See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af forsikringer, Arbejdsmarkedets Tillægspension (ATP)
Beschreibung: I forbindelse med udløb af nuværende forsikringsaftaler pr. 1. september 2026, udbyder Arbejdsmarkedets Tillægspension (herefter ATP) sin forsikringsportefølje for skadeforsikringer. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, lov nr. 1564 af 15. december 2015. ATP inviterer hermed interesserede tilbudsgivere til at afgive tilbud.Aftaler vil blive tildelt de tilbudsgivere, der tilbyder det økonomisk mest fordelagtige tilbud, ud fra tildelingskriteriet ”bedste forhold mellem pris og kvalitet”.
Interne Kennung: 284803337
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Property
Beschreibung: Delaftale omhandler ATP's lokationer på landsplan.
Interne Kennung: 284806316-0
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Arbejdsskade
Beschreibung: Delaftale omfatter arbejdsskadeforsikring til ATP's ansatte på landsplan.
Interne Kennung: 284806474-1
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Erhvervs- og Produktansvar inkl. droner
Beschreibung: Delaftale omhandler erhvervs- og produktansvarsforsikring til ATP på landsplan inkl. droneansvar.
Interne Kennung: 284806683-2
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - Ledelsesansvar
Beschreibung: Delaftale omhandler ledelsesansvar til ATP's ledelse.
Interne Kennung: 284806807-3
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 - Cyber
Beschreibung: Delaftale omhandler cyberforsikring til ATP.
Interne Kennung: 284806936-4
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6 - Rejse
Beschreibung: Delaftale omhandler rejseforsikring til ATP's ansatte.
Interne Kennung: 284807119-5
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7 - Kriminalitet
Beschreibung: Delaftale omhandler kriminalitetsforsikring til ATP.
Interne Kennung: 284807166-6
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8 - Motor
Beschreibung: Delaftale omhandler motorforsikring til ATP's køretøjer.
Interne Kennung: 284807184-7
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 9 - Kollektiv ulykke
Beschreibung: Delaftale omhandler kollektiv ulykkesforsikring til 3 medarbejdere i ATP.
Interne Kennung: 284807288-8