2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup przełączników sieciowych celem rozbudowy sprzętu sieciowego - stosu dystrybucyjnego/serwerowego na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup przełączników sieciowych celem rozbudowy sprzętu sieciowego - stosu dystrybucyjnego/serwerowego na potrzeby „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o.” Znak sprawy 996/2026 tj. dwóch przełączników sieciowych typu 1 oraz jednego przełącznika sieciowego typu 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne. Z uwagi na konieczność zapewnienia kompatybilności technicznej, spójności systemowej, jednolitego standardu oraz zapewnienia jednakowej konfiguracji przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa komponentów, Zamawiający z uwagi na powyższe przesłanki planuje zakupić dwa przełączniki sieciowe typu 1 oraz jeden przełącznik sieciowy typu 2 wraz z infrastrukturą towarzyszącą szczegółowo określoną w Załączniku nr 4 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia bez podziału przedmiotowego asortymentu na części. Niniejszy przedmiot zamówienia winien być funkcjonalnie i technicznie spójny. „Umowa o objęcie wsparciem w ramach KPO” przewiduje zakup sprzętu sieciowego w postaci jednej niewydzielonej na części kategorii kosztowej, co jest kolejną przesłanką uzasadniającą brak podziału na części przedmiotowego postępowania. 3. Fragment wymagań dotyczących gwarancji przedmiotu zamówienia: Wymaga się, aby urządzenie pochodziło z oficjalnego polskiego kanału dystrybucyjnego. Wymaga się, aby urządzenie było objęte ograniczoną wieczystą gwarancją (do 5 lat po ogłoszeniu końca produkcji urządzenia) producenta realizowaną w systemie door-to-door przez serwis producenta. Urządzenie powinno być objęte usługą szybkiej wymiany z wysyłką w następnym dniu roboczym po potwierdzeniu przez producenta awarii. 4. Oprócz wymogów określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę asortyment i sposób realizacji przedmiotu zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH – oznaczającą zasadę „nie czyń poważnych szkód” w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. 5. Wymaga się, aby oferowany przedmiot zamówienia i wszystkie elementy wchodzące w jego skład, były fabrycznie nowe, wyprodukowane 2025 lub 2026 roku, niepodemonstracyjne. 6. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 7. Wszystkie wymagania określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 8. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ,,ustawą p.z.p.’’ lub ,,p.z.p’’ oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". 9. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne o jakich mowa w art. 3 ustawy p.z.p. 10. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Jest to jedno z planowanych postępowań na dostawę sprzętu sieciowego/komputerowego w 2026 roku. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 13. Wszystkie postanowienia zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz załącznikach do SWZ należy czytać łącznie, tj. są one postanowieniami wzajemnie się uzupełniającymi tworząc ogół wymagań stawianych wykonawcom zarówno na etapie procedury ich wyłonienia, jak również na etapie realizacji przedmiotu zamówienia. 14. Niniejszy przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”
Vorherige Bekanntmachung: 201848-2026
Interne Kennung: Znak sprawy 996/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 32421000 Netzverkabelung
5. Los
Los: LOT-0001