2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Pruszcz Gdański do placówek oświatowych i z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w roku szkolnym 2025/2026 i 2026/2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie dowozu i odwozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością (w tym osoby na wózkach inwalidzkich) z miejsca ich zamieszkania do szkół i placówek kształcenia specjalistycznego (zwanych dalej „placówkami oświatowymi”) oraz ich odwożenie ze szkół do miejsc zamieszkania, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu, w roku szkolnym 2025/2026 i 2026/2027. 2. Wykonawca będzie świadczyć usługi transportu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością zgodnie z poniższym zestawieniem: 1) dowóz dzieci z miejsc zamieszkania do placówek oświatowych – 96 osób 2) dowóz dzieci z placówek oświatowych do miejsc zamieszkania – 96 osób 3) liczba dni nauki szkolnej, w których będą realizowane dowozy i odwozy: a) rok szkolny 2025/2026: 189 b) rok szkolny 2026/2027: 188 4) liczba pojazdów niezbędna do obsługi rekomendowanych tras dowozu: 23 5) łączna długość rekomendowanych do realizacji tras dowozu: a) dzienna maksymalna 1150 km b) całkowita maksymalna 433 550 km 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, tj. prawa do zmniejszenia lub do zwiększenia zamówienia w granicach do 20% liczby kilometrów przewozu wskazanych w ust. 2 pkt 5 lit. b powyżej, tj.: a) gwarantowany, minimalny zakres zamówienia (zamówienie podstawowe), po uwzględnieniu prawa do zmniejszenia zamówienia, to wykonanie przewozów w ilości 346 550,4 km, b) maksymalny zakres zamówienia realizowanego z uwzględnieniem prawa opcji, po uwzględnieniu prawa do zwiększenia zamówienia, to wykonanie przewozów w ilości 520 260,00 km, c) prawo zwiększenia lub zmniejszenia zakresu zamówienia wpływa odpowiednio na zmianę dziennej i miesięcznej ilości kilometrów wykonywanych przewozów, Okoliczności skorzystania z opcji zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego - dalej jako „projekt umowy”, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ, w § 9. 4. Transport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością odbywać się będzie w godzinach umożliwiających im udział w zajęciach w poszczególnych placówkach oświatowych, zgodnie z planem zajęć szkolnych, we wszystkie dni nauki szkolnej, w okresie od 01.09.2025r. do 25.06.2027r., za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, przerw świątecznych, ferii zimowych oraz zamknięcia placówek oświatowych. 5. Transport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością będzie realizowany od poniedziałku do piątku. W godzinach porannych transport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością musi zostać zrealizowany od ich adresu zamieszkania do danej placówki oświatowej, a po zajęciach lekcyjnych spod danej placówki oświatowej do ich adresu zamieszkania. 6. W czasie przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, w pojeździe, poza osobą kierującą pojazdem (dalej „kierowca”) i osobami sprawującymi opiekę nad przewożonymi dziećmi (dalej „opiekunowie”), mogą przebywać wyłącznie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, przewożona do i z placówek oświatowych. Przewóz innych osób jest możliwy po uzyskaniu zgody Zamawiającego. 7. Zamawiający informuje, że dopuszcza dostosowanie określonego w opisie przedmiotu zamówienia przebiegu i liczby tras dowozu do floty pojazdów, którą wykonawca dysponuje, pod warunkiem, że inne wymagania wskazane w SWZ i projekcie umowy zostaną zachowane. 8. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, w tym wymagania dotyczące realizacji usługi, miejsca odbioru dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, adresy placówek oświatowych do których należy dowieźć dzieci i młodzieży niepełnosprawną, rekomendowane trasy dowozu, ich długość oraz liczba wykonywanych kursów, określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącymi załącznik nr 1 do SWZ. 9. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób bezpośrednio związanych z wykonywaniem czynności kierowania pojazdami oraz opieki nad przewożonymi dziećmi. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projekcie umowy. 10. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 ustawy PZP. 12. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany z uwzględnieniem wszystkich wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, zgodnie z opisem zawartym w projekcie umowy oraz w opisie przedmiotu zamówienia. 13. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia uwzględniając specyfikę zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane jest względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw - zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. 14. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z postanowieniami SWZ, projektem umowy oraz ofertą złożoną przez wykonawcę w postępowaniu. 15. Warunki realizacji usług oraz warunki płatności określone zostały w projekcie umowy. 16. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projekcie umowy.
Interne Kennung: ZP.271.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na fakt, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie dowozu i odwozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością (w tym osoby na wózkach inwalidzkich) z miejsca ich zamieszkania do szkół i placówek kształcenia specjalistycznego (zwanych dalej „placówkami oświatowymi”) oraz ich odwożenie ze szkół do miejsc zamieszkania, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu, w roku szkolnym 2025/2026 i 2026/2027.
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, tj. prawa do zmniejszenia lub do zwiększenia zamówienia w granicach do 20% liczby kilometrów przewozu wskazanych w ust. 2 pkt 5 lit. b powyżej, tj.: a) gwarantowany, minimalny zakres zamówienia (zamówienie podstawowe), po uwzględnieniu prawa do zmniejszenia zamówienia, to wykonanie przewozów w ilości 346 550,4 km, b) maksymalny zakres zamówienia realizowanego z uwzględnieniem prawa opcji, po uwzględnieniu prawa do zwiększenia zamówienia, to wykonanie przewozów w ilości 520 260,00 km, c) prawo zwiększenia lub zmniejszenia zakresu zamówienia wpływa odpowiednio na zmianę dziennej i miesięcznej ilości kilometrów wykonywanych przewozów, Okoliczności skorzystania z opcji zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego - dalej jako „projekt umowy”, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ, w § 9.