377507-2026 - Wettbewerb
Finnland – Installation von elektrischen Leitungen – Kiinteistö Oy Heinolan Tietokeskuksen korjauksen ja laajennuksen sähköurakka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kiinteistö Oy Heinolan Tietokeskuksen korjauksen ja laajennuksen sähköurakka
Beschreibung: Sähköurakka käsittää osoitteessa Kauppakatu 10-12 sijaitsevan liike- ja toimistorakennuksen korjauksen ja laajennuksen sähkötyöt liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti. Toteutusmallina on jaettu urakka. Rakennusurakoitsija toimii hankkeen pääurakoitsijana ja päätoteuttajana. Sivu-urakat alistetaan pääurakoitsijalle RT 80271 mukaisesti. Sivu-urakat ovat: Putkiurakka Ilmanvaihtourakka Sähköurakka Rakennusautomaatiourakka
Interne Kennung: 604031
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0000