See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy artykułów żywnościowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. 2. Zamówienie zostało podzielone na 14 Pakietów (Części) – dalej zwanymi „Pakietami” lub „Częściami”: 1) Pakiet 1 – Świeży drób. 2) Pakiet 2 – Mrożonki. 3) Pakiet 3 – Konserwy. 4) Pakiet 4 – Nabiał. 5) Pakiet 5 – Pieczywo, ciasta. 6) Pakiet 6 – Mięso wieprzowe i wędliny. 7) Pakiet 7 – Produkty ogólne. 8) Pakiet 8 – Produkty mączne. 9) Pakiet 9 – Przyprawy. 10) Pakiet 10 – Produktu bezglutenowe. 11) Pakiet 11 – Słodycze. 12) Pakiet 12 – Ryby. 13) Pakiet 13 - Warzywa i owoce. 14) Pakiet 14 - Jaja. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na które Wykonawca może złożyć ofertę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ – Formularzu asortymentowo – cenowym (pakiety 1 – 14). 4. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448). 5. Dodatkowe zapisy dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: DOA.272.1.2.2026.KK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w niniejszym postępowaniu Zamawiający - korzystając z uprawnienia wynikającego z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp – wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1 przywołanego artykułu, tj. zamiast ustawowych 35 dni, Zamawiający wyznacza termin składania ofert w wymiarze 20 dni. Zamawiający wskazuje, iż przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych, niezbędnych do żywienia pacjentów. Zawarte w ubiegłym roku umowy z wykonawcami kończą się 25-30 czerwca bieżącego roku. Biorąc pod uwagę wartość przedmiotowego zamówienia można przyjąć, iż postępowanie od momentu wszczęcia do zawarcia umów, potrwa średnio tyle, ile termin związania ofertą, czyli około 90 dni. Warto nadmienić, że postępowanie podzielone jest na 15 części, co może wpłynąć na wydłużenie czasu trwania postępowania. Zadaniem Szpitala jest prowadzenie działalności leczniczej obejmującej m. in. stacjonarne, całodobowe świadczenia zdrowotne; żywienie jest jednym z kluczowych elementów i odgrywa istotną rolę w procesie zdrowienia pacjenta i sytuacja, w której płynność przygotowywania posiłków byłaby zaburzona, nie jest dopuszczalna. Z uwagi na szereg nieplanowanych sytuacji: tj. odejście pracownika i zatrudnienie nowej osoby, konieczność zaangażowania potencjału kadrowego w realizację działań związanych z konkursem ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, oraz spowodowaną tym reorganizację, nie było możliwości dochowania wcześniejszego terminu wszczęcia postępowania. Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest tym przypadku uzasadnione.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis postępowania, warunki realizacji zamówienia, wytyczne sposobu obliczania ceny, składania oferty, wyboru wykonawcy opisane zostały w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112100 Frisches Geflügel, 15331170 Tiefgekühltes Gemüse, 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen, 15500000 Molkereierzeugnisse, 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck, 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse, 15800000 Diverse Nahrungsmittel, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse, 15842000 Schokolade und Süßwaren, 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile, 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte, 03142500 Eier
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 – Świeży drób.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 1 obejmuje dostawę świeżego drobiu. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: a) Pakiet 1 - Świeży drób / codziennie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 10.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet 1 – Świeży drób.
Haupteinstufung (cpv): 15112100 Frisches Geflügel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: 1) Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji. Zakres opcji obejmuje do 15% przedmiotu zamówienia w zakresie każdego z Pakietów (14 Pakietów) 2) Opcja będzie realizowana po cenach jednostkowych nie wyższych od cen określonych w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 3) Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 – Mrożonki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 2 obejmuje dostawę mrożonek. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: b) Pakiet 2 - Mrożonki / od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy od godziny 7.00 do 13.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B.
Interne Kennung: Pakiet 2 – Mrożonki
Haupteinstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 – Konserwy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 3 obejmuje dostawę konserw. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: c) Pakiet 3 – Konserwy /od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy od godziny 7.00 do 13.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet 3 – Konserwy
Haupteinstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: 1) Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji. Zakres opcji obejmuje do 15% przedmiotu zamówienia w zakresie każdego z Pakietów (14 Pakietów) 3) Opcja będzie realizowana po cenach jednostkowych nie wyższych od cen określonych w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 4) Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 – Nabiał
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 4 obejmuje dostawę nabiału. 2. 5. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: d) Pakiet 4 – Nabiał/ codziennie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 10.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet 4 – Nabiał
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 – Pieczywo, ciasta.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 5 obejmuje dostawę pieczywa i ciast. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: e) Pakiet 5 – Pieczywo, ciasta/ codziennie, od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 6.00 do 7.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet 5 – Pieczywo, ciasta.
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 – Mięso wieprzowe i wędliny.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 6 obejmuje dostawę mięsa wieprzowego i wędlin. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: f) Pakiet 6 – Mięso wieprzowe i wędliny / codziennie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 10.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 6 – Mięso wieprzowe i wędliny.
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 – Produkty ogólne.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 7 obejmuje dostawę produktów ogólnych. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: g) Pakiet 7 – Produkty ogólne / od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych, od pracy od godziny 7.00 do 13.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 7 – Produkty ogólne.
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 – Produkty mączne.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 8 obejmuje dostawę produktów mącznych. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: h) Pakiet 8 – Produkty mączne/ od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych, od pracy od godziny 7.00 do 13.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 8 – Produkty mączne.
Haupteinstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 – Przyprawy.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 9 obejmuje dostawę przypraw. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: i) Pakiet 9 – Przyprawy/ od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych, od pracy od godziny 7.00 do 13.00 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 9 – Przyprawy.
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 – Produkty bezglutenowe
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 10 obejmuje dostawę produktów bezglutenowych. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: j) Pakiet 10 – Produkty bezglutenowe/ od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 13.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 10 – Produkty bezglutenowe.
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 – Słodycze
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 11 obejmuje dostawę słodyczy. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: k) Pakiet 11 – Słodycze/ od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 13.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 11 – Słodycze.
Haupteinstufung (cpv): 15842000 Schokolade und Süßwaren
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12 – Ryby
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 12 obejmuje dostawę słodyczy. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: l) Pakiet 12 – Ryby / w poniedziałki oraz czwartki, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 10.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 12 – Ryby.
Haupteinstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13 – Warzywa i owoce
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 13 obejmuje dostawę słodyczy. 2. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: m) Pakiet 13 – Warzywa i owoce/ codziennie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 09.00; 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 13 – Warzywa i owoce
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14 – Jaja
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie. Pakiet nr 14 obejmuje dostawę słodyczy. 2. 5. Wymagania dotyczące dostaw: 1) dostawy będą realizowane: n) Pakiet 14 – Jaja/ od poniedziałku do piątku, dwa razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, od godziny 7.00 do 09.00. 2) Zamawiający będzie składał zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem e-mailem na podany adres lub telefonicznie na podany numer telefonu. 3) Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć, wnieść i rozładować towar do: Działu Żywienia - magazyn, zlokalizowanego w Węgorzewie, ul. Gen. J. Bema 24, budynek B. 3. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 14 – Jaja
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier