See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Drift og vedligeholdelse af vejbelysningsanlæg
Beschreibung: Varde Kommune søger entreprenør til den daglige drift og vedligeholdelse af de offentlige vejbelysningsanlæg. Herunder tilkaldevagt, udbedring af fejl og mangler, forebyggende vedligeholdelse, udførelse af eftersyn samt mindre renoveringer.
Vorherige Bekanntmachung: 182984-2026
Interne Kennung: 680141
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Proceduren gennemføres som et offentligt udbud, hvor alle har mulighed for at byde.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232000 Wartung von öffentlichen Beleuchtungseinrichtungen und Verkehrsampeln
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Efter kontraktens første 4 år, har ordregiver option på at forlænge aftalen med 2 gange 12 mdr.