377153-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – 34/ZP/2026 Dostawa serwera plików dla Uniwersytetu Łódzkiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel34/ZP/2026 Dostawa serwera plików dla Uniwersytetu Łódzkiego
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa serwera plików dla Uniwersytetu Łódzkiego. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.3. Dostawa obejmuje sprzęt fabrycznie nowy i nie używany. 4.4. Pod pojęciem „zakup” należy rozumieć dostarczenie na własny koszt i ryzyko urządzeń wymaganych przez Zamawiającego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzesłano ogłoszenie wstępne 258019-2026. https://ted.europa.eu/pl/notice/-/detail/258019-2026
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48823000 Dateiverwalter
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa serwera plików dla Uniwersytetu Łódzkiego
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa serwera plików dla Uniwersytetu Łódzkiego. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.3. Dostawa obejmuje sprzęt fabrycznie nowy i nie używany. 4.4. Pod pojęciem „zakup” należy rozumieć dostarczenie na własny koszt i ryzyko urządzeń wymaganych przez Zamawiającego. 4.5. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamówienie ma charakter jednorodny i niepodzielny. 4.6. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia nie spełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż zapisane w załączniku nr 1 skutkować będzie odrzuceniem oferty. 4.7. Wykonawca dostarczy do sprzętu wszystkie niezbędne i aktualne sterowniki w wersji elektronicznej. 4.8. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych. 4.9. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej. 4.10. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 4.11. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 4.12. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych na poszczególne pozycje przedmiotu zamówienia. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w załączniku nr 1 do SWZ (Arkusz cenowy). W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą szczegółową specyfikację, w której w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego będzie wynikać, iż zaoferowany asortyment jest o takich samych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, iż w razie, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się znaki towarowe, za ofertę równoważną uznaje się ofertę spełniającą parametry indywidualnie wskazanego asortymentu określone przez jego producenta. 4.13. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę sprzętu równoważnego o równoważnej wydajności Zamawiający będzie weryfikował równoważność za pomocą następujących mierników:   W przypadku urządzeń wieloprocesorowych - za pomocą testów SPECrate®2017 publikowany na stronie: https://www.spec.org/cpu2017/results/res2025q2/ - według stanu na czerwiec 2025 Szczegółowy opis wyników zawiera Załącznik nr 1 – OPZ. 4.14. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia określony w załączniku nr 1 do SWZ (Arkusz cenowy) przeznaczony będzie do użytku wewnętrznego dla celów dydaktycznych i naukowych, w związku z tym Zamawiający wymaga spełnienia parametrów minimalnych określonych w ww. załączniku, które zostały podyktowane specyfiką Uczelni. 4.15. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.16. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt. 4.15, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.17. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 4.16 w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wybory najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.