2. Verfahren
Verfahren
Titel: Objektivizace účinků terénních kúr v lázeňské terapeutické krajině Karlových Varů - opakované zadávací řízení
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je zajištění spolupráce poskytovatele (lázeňského zařízení) v rámci klinického výzkumu u pacientů s předepsanou komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péčí (dále jen „KLP“), případně pacientů s předepsanou příspěvkovou lázeňskou léčebnou péčí (dále jen „PLP“) či samopláteckou formou lázeňské léčebné péče zařazených dle vstupních kritérií a pobytem v lázeňském zařízení v Karlových Varech. Očekávaným výsledkem studie je objektivizace efektivity outdoorové aktivity (tj. chůze) v lázeňské terapeutické krajině v rámci lázeňské léčebné péče. Cílem studie je zvýšit efektivitu outdoorové aktivity v lázeňské léčbě, aktivní zapojení pacienta v rámci rehabilitace i edukace a zlepšení vybraných zdravotních parametrů pacienta. Lázeňským zařízením se pro účely této zadávací dokumentace rozumí registrovaný poskytovatel komplexní a příspěvkové lázeňské léčebně rehabilitační péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění na území Karlových Varů, který je držitelem souhlasu Ministerstva zdravotnictví s poskytováním lázeňské léčebně rehabilitační péče. Jedná se o lázeňské zařízení poskytující komplexní a příspěvkovou lázeňskou léčebně rehabilitační péči dle výše uvedených požadavků klinické studie „Objektivizace účinků terénních kúr v lázeňské terapeutické krajině Karlových Varů“. Předávání pseudonymizovaných dat bude probíhat dle vzájemně odsouhlaseného harmonogramu Institutu lázeňství a balneologie, v. v. i. (dále jen „ILaB“). Veškerá data budou strukturovaná, opatřená pouze „ID kódy“ jednotlivých pacientů. ID kódy je třeba předat vybranému laboratornímu zařízení, které bude zodpovědné za provedení laboratorní diagnostiky u veškerých odběrů. Lázeňské zařízení zodpovídá za správné použití ID kódů pacienta a je jeho zodpovědností, že nedojde k záměně. Do výzkumné studie budou zařazeny výhradně pacienti přijatí k pobytu ve formě komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče (KLP), příspěvkové lázeňské léčebně rehabilitační péče, které odpovídají smluvnímu vztahu mezi poskytovatelem a zdravotní pojišťovnou. Dále budou zařazeni pacienti se samopláteckou formou lázeňské léčebné péče. Předmětem této veřejné zakázky není vypracování samotné „klinické studie“, ale zajištění souvisejících činností včetně sběru dat a údajů o pacientech, bez jejich vyhodnocování, a předání těchto dat a údajů zadavateli za účelem jejich dalšího zpracování. Shromážděná data budou ve stanovených intervalech (každé dva měsíce) předávána ILaB, který na jejich základě zpracuje výslednou klinickou studii. Dále je nutno poskytovatelem zajistit: • požadovaný počet pacientů splňujících kritéria k zařazení (viz příloha č. 3 ZD), • získání jejich informovaného souhlasu, • edukace pacientů o průběhu studie, • provedení diagnostických výkonů a vyšetření (viz příloha č. 3 ZD), • lékařský předpis aplikace řízené outdoorové aktivity v lázeňské terapeutické krajině v délce 9x 60 minut (3x týdně po dobu 3 týdnů) v rámci KLP pro pacienty experimentální skupiny, • provedení dotazníkového šetření, • vytvoření a předání pseudonymizovaného výzkumného souboru ILaB. Podrobný popis předmětu plnění této veřejné zakázky je obsažen v příloze č. 3 této zadávací dokumentace.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72313000 Datenerfassung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung, 85141000 Dienstleistungen von medizinischem Personal, 85148000 Medizinische Analysedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1