See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa implantów, protez oraz wyrobów medycznych do SPZZOZ w Wyszkowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa implantów, protez oraz wyrobów medycznych do SPZZOZ w Wyszkowie” 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 2 - Szczegółowa oferta cenowa, oraz Załączniku nr 5 – Projektowane postanowienia umowy 3. Termin płatności za realizację przedmiotu zamówienia: 60 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. 4. Dostarczane towary muszą odpowiadać warunkom jakościowym określonym w specyfikacji warunków zamówienia i w ofercie przetargowej Wykonawcy oraz muszą posiadać stosowne certyfikaty, atesty i dopuszczenia do obrotu i stosowania w służbie zdrowie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym dla produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (tj. Dz. U z 2024 r., poz. 1620) 5. Termin ważności przedmiotu zamówienia musi wynosić minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia. 6. Wszystkie wymagania zawarte w niniejszej SWZ oraz Załącznikach stanowią wymagania minimalne. 7. Jeżeli którakolwiek pozycja asortymentowa wymieniona w Załączniku nr 2 składa się z kilku elementów, które będą widoczne na fakturze po wyborze oferty, a nie zostały wskazane w tabeli powyżej, należy te pozycje wycenić oddzielnie. 8. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć w terminie 7 dni od daty podpisania umowy, do Magazynu Depozytowego, mieszczącego się na Bloku Operacyjnym, asortyment określony w zamówieniu (ustalany indywidualnie), który będzie do dyspozycji Zamawiającego. Rozliczenie Magazynu Depozytowego będzie następowało na podstawie raportu zużycia, którego kopia przesyłana będzie do Wykonawcy. 9. Wykonawca na podstawie raportu zużycia wystawi Zamawiającemu fakturę obejmującą elementy wyszczególnione w raporcie. 10. Uzupełnienie Magazynu Depozytowego będzie się odbywało na podstawie raportu zużycia wystawionego przez Zamawiającego, o elementy określone w tym raporcie, w terminie do 48 godzin od daty otrzymania raportu (Kryterium oceny ofert). Uzupełnienia Magazynu Depozytowego o inne elementy nie ujęte w raporcie zużycia będzie dokonywane na pisemne zamówienie Zamawiającego w terminie dwóch dni roboczych od jego otrzymania, Wykonawca będzie na bieżąco uzupełniał asortyment utrzymując zapas odpowiedni dla zużycia przez Zamawiającego. 11. Wykonawca zapewni możliwość swobodnej wymiany asortymentu w ramach asortymentu podanego w poszczególnym pakiecie. 12. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przy dostawie zdjęć dostarczonych sprzętów oraz instrukcje dot. procesu dekontaminacji. 13. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia niezbędnych szkoleń personelu Zamawiającego z zakresu wiedzy merytorycznej związanej z użyciem oferowanych towarów oraz zasad dekontaminacji. 14. Wykonawca użyczy Zamawiającemu, bez jakichkolwiek opłat, instrumentarium niezbędnego do pracy w ramach asortymentu przedstawionego w danym pakiecie, jeśli będzie ono konieczne, oraz będzie je odpowiednio uzupełniał, konserwował i naprawiał w miarę zużycia. 15. Zamawiający zwróci asortyment z depozytu w terminie 7 dni roboczych od momentu wygaśnięcia lub rozwiązania umowy. 16. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia transport i rozładunek. 17. Zamówienia od Zamawiającego wychodzić będą w dniach roboczych w godzinach pracy Zamawiającego. 18. Dostawa następować będzie w asortymentach i ilościach określanych każdorazowo przez Zamawiającego, na koszt i ryzyko Wykonawcy.
Interne Kennung: DEZ/Z/341/ZP-20/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1. Wcześniejsze unieważnienie postępowania (Pakiety nr 1, 2, 10, 12): Przedmiotowe postępowanie obejmuje asortyment (implanty, protezy) na który Zamawiający prowadził uprzednio postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod numerem referencyjnym DEZ/Z/341/ZP-35/2025. Informacją z dnia 22 kwietnia 2026 r. Zamawiający zmuszony był unieważnić postępowanie w zakresie: • Części 1 i 2 – ze względu na fakt, że wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu z przyczyn formalno-prawnych i merytorycznych; • Części 10 – z uwagi na brak złożenia jakiejkolwiek oferty; • Części 12 – z powodu zaistnienia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy. 2. Pilna potrzeba zabezpieczenia ciągłości leczenia pacjentów: Wyroby medyczne stanowiące przedmiot zamówienia w unieważnionych pakietach (m.in. implanty i protezy) są materiałami o charakterze krytycznym, niezbędnymi do bieżącego przeprowadzania procedur operacyjnych i zabiegowych na oddziałach szpitalnych Zamawiającego. Brak zapewnienia stałych, nieprzerwanych dostaw tego asortymentu rodzi bezpośrednie ryzyko: • paraliżu i wstrzymania planowych oraz ostrodyżurowych operacji chirurgicznych i ortopedycznych, • realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów hospitalizowanych w SPZZOZ w Wyszkowie, • konieczności wydłużenia kolejek oczekujących lub relokacji pacjentów do innych placówek medycznych. 3. Wymóg obiektywnego skrócenia procedury: Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert, w połączeniu z czasem niezbędnym na badanie ofert i procedurę odwoławczą, spowodowałoby powstanie kilkumiesięcznej luki w dostawach, której Zamawiający nie jest w stanie pokryć w ramach posiadanych zapasów magazynowych. Ponowne wszczęcie postępowania natychmiast po unieważnieniu poprzedniego w dniu 22 kwietnia 2026 r. dowodzi, że Zamawiający dokłada najwyższej staranności w celu sprawnego pozyskania zamówienia. 4. Brak naruszenia zasad konkurencyjności: Przedmiot zamówienia dotyczy rynku wysoce wyspecjalizowanego, na którym działają profesjonalni wykonawcy posiadający gotowe struktury logistyczne i asortymentowe. Z uwagi na fakt, że wymagania techniczne i opis przedmiotu zamówienia (OPZ) pokrywają się w znacznej mierze z dokumentacją znaną wykonawcom z poprzedniego postępowania, skrócenie terminu do 15 dni w żaden sposób nie ograniczy kręgu potencjalnych oferentów ani nie uniemożliwi im rzetelnego przygotowania ofert. Mając na uwadze nadrzędny cel, jakim jest ochrona zdrowia pacjentów i konieczność natychmiastowego przywrócenia stabilności łańcucha dostaw wyrobów medycznych, zastosowanie instytucji z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione i konieczne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33183000 Orthopädische Hilfsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Pakiet 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa implantów, protez, oraz wyrobów medycznych do SPZZOZ w Wyszkowie.” 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 2 - Szczegółowa oferta cenowa, oraz Załączniku nr 5 – Projektowane postanowienia umowy 3. Termin płatności za realizację przedmiotu zamówienia: 60 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. 4. Dostarczane towary muszą odpowiadać warunkom jakościowym określonym w specyfikacji warunków zamówienia i w ofercie przetargowej Wykonawcy oraz muszą posiadać stosowne certyfikaty, atesty i dopuszczenia do obrotu i stosowania w służbie zdrowie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym dla produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (tj. Dz. U z 2024 r., poz. 1620) 5. Termin ważności przedmiotu zamówienia musi wynosić minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia. 6. Wszystkie wymagania zawarte w niniejszej SWZ oraz Załącznikach stanowią wymagania minimalne. 7. Jeżeli którakolwiek pozycja asortymentowa wymieniona w Załączniku nr 2 składa się z kilku elementów, które będą widoczne na fakturze po wyborze oferty, a nie zostały wskazane w tabeli powyżej, należy te pozycje wycenić oddzielnie. 8. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć w terminie 7 dni od daty podpisania umowy, do Magazynu Depozytowego, mieszczącego się na Bloku Operacyjnym, asortyment określony w zamówieniu (ustalany indywidualnie), który będzie do dyspozycji Zamawiającego. Rozliczenie Magazynu Depozytowego będzie następowało na podstawie raportu zużycia, którego kopia przesyłana będzie do Wykonawcy. 9. Wykonawca na podstawie raportu zużycia wystawi Zamawiającemu fakturę obejmującą elementy wyszczególnione w raporcie. 10. Uzupełnienie Magazynu Depozytowego będzie się odbywało na podstawie raportu zużycia wystawionego przez Zamawiającego, o elementy określone w tym raporcie, w terminie do 48 godzin od daty otrzymania raportu (Kryterium oceny ofert). Uzupełnienia Magazynu Depozytowego o inne elementy nie ujęte w raporcie zużycia będzie dokonywane na pisemne zamówienie Zamawiającego w terminie dwóch dni roboczych od jego otrzymania, Wykonawca będzie na bieżąco uzupełniał asortyment utrzymując zapas odpowiedni dla zużycia przez Zamawiającego. 11. Wykonawca zapewni możliwość swobodnej wymiany asortymentu w ramach asortymentu podanego w poszczególnym pakiecie. 12. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przy dostawie zdjęć dostarczonych sprzętów oraz instrukcje dot. procesu dekontaminacji. 13. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia niezbędnych szkoleń personelu Zamawiającego z zakresu wiedzy merytorycznej związanej z użyciem oferowanych towarów oraz zasad dekontaminacji. 14. Wykonawca użyczy Zamawiającemu, bez jakichkolwiek opłat, instrumentarium niezbędnego do pracy w ramach asortymentu przedstawionego w danym pakiecie, jeśli będzie ono konieczne, oraz będzie je odpowiednio uzupełniał, konserwował i naprawiał w miarę zużycia. 15. Zamawiający zwróci asortyment z depozytu w terminie 7 dni roboczych od momentu wygaśnięcia lub rozwiązania umowy. 16. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia transport i rozładunek. 17. Zamówienia od Zamawiającego wychodzić będą w dniach roboczych w godzinach pracy Zamawiającego. 18. Dostawa następować będzie w asortymentach i ilościach określanych każdorazowo przez Zamawiającego, na koszt i ryzyko Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 Pakiet 10
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 Pakiet 12