376251-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen – Tandplejeydelser for børn og unge under 18 år
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTandplejeydelser for børn og unge under 18 år
BeschreibungUdbuddet omhandler varetagelse af Ringkøbing-Skjern Kommunes tilbud om tandpleje og tandbehandling for en mængde borgere bosat i kommunens nordøstlige område. Formålet er at indgå et antal kontrakter, således at ordregiver har leveringssikkerhed for alle omfattede borgere.Udbuddet omfatter børn og unge under 18 år i skoledistrikterne Vorgod-Barde, Videbæk, Fjelstervang og Spjald, sidstnævnte dog undtaget postnr. 6950, Ølstrup. Der er per 3. november 2025, knap 2.300 borgere i målgruppen for det pågældende område.
Interne Kennung271021539
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. afsnit III, §186 – 189, i udbudsloven, Lov nr. 1564 af 15. december 2015, og med senere ændringer. Enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. punkt 1.6 og opfylder eventuelle mindstekrav, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85130000 Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0000