności art. 20 i art. 34, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), w szczególności art. 99, art. 103 i art. 134, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) oraz zgodnie z innymi obowiązującymi przepisami, normami i wymaganiami właściwymi dla przedmiotu zamówienia, w tym dotyczącymi ochrony zabytków, ochrony przeciwpożarowej, dostępności oraz obiektów ochrony zdrowia i innymi obowiązującymi przepisami. 5. Zamawiający wymaga, aby dokumentacja projektowa była kompletna, wzajemnie skoordynowana międzybranżowo, zgodna z koncepcją przekazaną przez Zamawiającego oraz z dokumentami formalno-prawnymi dotyczącymi inwestycji, a także nadawała się do wykorzystania na potrzeby uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, wstępnego oszacowania wartości przyszłego zamówienia na roboty budowlane. 6. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać wymagania wynikające z funkcji obiektu, w tym funkcji edukacyjnej oraz funkcji Stacji Wyczekiwania ZRM, a także uwarunkowania wynikające z lokalizacji inwestycji przy ul. Jazdów 5 w Warszawie, wpisu budynku do rejestru zabytków pod numerem A-1461, położenia na obszarze pomnika historii oraz ujęcia terenu w Gminnej Ewidencji Zabytków jako chronionego układu urbanistycznego „Osiedle - Jazdów”. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres dokumentacji, liczba egzemplarzy, zakres opracowań oraz zasady odbioru poszczególnych etapów zostały określone w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 8. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych i praw zależnych do dokumentacji projektowej na zasadach określonych w PPU. 9. Jeżeli dokumentacja zamówienia wskazuje normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne na zasadach określonych w OPZ i SWZ. 10. Wykonawca odpowiada za wzajemną zgodność opracowań wszystkich branż oraz za usunięcie ewentualnych kolizji, niespójności i braków w dokumentacji w ramach wynagrodzenia umownego.
Interne Kennung: 32/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W zakresie nieuregulowanym ustawą Pzp lub SWZ do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu zastosowanie mają w szczególności przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 3.08.2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej przed złożeniem oferty. Wizja lokalna odbędzie się w dniu 05.06.2026 r. o godz. 11:00 na terenie inwestycji pn. „Rewitalizacja dawnego budynku ‘Rzeczypospolitej Ujazdowskiej’ wraz z przebudową i rozbudową na potrzeby Mazowieckiego Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego oraz Stacji Wyczekiwania ZRM wraz z zagospodarowaniem terenu”, przy ul. Jazdów 5, 00-467 Warszawa, działka ewidencyjna nr 9, obręb 5-06-08. Miejsce zbiórki: Warszawa, ul. Jazdów 5, przed wejściem głównym do budynku. Wizja lokalna zostanie przeprowadzona z udziałem przedstawiciela Zamawiającego, a udział wykonawcy zostanie potwierdzony protokolarnie na wzorze Zamawiającego. Oferta Wykonawcy, który nie odbędzie wizji lokalnej, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert, wadium w wysokości 30.000,00 złotych (słownie: trzydzieści tysięcy złotych). Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Szczegółowe informacje dotyczące wadium znajdują się w Rozdziale III SWZ. Zamawiający oczekuje, że Wykonawcy zapoznają się dokładnie z treścią SWZ. Wykonawca ponosi ryzyko niedostarczenia wszystkich wymaganych informacji i dokumentów oraz złożenia oferty nieodpowiadającej wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Klauzula informacyjna RODO, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, ogólne rozporządzenie o ochronie danych (Dz.U. UE L 119 z 4.5.2016, str. 1) znajduje się w rozdziale XII SWZ. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej Open Nexus. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w tym składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem ww. platformy zakupowej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usługi projektowej polegającej na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskaniu wymaganych uzgodnień, opinii, warunków, decyzji administracyjnych i pozwolenia na budowę oraz pełnieniu nadzoru autorskiego dla inwestycji pn. „Rewitalizacja dawnego budynku „Rzeczypospolitej Ujazdowskiej” wraz z przebudową i rozbudową na potrzeby Mazowieckiego Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego oraz Stacji Wyczekiwania ZRM wraz z zagospodarowaniem terenu”. Głównym celem realizacji zamówienia jest uzyskanie kompletnej, prawidłowej i skoordynowanej dokumentacji projektowej dla inwestycji realizowanej na potrzeby Mazowieckiego Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego oraz Stacji Wyczekiwania ZRM, pozwalającej na uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, opisanie wstępnie przyszłego przedmiotu zamówienia na roboty budowlane oraz wstępne oszacowanie wartości tego zamówienia, w szczególności na podstawie kosztorysu i prawidłowego przeprowadzanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ze wsparciem merytorycznym Wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres dokumentacji, liczba egzemplarzy, zakres opracowań oraz zasady odbioru poszczególnych etapów zostały określone w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych i praw zależnych do dokumentacji projektowej na zasadach określonych w PPU.