377062-2025 - Wettbewerb
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Usługa pośrednictwa finansowego w zakresie wdrażania Produktu Finansowego – Reporęczenie Kontraktowe
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa pośrednictwa finansowego w zakresie wdrażania Produktu Finansowego – Reporęczenie Kontraktowe
BeschreibungŚwiadczenie przez Wykonawców usługi pośrednictwa finansowego polegającej na wdrażaniu Produktu Finansowego – Reporęczenie Kontraktowe. Całkowita wartość środków (Wartość Reporęczenia) przeznaczona przez Zamawiającego na reporęczenia Jednostkowych Poręczeń w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wynosi łącznie 50 000 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt milionów złotych).
Interne KennungWZFR.272.4.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelTytuł: część I – 20 000 000,00 zł
BeschreibungŚwiadczenie usługi pośrednictwa finansowego we wdrożeniu Produktu Finansowego Reporęczenie, na realizację której Zamawiający przeznaczy Wartość Reporęczenia 20 000 000,00 zł
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje, możliwość zastosowania Prawa Opcji, zgodnie z dyspozycją art. 441 Ustawy Pzp. Skorzystanie z Prawa Opcji jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego i następuje na wniosek Wykonawcy. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z Prawa Opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń. 1) Zamawiający ma prawo skorzystania z Prawa Opcji w przypadku, jeśli w OBP przekazana Wykonawcy Wartość Reporęczenia wykorzystana została przez niego w 100%, a Zamawiający będzie dysponował środkami w odpowiedniej wysokości. 2) W ramach realizacji Prawa Opcji Zamawiający dopuszcza udostępnienie Wykonawcy Wartości Reporęczenia do wysokości dwukrotności Wartości Reporęczenia przyznanego mu w ramach tej części postępowania. 3) W przypadku udostępnienia przez Zamawiającego Wartości Reporęczenia w kwocie niższej albo wyższej niż wartość Limitu środków przyznana w tej części, długość OBP wynikająca z Umowy, ulega odpowiednio proporcjonalnemu skróceniu albo wydłużeniu. 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o podjętej decyzji w sprawie skorzystania z Prawa Opcji, nie później niż w terminie jednego miesiąca kalendarzowego po upływie miesiąca, w którym zakończył się Okres Budowy Portfela oraz określi, w piśmie skierowanym do Wykonawcy, poziom dodatkowej Wartości Reporęczenia oraz długość OBP. 5) Wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji Umowy w części dotyczącej Prawa Opcji, naliczone zostanie według stawki procentowej (parametr C) określonej w Ofercie, zgodnie z zapisami Umowy, proporcjonalnie do wysokości udostępnionej Wartości Reporęczenia. 6) Informacje dotyczące szczegółów Zamówienia objętego Prawem Opcji zostały opisane w odpowiednich postanowieniach Wzoru Umowy Operacyjnej I Stopnia, stanowiącej Załącznik nr 4 do SWZ.
LosLOT-0002
TitelTytuł: część II – 15 000 000,00 zł
BeschreibungŚwiadczenie usługi pośrednictwa finansowego we wdrożeniu Produktu Finansowego Reporęczenie, na realizację której Zamawiający przeznaczy Wartość Reporęczenia 15 000 000,00 zł
Interne KennungCzęść II
LosLOT-0003
TitelTytuł: część III – 10 000 000,00 zł
BeschreibungŚwiadczenie usługi pośrednictwa finansowego we wdrożeniu Produktu Finansowego Reporęczenie, na realizację której Zamawiający przeznaczy Wartość Reporęczenia 10 000 000,00 zł
Interne KennungCzęść III
LosLOT-0004
TitelTytuł: część IV – 5 000 000,00 zł
BeschreibungŚwiadczenie usługi pośrednictwa finansowego we wdrożeniu Produktu Finansowego Reporęczenie, na realizację której Zamawiający przeznaczy Wartość Reporęczenia 5 000 000,00 zł
Interne KennungCzęść IV