376685-2026 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia: 1) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni niskiej polegające m.in. na pieleniu bylin i roślin okrywowych wraz z usuwaniem przekwitłych kwiatostanów, pieleniu krzewów i żywopłotów, karczowaniu krzewów, sadzeniu roślin cebulowych, okrywowych, sezonowych, bylin, krzewów, podlewaniu, nawożeniu, mulczowaniu, cięciu żywopłotów, krzewów, przygotowaniu kwietników oraz rabat do obsadzenia roślinami sezonowymi oraz terenu pod sadzenie bylin, krzewów, w tym wymianie ziemi w rabatach, 2) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni wysokiej polegające na – cięciu pielęgnacyjnym/formującym młodych drzew, palikowaniu, usuwaniu odrostów, pieleniu mis, podlewaniu, nawożeniu, sadzeniu drzew, 3) koszenie trawników z terenów płaskich i skarp, ze zgrabieniem i wywiezieniem pokosu, 4) wiosenne i jesienne wygrabienie liści i zanieczyszczeń z trawników, 5) prace porządkowe – zamiatanie nawierzchni utwardzonych, zamiataniu nawierzchni utwardzonych (podesty), czyszczenie z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej, gracowanie alejek żwirowych, wywóz zanieczyszczeń „podrzutów”, interwencyjne prace porządkowo-ogrodnicze oraz prace porządkowe różne w tym m.in. sprzątanie zanieczyszczeń z terenu, opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie w czystości (mycie) ławek, koszy i tablic informacyjnych, usuwanie graffiti, utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu ławek, utrzymanie czystości i drożności alejek i placów zabaw, wygrabianie zanieczyszczeń z psiego parku oraz zasypywanie dołów wykopanych przez psy na terenach objętych umową, 6) zimowe oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), posypywanie piaskiem, 7) wykonywanie drobnych napraw elementów małej architektury, malowanie i mycie ławek, koszy na odpadki, tablic informacyjnych, wygradzanie rabat siatką ogrodniczą. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy oraz w załączniku nr 2 do SWZ – formularz cenowy – zestawienie usług, w załączniku nr 3 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac, w załączniku nr 4 do SWZ – wykaz skwerów i zieleńców w Dzielnicy Targówek. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace porządkowe i ogrodnicze wskazane i opisane w załączniku nr 2 do SWZ tj.: prace ogrodnicze i pielęgnacyjne, koszenie trawników, wiosenne i jesienne wygrabienie liści i zanieczyszczeń z trawników, zimowe oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), posypywanie piaskiem oraz wykonywanie drobnych napraw elementów małej architektury, malowanie i mycie ławek, koszy na odpadki, tablic informacyjnych, wygradzanie rabat siatką ogrodniczą. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu Wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług, tj. prac porządkowych różnych, zamiataniu nawierzchni utwardzonych, zamiataniu nawierzchni utwardzonych (podesty), czyszczeniu z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej, gracowaniu alejek żwirowych, malowaniu ławek, malowaniu koszy, wywozie zanieczyszczeń, usuwaniu i utylizacji padłych zwierząt, wymianie desek w ławkach, interwencyjnych prac porządkowo-ogrodniczych, zimowego oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), zimowego posypywania piaskiem nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), miesięcznej pielęgnacji róż, miesięcznej pielęgnacji rabat bylinowych i okrywowych, miesięcznej pielęgnacji skupin krzewów, żywopłotów, pnączy, cięć pielęgnacyjnych skupin krzewów, mulczowaniu korą krzewów i drzew (uzupełnienie brakującej kory warstwa 3 cm), miesięcznej pielęgnacji młodych drzew, sadzeniu (dosadzaniu) róż, przygotowaniu terenu pod sadzenie krzewów, róż, pnączy, sadzeniu (dosadzaniu) krzewów i pnączy ozdobnych (np. hortensja, krzewuszka, tawuła, jałowce), karczowaniu krzewów, przygotowaniu terenu pod sadzenie bylin, sadzeniu (dosadzaniu) bylin (np. brunnera, hosta, lawenda, bodziszek, trawy, szałwia omszona, liliowiec, kocimiętka), sadzeniu roślin okrywowych (8-10 szt./m2), sadzeniu drzew o obw. pnia min.14 cm na wysokości 1m, sadzeniu drzew o obw. pnia min. 16 cm na wysokości 1m, opalikowaniu drzew 3 palikami. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty: 339 317,64 zł. brutto, w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienie będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy podstawowej.
Interne KennungP-34/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77312100 Unkrautvernichtung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt, 77211500 Baumpflege, 90511300 Müllsammlung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy”. Opis przedmiotu zamówienia: 1) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni niskiej polegające m.in. na pieleniu bylin i roślin okrywowych wraz z usuwaniem przekwitłych kwiatostanów, pieleniu krzewów i żywopłotów, karczowaniu krzewów, sadzeniu roślin cebulowych, okrywowych, sezonowych, bylin, krzewów, podlewaniu, nawożeniu, mulczowaniu, cięciu żywopłotów, krzewów, przygotowaniu kwietników oraz rabat do obsadzenia roślinami sezonowymi oraz terenu pod sadzenie bylin, krzewów, w tym wymianie ziemi w rabatach, 2) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni wysokiej polegające na – cięciu pielęgnacyjnym/formującym młodych drzew, palikowaniu, usuwaniu odrostów, pieleniu mis, podlewaniu, nawożeniu, sadzeniu drzew, 3) koszenie trawników z terenów płaskich i skarp, ze zgrabieniem i wywiezieniem pokosu, 4) wiosenne i jesienne wygrabienie liści i zanieczyszczeń z trawników, 5) prace porządkowe – zamiatanie nawierzchni utwardzonych, zamiataniu nawierzchni utwardzonych (podesty), czyszczenie z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej, gracowanie alejek żwirowych, wywóz zanieczyszczeń „podrzutów”, interwencyjne prace porządkowo-ogrodnicze oraz prace porządkowe różne w tym m.in. sprzątanie zanieczyszczeń z terenu, opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie w czystości (mycie) ławek, koszy i tablic informacyjnych, usuwanie graffiti, utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu ławek, utrzymanie czystości i drożności alejek i placów zabaw, wygrabianie zanieczyszczeń z psiego parku oraz zasypywanie dołów wykopanych przez psy na terenach objętych umową, 6) zimowe oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), posypywanie piaskiem, 7) wykonywanie drobnych napraw elementów małej architektury, malowanie i mycie ławek, koszy na odpadki, tablic informacyjnych, wygradzanie rabat siatką ogrodniczą. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy oraz w załączniku nr 2 do SWZ – formularz cenowy – zestawienie usług, w załączniku nr 3 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac, w załączniku nr 4 do SWZ – wykaz skwerów i zieleńców w Dzielnicy Targówek.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania w trakcie realizacji umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający może zlecić Wykonawcy za dodatkowym wynagrodzeniem realizację zamówienia w danym roku budżetowym Zamawiającego, polegającego na wykonaniu: 1) zimowego oczyszczania nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek); 2) zimowego posypywania piaskiem nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek); 3) malowania ławek; 4) malowania koszy; 5) mulczowania korą krzewów i drzew (uzupełnienie brakującej kory warstwą 3 cm); 6) sadzenia roślin cebulowych w rabatach – 25 szt./m2 (np. tulipany, narcyzy); 7) sadzenia roślin cebulowych w rabatach – 50 szt./m2 (np. szafirku, krokusy, cebulice); 8) karczowania krzewów; 9) przygotowania terenu pod sadzenie krzewów, pnączy, 10) sadzenia (dosadzania) krzewów i pnączy ozdobnych (np. hortensja, krzewuszka, tawuła, jałowce); 11) przygotowania terenu pod sadzenie róż; 12) sadzenia (dosadzaniu) róż (np. parkowe, rabatowe, wielkokwiatowe, pnące); 13) sadzenia drzew ozdobnych o obw. pni min. 16 cm na wysokości 1 m; 14) opalikowania drzew 3 palikami. Maksymalna wartość opcji wynosi 100 000,00 zł. brutto. Wartość prac zleconych w ramach opcji zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Okoliczności skorzystania z prawa opcji, tj. warunki dotyczące uruchomienia opcji zostały określone w paragrafie 12 załącznika nr 1 do SWZ - projektowanych postanowieniach umowy i w załączniku nr 6 do projektowanych postanowień umowy – powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zależności od potrzeb i posiadanych środków przez Zamawiającego.