See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – kurta zimowa z podpinką
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - kurta zimowa z podpinką. Zakres zamówienia obejmuje osiem zadań.
Vorherige Bekanntmachung: 140804-2026
Interne Kennung: 60/2026/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamówienie w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa udzielane jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r.; poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp” w trybie przetargu ograniczonego z zastosowaniem skróconych terminów składania wniosków oraz ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia stosownie do brzmienia art. 411 ust. 7 oraz art. 411 ust. 16 ustawy Pzp. Za zastosowania skróconego trybu przeprowadzenia postępowania przemawiają następujące okoliczności: • kurtka zimowa z podpinką jest aktualnie przedmiotem umundurowania i wyekwipowania, nowo wprowadzonym na wyposażenie Wojska Polskiego i powinna zostać wydane każdemu żołnierzowi; • konieczność pilnego zabezpieczenia wyposażenia żołnierzy SZ RP, szczególnie powoływanych do Zawodowej Służby Wojskowej, Terytorialnej Służby Wojskowej a zwłaszcza żołnierzy realizujących zadania służbowe i operacyjne, w tym zadania obrony granicy państwowej w sytuacji zagrożenia działaniami hybrydowymi oraz zbrojnymi; • Zapewnienie pełnego zabezpieczenia potrzeb żołnierzy SZ RP w warunkach zwiększania ich liczebności oraz obecnej sytuacji geopolitycznej, spowodowanej m.in. wojną w Ukrainie; Kurtka zimowa z podpinką jest elementem wyposażenia żołnierza o charakterze sezonowym (na okres jesienno-zimowy), jego przydatność funkcjonalna może zostać osiągnięta i zostać spełniona jedynie w przypadku jego dostarczenia w odpowiednim terminie tj. w takim terminie, aby z zachowaniem obowiązujących procedur logistycznych w Siłach Zbrojnych przedmiot ten trafił do użytkowników końcowych (żołnierzy) przez rozpoczęciem okresu jesienno-zimowego. W związku z powyższym kurtki te powinny zostać dostarczone do Składów Materiałowych (miejsca dostaw) w okolicy pierwszej dekady września aby poszczególne Jednostki Wojskowe mogły pobrać je ze Składów Materiałowych i wydać je użytkownikom końcowym (żołnierzom) przed rozpoczęciem okresu jesienno-zimowego Opisana powyżej pilna potrzeba Zamawiającego/ Sił Zbrojnych RP dotycząca zakupu kurtek zimowych z podpinką, w określonej ilości i w czasie, pozwalającym na jej właściwe wykorzystanie zgodnie z zapotrzebowaniem i związana z tym pilna potrzeba udzielenia zamówienia, może zostać zaspokojona jedynie w przypadku zastosowania w procedurze udzielenia zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa w trybie przetargu ograniczonego i skróconych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu a następnie ofert. Dodatkowo wskazać należy, iż zastosowanie skróconych terminów w opisanym powyżej stanie faktycznym i w odniesieniu do zakupy kurtek z podpinką na warunkach określonych w dokumentach zamówienia, będzie zgodne z zasadami równego traktowania i przejrzystości oraz nie będzie prowadziło do ograniczenia konkurencji z uwagi na: • zachowanie jednakowych warunków dostępu do postępowania dla wszystkich Wykonawców którzy złożą wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; • stosowanie obiektywnych i niedyskryminacyjnych kryteriów oceny; • istnienie przesłanek ustawowych uzasadniających skrócenie terminów
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie ogranicza liczby wykonawców zaproszonych do składania ofert. Do złożenia oferty na drugim etapie postępowania zostaną zaproszeni wszyscy wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegają odrzuceniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18223200 Jacketts
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Kurtka zimowa z podpinką
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – kurtka zimowa z podpinką w ilościach określonych w dokumentach zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): 130KP/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez AU zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: a) Zaświadczenie o posiadaniu wzoru zakładowego kurtki zimowej z podpinką zgodnego z WDTT 130KP/MON i wzorem PUiW do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi z terminem wystawienia po 16.01.2026 r. Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 2. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo dostawy kurtek zimowych z podpinką w ilości wskazanej w dokumentach zamówienia. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 - Kurtka zimowa z podpinką
Interne Kennung: Zadanie nr 8