377672-2026 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu w wysokości 9.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu w wysokości 9.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu w wysokości 9.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w wysokości 1.643.708,00 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek w kwocie 7.356.292,00 zł. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) Termin uruchomienia kredytu do: 31.12.2026 r. b) Spłata rat kapitałowych: pierwsze 8 rat po 125.000,00 zł oraz 32 kolejne raty po 250.000,00 zł (w przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy). c) Spłata odsetek od kredytu miesięczna (w ostatnim dniu miesiąca) począwszy od miesiąca, w którym uruchomiono transzę kredytu. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Bank poinformuje Zamawiającego pisemnie (np. e-mail), przynajmniej 5 dni przed terminem zapłaty. W przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy. d) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian, chyba że Zamawiający (Kredytobiorca) złoży odmienną dyspozycję na piśmie. 3. Nie dopuszcza się w trakcie trwania umowy kredytowej zmiany numerów rachunków bankowych niezbędnych do spłat rat kredytu oraz odsetek od kredytu, chyba że zmiana numeru rachunku bankowego wynika z sytuacji niezależnych od Banku niedających się przewidzieć w trakcie niniejszego postępowania przetargowego.
Interne KennungFN.271.12.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu w wysokości 9.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w wysokości 1.643.708,00 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek w kwocie 7.356.292,00 zł.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu w wysokości 9.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w wysokości 1.643.708,00 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek w kwocie 7.356.292,00 zł. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) Termin uruchomienia kredytu do: 31.12.2026 r. b) Spłata rat kapitałowych: pierwsze 8 rat po 125.000,00 zł oraz 32 kolejne raty po 250.000,00 zł (w przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy). c) Spłata odsetek od kredytu miesięczna (w ostatnim dniu miesiąca) począwszy od miesiąca, w którym uruchomiono transzę kredytu. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Bank poinformuje Zamawiającego pisemnie (np. e-mail), przynajmniej 5 dni przed terminem zapłaty. W przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy. d) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. e) Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian, chyba że Zamawiający (Kredytobiorca) złoży odmienną dyspozycję na piśmie. 3. Nie dopuszcza się w trakcie trwania umowy kredytowej zmiany numerów rachunków bankowych niezbędnych do spłat rat kredytu oraz odsetek od kredytu, chyba że zmiana numeru rachunku bankowego wynika z sytuacji niezależnych od Banku niedających się przewidzieć w trakcie niniejszego postępowania przetargowego.