2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 2 400 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wydminy i spłat wcześniej zaciągniętych zobowiązań w 2026 r.
Beschreibung: 1. Kwota kredytu – 2 400 000,00 zł 1.2 Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Zamawiającego w okresie od 01.09.2026 r. do dnia 31.12.2026 roku. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania zmniejszania kwoty kredytu - bez prowizji i dodatkowych opłat. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy (zastrzeżenie możliwości przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów). O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej wykonawcę. W przypadku zmniejszenia ogólnej kwoty kredytu, zmiany wysokości transz spłaty lub przedterminowej spłaty części kredytu Wykonawca dokona aktualizacji „Harmonogramu spłat rat kapitałowych kredytów”, bez kosztów obciążających Zamawiającego. 1.3 Okres spłaty kredytu od 30.09.2041r. roku do 30.09.2042 roku 1.4 Terminy spłat kwot rat kapitałowych przypadać będą na koniec trzeciego kwartału niżej wymienionego roku, do dnia 30.09.2042, w następujących wysokościach : Rok 2041 - 2 000 000,00 zł Rok 2042 - 400 000,00 zł 1.5. Spłata odsetek w ratach kwartalnych ostatniego dnia każdego kwartału począwszy od następnego kwartału od wypłaconych transz kredytu ( tzn. Wykonawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty niewykorzystanego kredytu) na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank. Dopuszcza się wstępne informowanie przez Bank za pośrednictwem e-mail w terminie 7 dni przed datą płatności odsetek. W przypadku, gdy termin spłaty raty kredytu czy odsetek przypadnie w dzień wolny od pracy, Kredytobiorca dokona wymaganej spłaty raty kredytu w pierwszym dniu roboczym następującym po wyznaczonej dacie spłaty. W okresie spłaty kredytu odsetki płatne będą od zadłużenia malejącego. 1.6. Oprocentowanie - według zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach za które są naliczane odsetki. Od wykorzystanego kredytu odsetki liczone według zmiennej stopy procentowej stanowiącej sumę stopy bazowej WIBOR 1M obowiązującej w okresie, za które odsetki są naliczane i marży Banku. Oprocentowanie kredytu ulega zmianie w zależności od zmiany stopy bazowej WIBOR 1M i ustalane jest dla jednomiesięcznych okresów obrachunkowych. Wysokość stopy bazowej WIBOR 1M ustalana jest jako średnia arytmetyczna ze wszystkich notowań miesiąca i mająca zastosowanie od 1-go dnia kalendarzowego następnego miesiąca. Do wyliczenia ceny należy przyjąć miesiąc maj 2026 roku.
Interne Kennung: KK.271.4.18.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowe warunki realizacji, w tym wymagane dokumenty finansowe Gminy oraz istotne postanowienia umowy, zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).