2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 pochodzących z Instalacji Komunalnej w Bladowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór oraz zagospodarowanie komponentów do wytwarzania paliwa alternatywnego RDF ( o kodzie 19 12 10 ) oraz zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 stanowiących regularnie wytwarzany materiał posortowniczy w postaci kalorycznej frakcji balastu o cieple spalania większym niż 6 MJ/Mg pochodzących z mechanicznej obróbki odpadów w sortowni - po przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20 01 03 i doczyszczaniu odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06 oraz 20 01 01 i 20 01 39 powstałych w procesie odzysku i sortowania odpadów w Instalacji Komunalnej w Bladowie. Komponenty do paliwa alternatywnego RDF będą przygotowywane do odbioru w postaci sprasowanej, związane drutem stalowym, natomiast balast w stanie luźnym w zależności od zasobów na zakładzie. Zamawiający zaprasza na dokonanie wizji lokalnej. Termin dokonania wizji lokalnej należy uzgodnić telefonicznie lub e-mailowo z przedstawicielem Zamawiającego. Wygląd odpadów przedstawiają zdjęcia będące załącznikiem do SWZ. Zagospodarowanie komponentów do produkcji paliwa alternatywnego oraz frakcji balastu musi być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszególnionymi w załączniku Nr 1 do ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. Wykonawca może składać oferty na dowolną ilość części.
Interne Kennung: ZP.271.3UE.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający posiada zawartą umowę z wykonawcą aktualnie wykonującym usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów będących przedmiotem zamówienia. Umowa jest zawarta na okres 12 miesięcy tj. do dnia 07.07.2026 r. Dziennie magazynuje się ok. 9-10 Mg odpadów palnych. Ilość odpadów palnych w stosunku do okresu lat poprzednich znacznie wzrosła. Składowanie odpadów ponad normę grozi samozapłonem, co też jest powodem do wyłonienia wykonawcy jak najszybciej. Przeprowadzenie postępowania o pełnym zakresie czasowym nie pozwoli na wyłonienie wykonawcy w okresie trwania umowy, stąd też zachodzi pilna potrzeba skrócenia terminu składania ofert. Podstawa prawna : art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. )
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część Nr 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór oraz zagospodarowanie komponentów do wytwarzania paliwa alternatywnego RDF. Odpady powstające w sortowni stanowiące pozostałość po sortowaniu odpadów tworzyw sztucznych oraz papieru i tektury dostarczonych selektywnie oraz frakcję wysokokaloryczną pozostałości po przetwarzaniu mechanicznym komunalnych odpadów zmieszanych wydzieloną na separatorze optopneumatycznym po uprzednim wydzieleniu frakcji drobnej 0 – 80 mm (w tym frakcji organicznej) na sicie bębnowym i wybraniu w kabinie sortowniczej odpadów surowcowych nadających się do recyklingu. Sprasowane bele odpadów będą o wymiarach ok. 80x100x120. Średnia waga beli odpadów wynosi ok. 550 – 650 kg. Parametry jakościowe odpadów : - wartość opałowa od ok 10 - ok 13MgJ/kg - wilgotność – powyżej 15% Podane wyniki mają charakter poglądowy i mogą ulegać zmianie. Masa odpadów – 200 Mg/miesiąc, 2 400 Mg w okresie 12 miesięcy
Interne Kennung: ZP.271.3UE.2026.1
Los: LOT-0002
Titel: Część Nr 2. Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 stanowiących tzw. balast.
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 stanowiących tzw. balast - pozostałość po mechanicznym przetwarzaniu komunalnych odpadów zmieszanych, powstający w sortowni po odsianiu frakcji drobnej 0 – 80 mm (w tym frakcji organicznej) na sicie bębnowym, wybraniu w kabinie sortowniczej odpadów surowcowych nadających się do recyklingu i wydzieleniu frakcji wysokokalorycznej na separatorze. Masa odpadów – 200 Mg/miesiąc, 2 400 Mg w okresie 12 miesięcy
Interne Kennung: ZP.271.3UE.2026.2