2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa wykonania obsług okresowych oraz prac dodatkowych na samolotach G550 nr rej. 0001 i 0002 zaplanowanych na 2026 r.
Beschreibung: Usługa wykonania obsług okresowych oraz prac dodatkowych na samolotach G550 nr rej. 0001 i 0002 zaplanowanych na 2026 r.
Vorherige Bekanntmachung: 306046-2026
Interne Kennung: 5/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający tj. 1 Baza Lotnictwa Transportowego w Warszawie, zamierza wszcząć postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „wykonanie obsług okresowych oraz prac dodatkowych na samolotach G550 nr rej. 0001 i 0002 zaplanowanych na 2026 r.”. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, przeprowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320). Z uwagi na fakt, przeciągającej się procedury zawarcia umowy serwisowej przez 3 Regionalną Bazę Logistyczną, Zamawiający zmuszony jest do przeprowadzenia powyższej procedury zakupowej w celu utrzymania ciągłej zdolności operacyjnej do wykonywania zadań lotniczych o statusie HEAD. Niezrealizowanie przedmiotowego postępowania w terminie może wpłynąć na zdolności operacyjne 1 BLTr, co może zakłócić jej statutowe zadanie jakim jest transport najważniejszych osób w państwie. Ciągłość lotów HEAD/VIP wymaga bezwzględnego dotrzymania harmonogramu OPZ (Zał. nr 1) — brak serwisu spowoduje wyłączenie samolotów z eksploatacji. Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, iż zakres obsług na poszczególnych samolotach jest ściśle określony (tabela w formacie Excel) oraz praktykę na rynku lotniczych organizacji obsługowych, które nawet podczas składania ofert do szacowania wartości zamówienia robią to w formacie pełnoprawnej oferty możliwej do podpisania i realizacji – z całą pewnością można przyjąć iż złożenie ofert wraz z kalkulacją cen przez Wykonawców będzie przebiegało sprawnie, oraz będzie możliwe w skróconym terminie. Oferty na etapie szacowania wartości złożyło 3 potencjalnych Wykonawców. Podsumowanie Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności towarzyszących zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie ww. postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem standardowego terminu składania ofert w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania wniosków i ofert wynika z priorytetowości operacji lotniczych prowadzonych przez 1 BLTr co w świetle ekonomicznych uwarunkowań geopolitycznych stanowi determinat zwiększenia interoperacyjności SZ RP i zapewnienia bezpieczeństwa Państwa. Wobec powyższego, w istocie zachodzi bardzo pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania wniosków i ofert jest w pełni uzasadnione, przez co należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia przedmiotowych terminów w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dokumenty postępowania
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50211000 Reparatur und Wartung von Luftfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001