2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup funkcjonalności oprogramowania celem rozbudowy Elektronicznej Karty Znieczuleń (EKZ) należącej do systemu informacji klinicznej (CIS)”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup funkcjonalności oprogramowania celem rozbudowy Elektronicznej Karty Znieczuleń (EKZ) należącej do systemu informacji klinicznej (CIS) realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Przedmiot niniejszego zamówienia polega na rozbudowie posiadanej przez Zamawiającego Elektronicznej Karty Znieczuleń (EKZ) należącej do systemu informacji klinicznej (CIS) „TdZ CIS-EKZ Technika dla zdrowia” o nowe funkcjonalności oprogramowania, dlatego też zaoferowane przez Wykonawców wyżej wymienione funkcjonalności, muszą być kompatybilne i posiadać pełną zgodność techniczną oraz prawną możliwość ich zaimplementowania w systemie posiadanym przez Zamawiającego w ramach przedmiotowej rozbudowy. 3. Zaoferowane przez Wykonawcę funkcjonalności oprogramowania w ramach rozbudowy Systemu HIS (posiadanego przez Zamawiającego) winne wspierać: 1) dostępność informacyjno-komunikacyjną, 2) dostępność usług i produktów 3) czytelne oznakowanie, kontrasty kolorystyczne. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne. Z uwagi na konieczność zapewnienia kompatybilności technicznej, spójności systemowej, jednolitego standardu oraz zapewnienia jednakowej konfiguracji przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa, Zamawiający z uwagi na powyższe przesłanki planuje zakupić funkcjonalności celem rozbudowy Elektronicznej Karty Znieczuleń (EKZ) należącej do systemu informacji klinicznej (CIS) bez podziału przedmiotowego asortymentu na części. Przedmiot zamówienia wskazany winien być funkcjonalnie i technicznie spójny. „Umowa o objęcie wsparciem w ramach KPO” przewiduje zakup funkcjonalności oprogramowania celem rozbudowy Elektronicznej Karty Znieczuleń (EKZ) należącej do systemu informacji klinicznej (CIS) w postaci jednej niewydzielonej na części kategorii kosztowej, co jest kolejną przesłanką uzasadniającą brak podziału na części przedmiotowego postępowania. 5. Wykonawca, w ramach ryczałtowego wynagrodzenia za przedmiot niniejszego zamówienia zobowiązany jest do: 1) udzielenia Zamawiającemu bezterminowej i nieograniczonej terytorialnie oraz liczbowo licencji na użytkowanie dostarczonego i wdrożonego przedmiotu zamówienia: 2) wsparcia serwisowego i aktualizacji dostarczonego i wdrożonego przedmiotu zamówienia przez okres 36 miesięcy od daty podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru potwierdzającego należyte wykonanie przedmiotu zamówienia. 6. Wykonawca, w ramach ryczałtowego wynagrodzenia za przedmiot niniejszego zamówienia zobowiązany jest także do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości (dalej: gwarancja) na przedmiot zamówienia, na okres 36 miesięcy od dnia jego należytego wykonania. 7. Okres gwarancji jakości przedmiotu zamówienia obejmuje również w szczególności: 1) dostosowanie oprogramowania Systemu do zmieniających się przepisów, obowiązujących wykładni prawnych lub wskazówek jednostek nadrzędnych, (np. Ministerstwo Zdrowia, NFZ); 2) poprawę Wad zgłaszanych przez Zamawiającego; 3) informowanie Zamawiającego o nowych wydaniach i wersjach Oprogramowania Systemu, 4) udostępnianie nowych wydań i wersji programowania Systemu, 5) dostęp do infolinii helpdesk 24h /7 dni w tygodniu. Możliwość zgłoszeń telefonicznych, email lub poprzez dedykowaną usługę web. 8. Bieg terminu 36 miesięcznej gwarancji jakości przedmiotu zamówienia rozpoczyna się z dniem podpisania Protokołu Odbioru przez Zamawiającego potwierdzającego należyte wykonanie przedmiotu zamówienia. 9. W okresie niniejszej gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego usuwania Wad Przedmiotu Zamówienia. 10. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą „Nie czyń poważnych szkód” (DNSH) dla celów środowiskowych wynikającą z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18.06.2020 r. oraz warunków określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r. ustanawiającym Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) oraz wytycznymi dotyczącymi Krajowego Planu Odbudowy. Działania Wykonawcy poczynione w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie mogą powodować znaczących szkód dla żadnego z celów środowiskowych, o których mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. 11. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 12. Wszystkie wymagania określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 13. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się modyfikacji SWZ i/lub jej załączników przez Zamawiającego, bowiem należy je odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami. 14. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Jest to jedno z planowanych postępowań na dostawę modułów oprogramowania w 2026 roku. 15. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 16. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.)
Vorherige Bekanntmachung: 210876-2026
Interne Kennung: Znak sprawy 997/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001