See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på Autosprøjte til Tårnby Kommunes Beredskab
Beschreibung: Udbuddet gennemføres af Tårnby Kommunes Beredskab i samarbejde med Center for Økonomi, Indkøb og Dataunderstøttelse. Udbuddet omfatter indkøb af en ny Autosprøjte bestående af et chassis med opbygning. Der henvises til Bilag 1 Kravspecifikation, Pris- og kvalitetskriterier, for en nærmere beskrivelse af aftalens omfang og krav. Kontrakten vil blive indgået med en tilbudsgiver på de vilkår og betingelser, der fremgår af udbudsmaterialets udkast til kontrakt med tilhørende bilag. Udbuddet gennemføres via EU-Supply, hvor det samlede udbudsmateriale er offentligt tilgængeligt. Ved behov for support og systemtekniske spørgsmål i forbindelse med udbuddet henvises der til EU-Supply på e-mail: dksupport@eu-supply.com eller på tlf.: +45 7020 8014.
Interne Kennung: 88.00.00-G00-25-602812
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144212 Tanklöschfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge, 34144213 Feuerlöschfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1