2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Działania prowadzące do zmniejszenia strat wody - dostawa nakładek na wodomierze"
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest rozbudowa systemu zdalnego odczytu (System) Wodomierzy funkcjonującego u Zamawiającego, obejmująca utworzenie, wdrożenie oraz obsługę stacjonarnego Systemu odczytowego opartego o technologię Internetu Rzeczy (IoT), wykorzystującą techniki komunikacji radiowej z użyciem transmisji LoRaWAN, LTE Cat-M, NB-IoT lub równoważnych. Celem zamówienia jest modernizacja i rozwój istniejącego Systemu, który aktualnie składa się z Platformy aplikacyjnej Temetra oraz ok. 2100 sztuk Modułów radiowych zamontowanych na Wodomierzach, z których dane odczytywane są w sposób „obchodzony”. W wyniku realizacji niniejszego zamówienia powstanie stacjonarny System odczytowy, który zapewni automatyczny, ciągły i bezobsługowy odczyt danych z Wodomierzy w oparciu o komunikację IoT, integrację z istniejącą Platformą aplikacyjną Temetra. Projektowany System odczytowy obejmować będzie w szczególności: • budowę i uruchomienie infrastruktury komunikacyjnej LoRaWAN/LTE/NB-IoT (w tym bram komunikacyjnych, anten, serwerów sieciowych i aplikacyjnych), • konfigurację, integrację oraz wdrożenie Systemu w środowisku Zamawiającego, • dostawę i montaż 18 000 sztuk Modułów radiowych IoT w okresie obowiązywania Umowy, • dostawę oraz dostosowanie do potrzeb Zamawiającego 15 sztuk Urządzeń do konfiguracji Modułów radiowych IoT, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Systemu odczytowego, • uruchomienie Systemu odczytowego oraz zapewnienie transmisji danych w całym obszarze działania Zamawiającego, • zapewnienie bieżącej obsługi technicznej, utrzymania i monitoringu Systemu, w tym świadczenie usług zgodnie z wymaganym poziomem nadzoru i obsługi (SLA), • transmisję danych z Wodomierzy i przekazywanie danych z Systemu odczytowego do Systemu komputerowego Zamawiającego, w szczególności do Platformy aplikacyjnej, • szkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi Systemu, • dostarczenie pełnej dokumentacji technicznej, powykonawczej oraz instrukcji użytkowania. Liczba Modułów radiowych IoT, które będą podłączane w poszczególnych latach obowiązywania Umowy, określona zostanie przez Zamawiającego w Harmonogramie i Planie dostaw. Prace realizowane w ramach niniejszego zamówienia zostaną podzielone na poszczególne zadania, które łącznie stanowią jedno przedsięwzięcie i nie są odrębnymi zamówieniami. System odczytowy ma zapewnić niezawodne, bezpieczne i efektywne zarządzanie danymi pomiarowymi w sieci wodociągowej Zamawiającego, z możliwością dalszej rozbudowy i integracji z innymi systemami teleinformatycznymi.
Interne Kennung: FENX/2.5/NFOŚiGW-29
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest jako procedura otwarta zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz zasadami opisanymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Zasady przygotowania i składania ofert, sposób porozumiewania się z wykonawcami, opis sposobu oceny ofert oraz wszystkie etapy procedury zostały szczegółowo określone w SWZ, udostępnionej na platformie e-Zamówienia pod adresem wskazanym w ogłoszeniu. Procedura w pełni odpowiada rozwiązaniom przewidzianym w dyrektywach dotyczących zamówień sektorowych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32260000 Datenübertragungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51612000 Installation von Datenverarbeitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Działania prowadzące do zmniejszenia strat wody – dostawa nakładek na wodomierze"