2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim projektu kompleksowej modernizacji energetycznej wraz z dostosowaniem do obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i dostępności budynku B Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Witosa 12 i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Białoruskiej 2 w Świnoujściu”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim projektu kompleksowej modernizacji energetycznej wraz z dostosowaniem do obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i dostępności budynku B Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Witosa 12 i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Białoruskiej 2 w Świnoujściu.
Interne Kennung: BZP.271.1.60.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa za pośrednictwem platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: www.platformazakupowa.pl/um_swinoujscie(zwanej dalej „Platformą”). Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty, wymaga założenia konta użytkownika. W celu założenia konta użytkownika konieczne jest posiadanie przez użytkownika aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail). Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa regulamin Platformy (dostępny pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin) oraz instrukcje dla wykonawców (dostępne pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje). Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. Minimalne wymagania techniczne umożliwiające korzystanie z Platformy to przeglądarka internetowa EDGE, Chrome i FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” oraz łącze internetowe o przepustowości co najmniej 256 kbit/s. Platforma jest zoptymalizowana dla minimalnej rozdzielczości ekranu 1024x768 pikseli.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia: Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim kompleksowej modernizacji energetycznej wraz z dostosowaniem do obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i dostępności budynku B przy ul. Witosa 12 Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu.
Beschreibung: Realizacja zamówienia ma na celu: - przygotowanie zadania do realizacji, tj. uzyskanie w imieniu zamawiającego niezbędnych decyzji zezwalających na wykonanie robót budowlanych, opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w postępowaniu przetargowym, udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców (wyjaśnienia dotyczące opisu przedmiotu zamówienia) ; - zapewnienie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji realizacyjnych, tj. decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia, decyzji derogacyjnych itp. umożliwiającej wybór wykonawcy robót w postępowaniu zgodnym z Prawem zamówień publicznych oraz wykonane robót w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową. - Realizacja zamówienia stanowiącego przedmiot Umowy obejmuje również opcjonalne wykonanie czynności nadzoru autorskiego w trakcie wykonywania robót budowlanych. 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku: Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 6.1 do SWZ).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający wymaga wykonania zamówienia w następujących terminach: a) termin rozpoczęcia - w dniu zawarcia umowy b) termin wykonania - nie dłużej niż 6 miesięcy od daty zawarcia Umowy. c) termin wykonywania wsparcia Zamawiającego w trakcie procedowania postępowania w sprawie wyłonienia wykonawcy robót budowlanych (wyjaśnienia dotyczące opisu przedmiotu zamówienia) nie dłużej niż do 48 miesięcy licząc od dnia podpisania Umowy; d) Termin wykonywania czynności nadzoru autorskiego dla przedmiotu Umowy - od dnia przekazania oświadczenia o skorzystania z prawa opcji lub dnia wskazanego w tym oświadczeniu, ale nie wcześniej niż od dnia zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych do dnia odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie (jeśli dotyczy) robót budowlanych wykonanych na podstawie dokumentacji stanowiącej przedmiot Umowy, ale nie dłużej niż 48 miesięcy od dnia podpisania umowy. 2. Zamawiający zastrzega na swoją rzecz prawo opcji polegające na zleceniu Wykonawcy pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowiącej przedmiot niniejszej Umowy. 3. Zamawiający jest uprawniony do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji nie później niż w terminie 42 miesięcy od daty końcowego odbioru podstawowego przedmiotu Umowy. 4. Zastrzeżone prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego,ma nie zobowiązaniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji (w całości lub w części) nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu. 5. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 6. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca ma obowiązek wykonania wszystkich ciążących na nim obowiązków wynikających z realizacji zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia: Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim kompleksowej modernizacji energetycznej wraz z dostosowaniem do obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i dostępności Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Białoruskiej 2 w Świnoujściu