375179-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg publicznych i wewnętrznych oraz na nieruchomościach niezabudowanych w latach 2025-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg publicznych i wewnętrznych oraz na nieruchomościach niezabudowanych w latach 2025-2027
Beschreibung: (Numeracja zgodna z SWZ) ZAMAWIAJĄCY: Miasto Łódź – Zarząd Zieleni Miejskiej ul. Retkińska 41 94-004 Łódź objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi ul. ks. Ignacego Skorupki 21 90-532 Łódź e-mail:zamowienia@uml.lodz.pl 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg publicznych i wewnętrznych oraz na nieruchomościach niezabudowanych w latach 2025-2027. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na siedemnaście części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu bieżące utrzymanie zieleni m.in.: wycinanie drzew, pielęgnacja drzew, sadzenie drzew, usuwanie wiatrołomów, frezowanie starych pni, itp. - część nr 1 Rejon nr I (Stare Polesie, Górniak, Katedralna, Śródmieście Wschód, Stary Widzew), - część nr 2 Rejon nr II (Bałuty Centrum), - część nr 3 Rejon nr III (Bałuty Doły), - część nr 4 Rejon nr IV (Dolina Łódki, Stoki Sikawa Podgórze, Stary Widzew, Śródmieście Wschód), - część nr 5 Rejon nr V (Górniak, Zarzew), - część nr 6 Rejon nr VI (Nad Nerem, Rokicie), - część nr 7 Rejon nr VII (Retkinia Zachód Smulsko, Karolew Retkinia Wschód, Lublinek Pienista), - część nr 8 Rejon nr VIII (Zdrowie Mania, im. Józefa Montwiłła – Mireckiego, Koziny), - część nr 9 Rejon nr IX (Złotno), - część nr 10 Rejon nr X (Bałuty Zachodnie, Teofilów Wielkopolska), - część nr 11 Rejon nr XI (Radogoszcz), - część nr 12 Rejon nr XII (Łagiewniki, Wzniesień Łódzkich, Julianów Marysin Rogi), - część nr 13 Rejon nr XIII (Mileszki, Nowosolna, Widzew Wschód), - część nr 14 Rejon nr XIV (Andrzejów, Olechów Janów, Nr 33), - część nr 15 Rejon nr XV (Chojny Dąbrowa), - część nr 16 Rejon nr XVI (Chojny, Wiskitno), - część nr 17 Rejon nr XVII (Piastów Kurak, Ruda), 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę maksymalnie na cztery części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę na więcej części zamówienia niż jest to wymagane tj. maksymalnie 4 części zamówienia, Zamawiający odrzuci ofertę. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ 40. INFORMACJE KOŃCOWE 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. zawarcia umowy ramowej; 40.1.2. składania ofert wariantowych; 40.1.3. rozliczania w walutach obcych; 40.1.4. aukcji elektronicznej 40.1.5. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.6. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych· lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.7. Odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. (Dotyczy części 1-17 zamówienia) 40.2 Zamawiający przewiduje prawo opcji (odpowiednio dla danej części zamówienia) na podstawie art. 441 ustawy Pzp – Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji. - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji i zlecenia dodatkowych prac, wymienionych w załączniku nr 2A do umowy – Formularz cenowy, na warunkach określonych we wzorze umowy. - Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić wykonawcę w dowolnym okresie trwania niniejszej umowy. - Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę. - Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych. - Wszystkie postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie również do zamówienia w ramach prawa opcji. 40.3 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 40.4 Zakres i warunki zmian zawartej umowy - kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we Istotnych postanowieniach umowy Załącznik nr 6 do SWZ (Dotyczy części 1-17 zamówienia) 6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2027 r. (Dotyczy części 1-17 zamówienia) 27 INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 USTAWY PZP, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELENIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 100% wartości zamówienia podstawowego. • w przypadku zapewnienia środków finansowych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług i zlecenia dodatkowych prac; • warunkiem skorzystania z zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług jest przeprowadzenie przez Zamawiającego negocjacji z Wykonawcą, podczas których ustali zakres rzeczowy zlecenia oraz termin jego wykonania. Opis zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 51870-2025
Interne Kennung: DOM-WZP-II.271.64.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: (Numeracja zgodna z SWZ) Dotyczy części 1-17 zamówienia 23.1 Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokościach wskazanych w tabeli: Lp. Część Rejon Kwota wadium Kwota wadium(słownie) 1 Część 1 część nr 1 Rejon nr I (Stare Polesie, Górniak, Katedralna, Śródmieście Wschód, Stary Widzew), 28 000,00 zł Dwadzieścia osiem tysięcy 00/100 2 Część 2 część nr 2 Rejon nr II (Bałuty Centrum), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 3 Część 3 część nr 3 Rejon nr III (Bałuty Doły), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 4 Część 4 część nr 4 Rejon nr IV (Dolina Łódki, Stoki Sikawa Podgórze, Stary Widzew, Śródmieście Wschód), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 5 Część 5 część nr 5 Rejon nr V (Górniak, Zarzew), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 6 Część 6 część nr 6 Rejon nr VI (Nad Nerem, Rokicie), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 7 Część 7 część nr 7 Rejon nr VII (Retkinia Zachód Smulsko, Karolew Retkinia Wschód, Lublinek Pienista), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 8 Część 8 część nr 8 Rejon nr VIII (Zdrowie Mania, im. Józefa Montwiłła – Mireckiego, Koziny), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 9 Część 9 część nr 9 Rejon nr IX (Złotno), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 10 Część 10 część nr 10 Rejon nr X (Bałuty Zachodnie, Teofilów Wielkopolska), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 11 Część 11 część nr 11 Rejon nr XI (Radogoszcz), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 12 Część 12 część nr 12 Rejon nr XII (Łagiewniki, Wzniesień Łódzkich, Julianów Marysin Rogi), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 13 Część 13 część nr 13 Rejon nr XIII (Mileszki, Nowosolna, Widzew Wschód), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 14 Część 14 część nr 14 Rejon nr XIV (Andrzejów, Olechów Janów, Nr 33), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 15 Część 15 część nr 15 Rejon nr XV (Chojny Dąbrowa), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 16 Część 16 część nr 16 Rejon nr XVI (Chojny, Wiskitno), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 17 Część 17 część nr 17 Rejon nr XVII (Piastów Kurak, Ruda), 12 500,00 zł Dwanaście tysięcy pięćset 00/100 C.D. PODSTAW WYKLUCZENIA [Numeracja zgodna z SWZ] 7.2.1.3 osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 7.2.2 Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się: 7.2.2.1 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu (WE) 765/2006 (Dz.U.UE.L.2006.134.1 ze zm.) i rozporządzeniu (WE) 269/2014 (Dz.U.UE.L.2014.78.6 ze zm.)albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 7.2.2.2 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1124) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 7.2.2.3 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 7.3 W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawie okoliczności, o których mowa w pkt. 7.2 SWZ, Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy. Zaistnienie przesłanki wykluczenia będzie weryfikowane na podstawie oświadczeń składanych wraz z ofertą oraz ogólnodostępnych baz danych zgodnie z informacją podaną przez Urząd Zamówień Publicznych (patrz: Stosowanie unijnego zakazu udziału wykonawców rosyjskich w zamówieniach - Urząd Zamówień Publicznych (uzp.gov.pl). 7.4 Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. 7.5 Jeżeli w stosunku do Wykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia określone w pkt 7.1 SWZ Wykonawca zostanie wykluczony na podstawie art. 111 ustawy Pzp. 7.6 Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie wymagania określone w art. 110 ust. 2 pkt.1-3 ustawy Pzp. 7.7 Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wykluczy Wykonawcę. 7.8 Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część nr 1 Rejon nr I (Stare Polesie, Górniak, Katedralna, Śródmieście Wschód, Stary Widzew),
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: Utrzymanie zieleni w pasach drogowych dróg publicznych i wewnętrznych oraz na nieruchomościach niezabudowanych w latach 2025-2027. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na siedemnaście części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu bieżące utrzymanie zieleni m.in.: wycinanie drzew, pielęgnacja drzew, sadzenie drzew, usuwanie wiatrołomów, frezowanie starych pni, itp. - część nr 1 Rejon nr I (Stare Polesie, Górniak, Katedralna, Śródmieście Wschód, Stary Widzew), - część nr 2 Rejon nr II (Bałuty Centrum), - część nr 3 Rejon nr III (Bałuty Doły), - część nr 4 Rejon nr IV (Dolina Łódki, Stoki Sikawa Podgórze, Stary Widzew, Śródmieście Wschód), - część nr 5 Rejon nr V (Górniak, Zarzew), - część nr 6 Rejon nr VI (Nad Nerem, Rokicie), - część nr 7 Rejon nr VII (Retkinia Zachód Smulsko, Karolew Retkinia Wschód, Lublinek Pienista), - część nr 8 Rejon nr VIII (Zdrowie Mania, im. Józefa Montwiłła – Mireckiego, Koziny), - część nr 9 Rejon nr IX (Złotno), - część nr 10 Rejon nr X (Bałuty Zachodnie, Teofilów Wielkopolska), - część nr 11 Rejon nr XI (Radogoszcz), - część nr 12 Rejon nr XII (Łagiewniki, Wzniesień Łódzkich, Julianów Marysin Rogi), - część nr 13 Rejon nr XIII (Mileszki, Nowosolna, Widzew Wschód), - część nr 14 Rejon nr XIV (Andrzejów, Olechów Janów, Nr 33), - część nr 15 Rejon nr XV (Chojny Dąbrowa), - część nr 16 Rejon nr XVI (Chojny, Wiskitno), - część nr 17 Rejon nr XVII (Piastów Kurak, Ruda), 4.3Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę maksymalnie na cztery części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę na więcej części zamówienia niż jest to wymagane tj. maksymalnie 4 części zamówienia, Zamawiający odrzuci ofertę. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: (Numeracja zgodna z SWZ) 40.2 Zamawiający przewiduje prawo opcji (odpowiednio dla danej części zamówienia) na podstawie art. 441 ustawy Pzp – Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji. - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji i zlecenia dodatkowych prac, wymienionych w załączniku nr 2A do umowy – Formularz cenowy, na warunkach określonych we wzorze umowy. - Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić wykonawcę w dowolnym okresie trwania niniejszej umowy. - Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę. - Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych. - Wszystkie postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie również do zamówienia w ramach prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: część nr 2 Rejon nr II (Bałuty Centrum)
Los: LOT-0004
Titel: część nr 3 Rejon nr III (Bałuty Doły)
Los: LOT-0005
Titel: część nr 4 Rejon nr IV (Dolina Łódki, Stoki Sikawa Podgórze, Stary Widzew, Śródmieście Wschód),
Los: LOT-0006
Titel: część nr 5 Rejon nr V (Górniak, Zarzew)
Los: LOT-0007
Titel: część nr 6 Rejon nr VI (Nad Nerem, Rokicie)
Los: LOT-0008
Titel: część nr 7 Rejon nr VII (Retkinia Zachód Smulsko, Karolew Retkinia Wschód, Lublinek Pienista)
Los: LOT-0009
Titel: część nr 8 Rejon nr VIII (Zdrowie Mania, im. Józefa Montwiłła – Mireckiego, Koziny)
Los: LOT-0010
Titel: część nr 9 Rejon nr IX (Złotno)
Los: LOT-0011
Titel: część nr 10 Rejon nr X (Bałuty Zachodnie, Teofilów Wielkopolska)
Los: LOT-0012
Titel: część nr 11 Rejon nr XI (Radogoszcz)
Los: LOT-0013
Titel: część nr 12 Rejon nr XII (Łagiewniki, Wzniesień Łódzkich, Julianów Marysin Rogi)
Los: LOT-0014
Titel: część nr 13 Rejon nr XIII (Mileszki, Nowosolna, Widzew Wschód)
Los: LOT-0015
Titel: część nr 14 Rejon nr XIV (Andrzejów, Olechów Janów, Nr 33)
Los: LOT-0016
Titel: część nr 15 Rejon nr XV (Chojny Dąbrowa)
Los: LOT-0017
Titel: część nr 16 Rejon nr XVI (Chojny, Wiskitno),
Los: LOT-0018
Titel: część nr 17 Rejon nr XVII (Piastów Kurak, Ruda)