373832-2025 - Wettbewerb
Polen – Finanzierungs-Leasing – Dostawa w formie leasingu operacyjnego jednego fabrycznie nowego autobusu rok produkcji 2025 niskopodłogowego klasy MIDI o długości maksymalnej do 10,5 metrów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa w formie leasingu operacyjnego jednego fabrycznie nowego autobusu rok produkcji 2025 niskopodłogowego klasy MIDI o długości maksymalnej do 10,5 metrów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego jednej (1) sztuki fabrycznie nowego autobusu (rok produkcji 2025) niskopodłogowego klasy MIDI o długości maksymalnej do 10,5 metrów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego przy ul. Szymony 17a w Zakopanem (woj. Małopolskie) na własny koszt w ustalonym przez strony dniu odbioru przedmiotu zamówienia. Wymagania ogólne dla przedmiotu zamówienia: 1) Autobus ma być fabrycznie nowy (wg definicji z Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1990 z późn. zm.) oraz posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 1475). 2) Zastosowane rozwiązania techniczne muszą być sprawdzone. Oferowany przez Wykonawcę autobus nie może być autobusem prototypowym. Autobus musi być produkowany seryjnie, tj. znajdować się w bieżącej ofercie sprzedaży Wykonawcy. 3) Konstrukcja autobusu (m.in. jakość i dobór użytych materiałów) należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami i przepisami. 4) Autobus ma odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym określonym w obowiązujących przepisach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.). Wiążący sposób finansowania zamówienia leasing operacyjny w rozumieniu Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 z późn. zm.). Okres leasingu 48 miesięcy, w trakcie których Zamawiający (leasingobiorca) uiści na rzecz Wykonawcy (leasingodawcy) 47 miesięcznych rat leasingowych. Raty leasingowe zostaną ustalone ze zmiennym oprocentowaniem i będą płatne co miesiąc, w terminie określonym w harmonogramie opłat leasingowych będącym integralną częścią umowy. Zamawiający dokona płatności pierwszej raty w miesiącu kolejnym po odbiorze końcowym bez zastrzeżeń przedmiotu zamówienia, potwierdzonym protokołem odbioru podpisanym przez Zamawiającego i Wykonawcę. Opłata wstępna-20% Opłata końcowa (opłata za wykup)- 1% wartości netto przedmiotu leasingu. Opłata końcowa (opłata za wykup) zostanie uiszczona w terminie 30 dni od dnia wystawienia stosownej Faktury VAT.
Interne Kennung5-ZP/2025-Autobus
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego jednej (1) sztuki fabrycznie nowego autobusu (rok produkcji 2025) niskopodłogowego klasy MIDI o długości maksymalnej do 10,5 metrów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego przy ul. Szymony 17a w Zakopanem (woj. Małopolskie) na własny koszt w ustalonym przez strony dniu odbioru przedmiotu zamówienia. Wymagania ogólne dla przedmiotu zamówienia: 1) Autobus ma być fabrycznie nowy (wg definicji z Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1990 z późn. zm.) oraz posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 1475). 2) Zastosowane rozwiązania techniczne muszą być sprawdzone. Oferowany przez Wykonawcę autobus nie może być autobusem prototypowym. Autobus musi być produkowany seryjnie, tj. znajdować się w bieżącej ofercie sprzedaży Wykonawcy. 3) Konstrukcja autobusu (m.in. jakość i dobór użytych materiałów) należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami i przepisami. 4) Autobus ma odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym określonym w obowiązujących przepisach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.). 5) Autobus winien spełniać następujące wymagania: a) Autobus ma być wykonany z części, zespołów i materiałów dostępnych na rynku Unii Europejskiej oraz dostępnych w sieci serwisowej Wykonawcy. b) Konstrukcja nośna autobusu ma być wykonana z materiałów nierdzewiejących lub trudnordzewiejących. W przypadku zastosowania materiałów trudnordzewiejących, autobus musi posiadać zabezpieczenie antykorozyjne w postaci pełnej, cało pojazdowej kataforezy zanurzeniowej wykonanej w zamkniętym cyklu technologicznym. c) Autobus ma być tak skonstruowany, aby możliwa była jego bezawaryjna długotrwała eksploatacja w temperaturach otaczającego powietrza w miejscach zacienionych od -25ºC do +40ºC. d) Jeżeli w trakcie realizacji umowy, zostaną ogłoszone przepisy prawne wprowadzające nowe wymagania techniczne i obowiązkowe standardy, Wykonawca wprowadzi je w pojazdach przed przekazaniem autobusu Zamawiającemu w ramach wynagrodzenia umownego. e) Autobus musi posiadać niezbędne dokumenty zezwalające na jego rejestrację i eksploatację na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wiążący sposób finansowania zamówienia leasing operacyjny w rozumieniu Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 z późn. zm.). Okres leasingu 48 miesięcy, w trakcie których Zamawiający (leasingobiorca) uiści na rzecz Wykonawcy (leasingodawcy) 47 miesięcznych rat leasingowych. Raty leasingowe zostaną ustalone ze zmiennym oprocentowaniem i będą płatne co miesiąc, w terminie określonym w harmonogramie opłat leasingowych będącym integralną częścią umowy. Zamawiający dokona płatności pierwszej raty w miesiącu kolejnym po odbiorze końcowym bez zastrzeżeń przedmiotu zamówienia, potwierdzonym protokołem odbioru podpisanym przez Zamawiającego i Wykonawcę. Opłata wstępna-20% Opłata końcowa (opłata za wykup)- 1% wartości netto przedmiotu leasingu. Opłata końcowa (opłata za wykup) zostanie uiszczona w terminie 30 dni od dnia wystawienia stosownej Faktury VAT.
Interne Kennung5-ZP/2025 Paliwa
Menge1 Stück