375516-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Świadczenie usług ochrony na potrzeby jednostek organizacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług ochrony na potrzeby jednostek organizacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usług ochrony na potrzeby jednostek organizacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (dalej „Usługi Ochrony”), która obejmuje: 1) Bezpośrednią stałą ochronę fizyczną wykonywaną poprzez obecność (straż) pracownika ochrony u Zamawiającego (Ochrona Stała). Z zastrzeżeniem dodatkowych postanowień ust. 2 poniżej, informacje dotyczące zakresu i harmonogramu wykonywania wskazanej Ochrony, w tym wykaz podlegających jej obiektów i terenów (Obszarów Ochrony) wraz z ich lokalizacją i przybliżoną powierzchnią, wymagany czas pełnienia straży (dyżuru) i wymagana liczba Pracowników Ochrony na straży (dyżurze) w odniesieniu do każdego z Obszarów Ochrony, a także szacunkową (orientacyjną, przybliżoną) liczbę godzin takiej ochrony w całym okresie realizacji niniejszego zamówienia - określa załącznik nr 2A do SWZ; 2) Bezpośrednią ochronę fizyczną polegającą na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych z Obszarów Ochrony u Zamawiającego (Usługi Monitorowania), z zastrzeżeniem dodatkowych postanowień ust. 3 poniżej. 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo (opcję) rozciągnięcia ochrony, o której mowa w ust. 1 pkt 1) powyżej poza zakres wynikający z załącznika nr 2A SWZ. Wskazana opcja będzie realizowana jednak wyłącznie na dodatkowe życzenie Zamawiającego w związku z jego doraźnymi potrzebami, które zaistnieją w toku realizacji zamówienia i może dotyczyć obiektów/terenów Zamawiającego położonych na terenie Szczecina. 3. W zakres usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wchodzą również usługi dodatkowe, związane z wykonywaniem monitoringu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2) powyżej, tj.: 1) Usługi zabezpieczenia technicznego w zakresie polegającym w szczególności na uruchomieniu u Zamawiającego odpowiedniego elektronicznego systemu do transmisji i odbioru sygnałów alarmowych (z udostępnieniem Zamawiającemu tzw. pilotów antynapadowych oraz wykorzystaniem elementów własnej infrastruktury alarmowej Zamawiającego), a także utrzymywanie sprawności tak uruchomionego systemu (w tym poprzez jego bieżącą konserwację i naprawy); 2) Wykonywanie bezpośredniej ochrony fizycznej doraźnej poprzez utrzymywanie w gotowości do natychmiastowego wysłania do obiektów i obszarów Zamawiającego (Obszarów Ochrony) kwalifikowanych pracowników ochrony (patrolu lub patroli interwencyjnych), a także w reakcji, na wezwanie/sygnał o zagrożeniu osób lub mienia na Obszarze Ochrony, wysłanie i wykonania tam przez patrol/patrole Interwencyjne koniecznej ochrony fizycznej lub innego rodzaju zabezpieczenia osób i mienia (Ochrona Interwencyjna). 4. Wykaz z lokalizacją obiektów Zamawiającego (Obszarów Ochrony), na których wymagane jest uruchomienie i utrzymywanie systemu alarmowego, o którym mowa w ust. 3 pkt 1) powyżej (tzw. Lokalnego Systemu Alarmowego), jak też wskazanie wśród nich obiektów, w których znajduje się własna infrastruktura alarmowa Zamawiającego (wraz z opisem rodzaju i zawartości tej infrastruktury), a także obiektów wymagających wyposażenia w piloty antynapadowe (w tym ich ilość i wymagania dodatkowe) - podaje załącznik nr 2B do SWZ. 5. W sposób pełny i szczegółowo świadczenia składające się na wskazany w ust. 2 i 3 powyżej zakres Usługi Ochrony stanowiącej przedmiot zamówienia, jak też inne warunki jego realizacji zawierają postanowienia SWZ, w tym w szczególności Wzór Umowy. 6. Wszystkie Obiekty ochrony objęte zakresem niniejszego zamówienia są położone na terenie Szczecina w Polsce.
Interne KennungZP/ATG/1275/2025/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79713000 Bewachungsdienste, 79714000 Überwachungsdienste, 79715000 Streifendienste
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP/ATG/1275/2025/2026.1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79713000 Bewachungsdienste, 79714000 Überwachungsdienste, 79714000 Überwachungsdienste
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo (opcję) rozciągnięcia ochrony, o której mowa w ust. 1 pkt 1) powyżej poza zakres wynikający z Załącznika nr 2A SWZ. Wskazana opcja będzie realizowana jednak wyłącznie na dodatkowe życzenie Zamawiającego w związku z jego doraźnymi potrzebami, które zaistnieją w toku realizacji zamówienia, przy czym łączny szacowany jako maksymalny czas wykonywania bezpośredniej ochrony fizycznej będzie wynosił ok. 30 526 godzin w całym okresie wykonywania zamówienia i może dotyczyć obiektów/terenów Zamawiającego położonych na terenie Szczecina. Bliższe informacje co do zakresu i sposobu wykonania usług, w tym dodatkowe warunki realizacji opcji, o której mowa powyżej określa § 7 ust. 6 – 9 Wzoru Umowy (Załącznik nr 10 SWZ).