376302-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborreagenzien – Dostawa materiałów eksploatacyjnych do badań z zakresu serologii krwi i odczynników laboratoryjnych wraz dzierżawą analizatorów - 5 zadań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa materiałów eksploatacyjnych do badań z zakresu serologii krwi i odczynników laboratoryjnych wraz dzierżawą analizatorów - 5 zadań
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : dostawa materiałów eksploatacyjnych do badań z zakresu serologii krwi i odczynników laboratoryjnych wraz dzierżawą analizatorów - 5 zadań
Interne KennungZDZ.241.41.26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:1)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt. 4) Pzp2) spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie:a)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym- Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.b)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.c)sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.d) zdolności technicznej lub zawodowej -Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.3) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 poz.507) )5)nie są objęci zakazem, o którym mowa art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniami Rady (UE) w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie 2. Potencjał podmiotu udostępniającego zasoby:1) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 2) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów 3)Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt. 2) potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności:a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;b) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia4)Wykonawca nie może po upływie terminu składania ofert powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.3. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (m.in. występującymi jako spółki cywilne czy konsorcja):1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika (Lidera) do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem (Liderem). Pełnomocnictwo powinno:- precyzować zakres umocowania, - wymieniać wszystkich Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia,- każdy z tych Wykonawców musi podpisać się na wspólnym dokumencie pełnomocnictwa lub innego dokumentu sporządzonego w tym celu; alternatywnie - wystawić niezależne pełnomocnictwo indywidualnie dla Pełnomocnika – Lidera (nie jest wymagany podpis Pełnomocnika – Lidera na dokumencie pełnomocnictwa).2) Pełnomocnictwo musi zostać dołączone do oferty, przekazane w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu – podpisane analogicznie jak w zdaniu pierwszym, przez mocodawcę lub notariusza.3) Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.4. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą przesłanki określone w: - art. 108 ust. 1 ustawy Pzp i w art. 109 ust. 1 pkt. 4) ustawy Pzp.- art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, na czas trwania tych okoliczności.- , A) DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA SKŁADANE DO UPŁYWU TERMINU SKŁADANIA OFERT1) Wykonawca zobowiązany jest złożyć/przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej w terminie Oświadczenie o niepodleganiu
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
LosLOT-0001
TitelMateriały eksploatacyjne do badań z zakresu serologii krwi wraz dzierżawą analizatorów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : Materiały eksploatacyjne do badań z zakresu serologii krwi wraz dzierżawą analizatorów
Interne KennungZadanie nr 1 Materiały eksploatacyjne do badań z zakresu serologii krwi wraz dzierżawą analizatorów
LosLOT-0002
TitelOdczynniki do oznaczeń immunochemicznych specjalistycznych wraz z dzierżawą analizatora
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest :Odczynniki do oznaczeń immunochemicznych specjalistycznych wraz z dzierżawą analizatora
Interne KennungZadanie nr 2 Odczynniki do oznaczeń immunochemicznych specjalistycznych wraz z dzierżawą analizatora
LosLOT-0003
TitelOdczynniki do wykonywania oznaczeń wraz z dzierżawą aparatu do pomiaru odczynu Biernackiego (OB.)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest :Odczynniki do wykonywania oznaczeń wraz z dzierżawą aparatu do pomiaru odczynu Biernackiego (OB.)
Interne KennungZadanie nr 3 Odczynniki do wykonywania oznaczeń wraz z dzierżawą aparatu do pomiaru odczynu Biernackiego (OB.)
LosLOT-0004
TitelSzybkie testy diagnostyczne do wykrywania karbapenemaz
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest :Szybkie testy diagnostyczne do wykrywania karbapenemaz
Interne KennungZadanie nr 4 Szybkie testy diagnostyczne do wykrywania karbapenemaz
LosLOT-0005
TitelWapno sodowane
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest :Wapno sodowane
Interne KennungZadanie nr 5 Wapno sodowane