2. Verfahren
Verfahren
Titel: Overheidsopdracht voor de uitvoering van diensten met betrekking tot prestaties van kassier voor de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie
Beschreibung: De opdracht is een dienstenopdracht en heeft betrekking op de kassiersdiensten voor de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie.De huidige opdracht wordt niet in percelen verdeeld. De kassiersovereenkomst omvat een geheel van diensten die een entiteit van een bank mag verwachten. Het is moeilijk, zo niet onmogelijk, om de opdracht in percelen op te splitsen, aangezien alle voorziene diensten met elkaar verbonden zijn: de werking van de kredietlijn beïnvloedt het beheer en omgekeerd. Wat de verplichting van een enige kassier betreft, dient te worden opgemerkt dat de ordonnantie van 16 mei 2024 houdende het Wetboek van de openbare financiën van de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie in artikel 100, § 3 bepaalt dat: “Onder voorbehoud van de uitzonderingen die door het Verenigd College worden vastgesteld, vertrouwen de diensten van het Verenigd College en de OAA OS al hun bankrekeningen toe aan de kassier.” Deze verplichting van een enige kassier geldt dus ook voor de OAA OS. Wij kunnen stellen dat de opdrachten die in dit bestek zijn opgenomen in wezen de wettelijke verplichtingen weerspiegelen die zijn voorzien voor een enige kassier. De overige diensten zijn bijkomstig. Het gaat immers voor elk van deze opdrachten om: - een dienst voorzien in artikel 1 van het koninklijk besluit van 6 augustus 1990 tot vaststelling van de organisatie van de thesaurie van de Gemeenschappen, de Gewesten en de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie; - een bijkomende dienst die voortvloeit uit de verplichting om alle rekeningen te openen bij de kassier zoals voorzien in artikel 1, § 2 van het besluit van 6 augustus 1990; - een dienst waarvoor het geen zin zou hebben om er een afzonderlijk perceel voor te voorzien. De Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie wenst de beschikbaarheid van een voldoende minimale kredietlijn te waarborgen om de continuïteit van de openbare dienst te verzekeren, de betalingscapaciteit te behouden en eventuele kasverschillen op te vangen. In de huidige budgettaire context, gekenmerkt door moeilijkheden om bancaire financiering te verkrijgen, is het noodzakelijk om de kassiersdiensten, de bankdiensten en het beheer van de kredietlijn te bundelen in één enkele opdracht. Deze aanpak maakt het mogelijk de samenhang en de stabiliteit van het financiële systeem te waarborgen. Het behoud van het verband tussen de kredietlijn en de bankdiensten vormt een essentieel element van een goed financieel beheer voor de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie. De opdrachten voorzien in het kader van deze overheidsopdracht kunnen, in geval van activering van de herzieningsclausule bedoeld in artikel 38 van het koninklijk besluit van 14 januari 2013 tot bepaling van de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten, eveneens worden uitgevoerd ten voordele van de vzw New Samusocial en/of Bruss’Help, waarbij deze entiteiten verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de kassierstaken voor hun rekening.
Interne Kennung: 2026_P_01
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2026_P_01 - 1
Beschreibung: Het kassierencontract omvat een reeks diensten die een entiteit van een bank mag verwachten. Het is moeilijk, zo niet onmogelijk, om de opdracht in percelen op te splitsen, aangezien alle daarin voorziene diensten met elkaar verband houden: de werking van de kredietlijn beïnvloedt het beheer en omgekeerd. Wat betreft de verplichting tot één enkele penningmeester, zij erop gewezen dat de verordening van 16 mei 2024 houdende het Wetboek van de openbare financiën van de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie in artikel 100, § 3, bepaalt dat “Onder voorbehoud van de uitzonderingen die het Verenigd College vaststelt, vertrouwen de diensten van het Verenigd College en de OAA OS al hun bankrekeningen toe aan de penningmeester.” Deze verplichting tot het aanstellen van één enkele penningmeester geldt dus ook voor de OAA OS. We mogen stellen dat de taken in dit bestek in wezen de wettelijke verplichtingen weerspiegelen die voor één enkele penningmeester zijn voorzien. De andere diensten zijn bijkomstig. Het gaat namelijk voor elk van deze taken om: - een dienst zoals bedoeld in artikel 1 van het koninklijk besluit van 6 augustus 1990 tot vaststelling van de modaliteiten voor de organisatie van de kasmiddelen van de Gemeenschappen, de Gewesten en de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie; - een bijkomende dienst die voortvloeit uit de verplichting om alle rekeningen bij de penningmeester te openen, zoals bepaald in artikel 1, § 2, van het koninklijk besluit van 6 augustus 1990; - een dienst waarvoor het geen zin zou hebben om er een afzonderlijk perceel van te maken. De Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie wenst de beschikbaarheid van een minimale kredietlijn te garanderen die voldoende is om de continuïteit van de openbare dienstverlening te verzekeren, de betalingscapaciteit te behouden en eventuele kastekorten op te vangen. In de huidige budgettaire context, die wordt gekenmerkt door moeilijkheden bij het verkrijgen van bankfinanciering, is het noodzakelijk om de diensten van de kassier, de bankdiensten en het beheer van de kredietlijn samen te brengen in één enkele opdracht. Deze aanpak zorgt voor de samenhang en de stabiliteit van het financiële stelsel. Het behoud van de koppeling tussen de kredietlijn en de bankdiensten vormt een essentieel onderdeel van een goed financieel beheer voor de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie. De opdrachten voorzien in het kader van deze overheidsopdracht kunnen, in geval van activering van de herzieningsclausule bedoeld in artikel 38 van het koninklijk besluit van 14 januari 2013 tot bepaling van de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten, eveneens worden uitgevoerd ten voordele van de vzw New Samusocial en/of Bruss’Help, waarbij deze entiteiten verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de kassierstaken voor hun rekening.
Interne Kennung: 1