See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z jej utrzymaniem na terenie Gdyni 2025-2029
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 z dopuszczeniem składania ofert na części zamówienia: 1) CZĘŚĆ 1 – obejmująca iluminacje w dzielnicach: Obłuże, Oksywie, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Pogórze; 2) CZĘŚĆ 2 – obejmująca iluminacje na ul. Świętojańskiej, ul. Starowiejskiej i Skwerze Kościuszki; 3) CZĘŚĆ 3 – obejmująca iluminacje zasilane z miejskiej sieci oświetleniowej: Plac Grunwaldzki, Fontannę miejską na Skwerze Kościuszki, Plac Kaszubski, Wzgórze św. Maksymiliana, al. Zwycięstwa; 4) CZĘŚĆ 4 – obejmująca iluminacje zasilane z sieci Energii Oświetlenie: Plac Konstytucji (rondo), Węzeł Żołnierzy Wyklętych, Skwer Kościuszki; 5) CZĘŚĆ 5 – obejmująca iluminacje w dzielnicy Obłuże: na Skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej; 6) CZĘŚĆ 6 – obejmująca iluminacje w dzielnicach: Chylonia (w Parku Kilońskim) i Chwarzno i Wiczlino (na trzech rondach); 7) CZĘŚĆ 7 – obejmująca iluminacje w Parku Centralnym i na Pl. Kaszubskim. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale 4 ust. 2 SWZ. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę nowych iluminacji (w części 2, 4, 7), naprawę istniejących iluminacji (w części 1, 3, 6), utylizację wyszczególnionych iluminacji (w części 2 i 3) oraz montaż, utrzymanie, demontaż, przechowanie iluminacji świątecznych, zgodnie z zapisami Opisu przedmiotu zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik 1A do SWZ. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy dla CZĘŚCI 1 zamówienia, CZĘŚCI 2 zamówienia, CZĘŚĆI 3 zamówienia, CZĘŚCI 4 zamówienia, CZĘŚCI 5 zamówienia, CZĘŚĆI 6 zamówienia i CZĘŚCI 7 zamówienia zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – ZMIENIONY – dla Cz.1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7; 2) Załącznik A do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz. 1; 3) Załącznik B do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz. 2; 4) Załącznik C do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz. 3; 5) Załącznik D do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz. 4; 6) Załącznik E do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz. 5; 7) Załącznik F do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz. 6; 8) Załącznik G do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – nowe dla Cz. 2 (ZMIENIONY), 4 i 7; 9) Załącznik H do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – do utylizacji; 10) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 4. Wykonawca zapewni: – odpowiedni transport iluminacji, – ciągłość działania iluminacji oraz utrzymanie pogotowia iluminacji z czynnym całą dobę telefonem kontaktowym w trakcie trwania ekspozycji zdolnego do naprawy zgłoszonych awarii w czasie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu zgłoszenia, – na swój koszt magazyn dla przechowywanych elementów iluminacji. 5. Wykonawca będzie ponosił koszty wynikające z realizacji zamówienia, w szczególności koszty utylizacji wyszczególnionych iluminacji, zajęcia pasa drogowego, przywrócenia terenu do stanu pierwotnego, dopuszczenia do prac na sieciach oświetleniowych od eksploatatora. 6. Wykonawca udzieli 24 miesięcy gwarancji i rękojmi na nowe dostarczone iluminacje świąteczne lub na wykonane naprawy iluminacji. 7. Wszędzie tam, gdzie w SWZ i załącznikach do niej znajdują się określenia wskazujące znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, przyjmuje się, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawców produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych. Tam, gdzie Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub art. 101 ust. 3 ustawy, przyjmuje się, że w odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważny”, a Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Jako równoważne dopuszcza się inne rozwiązania, inne niż podane w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem zagwarantowania nie gorszych parametrów techniczno-eksploatacyjno-użytkowych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia, a w szczególności: 1) zapewnienia spełnienia tych samych funkcji, 2) zapewnienia elementów wykonanych z materiałów określonych w OPZ, 3) zapewnienia elementów o tym samym przeznaczeniu. Wykazanie równoważności, tj. spełniania wymagań określonych przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, należy do Wykonawcy. Jeżeli zostaną zaoferowane równoważne produkty Wykonawca zobowiązany jest udowodnić, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Realizacja zadania może odbywać się w oparciu o produkty dowolnego producenta, pod warunkiem zachowania podstawowych parametrów produktów, takich jak: rodzaj użytych materiałów, funkcjonalność, długość okresu gwarancji i rękojmi. W dokumentacji zamówienia przedstawiono przykładowe wzory i wizualizacje nowych iluminacji świątecznych. Zamawiający zaleca aby zaoferowane iluminacje były jak najbardziej odpowiadające kształtem i wyglądem do przedstawionych wzorów. Zamawiający nie wskazuje w dokumentach zamówienia producenta i nazw zastrzeżonych produktów użytych do wytworzenia przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 669275-2025
Interne Kennung: EZP.271.38.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ 1
Beschreibung: CZĘŚĆ 1 – iluminacje w dzielnicach: Obłuże, Oksywie, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Pogórze Przedmiot zamówienia dla części 1 obejmuje iluminacje imitujące żagle w lokalizacjach: a) Obłuże - teren skrzyżowania Estakady Kwiatkowskiego z ul. Unruga, b) Oksywie - teren parku ruralistycznego wsi Oksywie, c) Pogórze - teren przy ul. Unruga na trawniku w rejonie mostu kolejowego, d) Chylonia - teren w okolicy skrzyżowania ul. Morskiej z ul. Obwodową (w kier. centrum Gdyni), e) Cisowa - teren w okolicy skrzyżowania ulic Morskiej i Chylońskiej (w kier. Rumi), f) Pogórze - pas rozdziału ul. Dąbka (ok. 20 m od ronda z ul. Czernickiego). Dla lokalizacji a) ÷ e) są to zestawy ozdób iluminacyjnych składające się z 3 form przestrzennych czteropłaszczyznowych imitujących żagle (grot i fok), wykonanych z metali lekkich nie podlegających korozji, w formie wyplecionej za pomocą świecących punktów LED. Dla lokalizacji f) jest to zestaw ozdób iluminacyjnych składający się z 2 form przestrzennych czteropłaszczyznowych imitujących żagle (grot i fok), wykonanych z metali lekkich nie podlegających korozji, w formie wyplecionej za pomocą świecących punktów LED. Opis stanowi Załącznik A do SWZ. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta z magazynu firmy FBSerwis S.A. Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji oraz naprawi uszkodzenia aluminiowych konstrukcji przez spawanie lub montaż dodatkowych wzmocnień. Wykonawca wyczyści i pomaluje farbą antykorozyjną stalowe podstawy dekoracji. Wykonawca zdemontuje i wykona nowe iluminacje świetlne LED na aluminiowych konstrukcjach. Iluminacja dekoracji wykonana zostanie z profesjonalnych lampek LED o odstępach pomiędzy punktami świetlnymi nie większymi niż 10 cm, na przewodach w kolorze zbliżonym do koloru konstrukcji (do ustalenia z Zamawiającym na etapie realizacji), o minimalnym przekroju 1x0,5, przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych. Każdy punkt LED zostanie dodatkowo zabezpieczony kapsułką wykonaną z polikarbonatu. Diody LED barwy białej ciepłej z diodą LED z efektem błysku co piątej diody w barwie białej zimnej. Komponenty oświetleniowe połączone w systemie szybkozłączek z dodatkowym uszczelnieniem w celu zminimalizowania kondensacji pary wodnej. Oświetlenie LED 24 V lub 36 V, stopień ochrony min. IP44. Wykonawca rozmieści na okres ekspozycji ozdoby iluminacji terenu w lokalizacjach przedstawionych powyżej. Wykonawca rozmieści ozdoby po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. Wykonawca wykona odpowiednie połączenia zasilające wraz z odpowiednimi połączeniami kablowymi z oświetlenia ulic - z instalacji i na warunkach Energii Oświetlenie Sp. z o.o. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 1 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ); 2) Załącznik A do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.1; 3) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ 2
Beschreibung: 2) CZĘŚĆ 2 – Iluminacje na ul. Świętojańskiej, ul. Starowiejskiej i Skwerze Kościuszki Przedmiot zamówienia dla części 2 obejmuje: ul. Świętojańska a) Wykonawca dostarczy 182 szt. ozdób latarniowych. Element latarniowy 2D, wiszący w formie ornamentu ze śnieżynkami. Stelaż wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Wymiary dekoracji: maksymalna wysokość 180 cm, szerokość 65 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. Kształt ornamentu ze śnieżynkami podkreślony wężem świetlnym (min. 30 diod na metr bieżący, diody ułożone horyzontalnie) w kolorze białym ciepłym i białym zimnym. Dekoracja inspirowana naturą - delikatna, spiralna konstrukcja uzupełniona o świetlne śnieżynki i liście tworząca harmonijną kompozycję. Łączna liczba punktów świetlnych LED przewidzianych dla dekoracji: minimum 510 szt. Klasa ochronności układu: min. IP44 Komponenty oświetleniowe połączone w systemie szybko-złączek zaopatrzonych w dodatkowe uszczelnienie. Napięcie pracy: 230V. Wykonawca zamontuje elementy na słupach trakcyjno-oświetleniowych (od strony jezdni) za pomocą systemowych uchwytów montażowych z gumowymi podkładkami (o grubości min. 5 mm) i opasek zaciskowych. Przykład iluminacji - zgodnie z fotografią stanowiącą Załącznik G do SWZ. Wykonawca rozmieści na okres ekspozycji 168 szt. ozdób na słupach trakcyjno-oświetleniowych, na ul. Świętojańskiej, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego. Wykonawca przechowa 14 szt. ozdób jako elementy zapasowe. Schemat strojenia określony jest na fotografii stanowiącej Załącznik B do SWZ. b) Wykonawca dostarczy ozdoby i udekoruje drzewa na ul. Świętojańskiej za pomocą identycznie świecących 45 000 punktów świetlnych LED na ozdobach typu „wiszące sznury świetlne” o świetle białym w ciepłej barwie z co 5 diodą migającą o świetle białym w zimnej barwie. Iluminacja wykonana zostanie z profesjonalnych lampek LED o odstępach pomiędzy punktami świetlnymi nie większymi niż 10 cm, na przewodach koloru ciemnego, przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych. Wykonawca rozmieści w sposób zaakceptowany przez Biuro Plastyka Miasta „Wiszące Sznury Świetlne” na tzw. „okrętkę” na drzewach wskazanych przez Zamawiającego (w ilościach zależnych od wielkości korony drzewa), według schematu strojenia określonym na fotografii stanowiącej Załącznik B do SWZ. Sznury muszą oplatać wszystkie korony drzew „na okrętkę” w tę samą stronę. Liczba ozdób przypadających na jedno drzewo zależy od wielkości korony drzewa. Montaż i demontaż elementów iluminacji w koronach drzew winien odbywać się w taki sposób, aby nie doprowadzić do uszkodzeń lub łamania gałęzi. Wykonawca wykona odpowiednie połączenia zasilające i kablowe. Do wykorzystania jako nośniki sieci zasilającej - system stalowych linek przewieszonych pomiędzy słupami trakcyjno-oświetleniowymi i gniazda zasilające na tych słupach. Maksymalna łączna moc wszystkich przyłączanych sznurów - 10,5 kW. ul. Starowiejska a) Wykonawca dostarczy ozdoby i udekoruje w drzewa na ul. Starowiejskiej za pomocą identycznie świecących 40 000 punktów świetlnych LED na ozdobach typu „wiszące sznury świetlne” o świetle białym w ciepłej barwie z co 5 diodą migającą o świetle białym w zimnej barwie. Iluminacja wykonana zostanie z profesjonalnych lampek LED o odstępach pomiędzy punktami świetlnymi nie większymi niż 10 cm, na przewodach koloru ciemnego, przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych. Wykonawca rozmieści w sposób zaakceptowany przez Biuro Plastyka Miasta „Wiszące Sznury Świetlne” na tzw. „okrętkę” na drzewach wskazanych przez Zamawiającego (w ilościach zależnych od wielkości korony drzewa), według schematu strojenia określonym na fotografii stanowiącej Załącznik B do SWZ. Iluminacji nie będą podlegały nowo posadzone drzewka. Sznury muszą oplatać wszystkie korony drzew „na okrętkę” w tę samą stronę. Liczba ozdób przypadających na jedno drzewo zależy od wielkości korony drzewa. Montaż i demontaż elementów iluminacji w koronach drzew winien odbywać się w taki sposób, aby nie doprowadzić do uszkodzeń lub łamania gałęzi. Wykonawca wykona odpowiednie połączenia zasilające i kablowe z instalacji oświetlenia ulicy Starowiejskiej. Wykonawca zakupi odpowiednie wtyczki do gniazd typu 6/6P do podłączenia przewodów w gniazdach na słupach. Skwer Kościuszki a) Wykonawca sprawdzi stan techniczny 92 szt. ozdób typu „choinka-żaglówka” i zgłosi ewentualne uszkodzenia do naprawy gwarancyjnej firmie Energa Oświetlenie Sp. z o.o., powiadamiając o ich stanie Zamawiającego. Brak zgłoszenia jest jednoznaczny z przejęciem sprawnych elementów iluminacji. Materiały do odbioru z magazynu firmy Energa Oświetlenie Sp. z o.o. Wykonawca rozmieści na okres ekspozycji 60 szt. ozdób na słupach oświetleniowych na Skwerze Kościuszki, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego. Wykonawca przechowa 32 szt. ozdób jako elementy zapasowe. Wykonawca odbierze z magazynu firmy Energa Oświetlenie Sp. z o.o. i zutylizuje 81 szt. ozdób oraz przedstawi odpowiednie dokumenty. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 2 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - ZMIENIONY; 2) Załącznik B do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.2; 3) Załącznik G do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – nowe - ZMIENIONE; 4) Załącznik H do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – do utylizacji.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ 3
Beschreibung: CZĘŚĆ 3 – Iluminacje zasilane z miejskiej sieci oświetleniowej Przedmiot zamówienia dla części 3 obejmuje: Plac Grunwaldzki a) Iluminacja na terenie Placu Grunwaldzkiego składa się z świetlnych elementów przestrzennych (origami): foka z piłką, lew morski, łabędź, łódka duża, łódka mała, rybki, renifer z saniami oraz 2 żagli o wysokości 5 m. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta z magazynu firmy FBSerwis S.A. Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji oraz naprawi uszkodzenia aluminiowych konstrukcji przez spawanie lub montaż dodatkowych wzmocnień. Wykonawca wyczyści i pomaluje farbą antykorozyjną stalowe podstawy dekoracji. Wykonawca zdemontuje i wykona nowe iluminacje świetlne LED na aluminiowych konstrukcjach. Wykonawca rozmieści ozdoby po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. Przykładowy schemat strojenia - zgodnie z fotografiami stanowiącymi Załącznik C do SWZ. Wykonawca odbierze z magazynu firmy FBSerwis S.A. na terenie Trójmiasta i zutylizuje iluminacje: kula o wysokości 3 m, duża choinka i fontanna oraz przedstawi odpowiednie dokumenty. Fontanna miejska na Skwerze Kościuszki a) Iluminacja fontanny miejskiej składa się z 23 podstaw do kielichów fontanny, 92 skrzydeł na kielich fontanny oraz dwumodułowego sterownika iluminacji fontanny LIGHT-Q-RAMA LOR1602MP3. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta ze składu firmy FBSerwis S.A. Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji oraz naprawi uszkodzenia aluminiowych konstrukcji przez spawanie lub montaż dodatkowych wzmocnień. Wykonawca zdemontuje i wykona nowe iluminacje świetlne LED na aluminiowych konstrukcjach. Plac Kaszubski a Iluminacja Placu Kaszubskiego wykonana zostanie w formie „rozświetlonego nieba” z gwiazdami. Wykonawca dostarczy i rozmieści ozdoby wg. schematu „rozświetlonego nieba” o rozpiętości 2x3 latarnie oświetlenia Placu Kaszubskiego - około 12,5 m x 35 m. Przykładowy schemat strojenia „rozświetlonego nieba” - zgodnie z fotografią stanowiącą Załącznik C do SWZ. Wykonawca rozmieści ozdoby po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. Wykonawca odbierze z magazynu firmy FBSerwis S.A. na terenie Trójmiasta i zutylizuje iluminację „Stożka choinkowego” oraz przedstawi odpowiednie dokumenty. Wzgórze św. Maksymiliana a) Iluminacje terenu pomiędzy przystankiem SKM Wzgórze św. Maksymiliana, a al. Zwycięstwa stanowią: - 2 szt. żagli o wysokości 5 m, - 2 szt. żagli o wysokości 4 m, - 5 szt. żagli o wysokości 3 m. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta ze składu firmy FBSerwis S.A. Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji oraz naprawi uszkodzenia aluminiowych konstrukcji przez spawanie lub montaż dodatkowych wzmocnień. Wykonawca wyczyści oraz pomaluje farbą antykorozyjną stalowe podstawy dekoracji. Wykonawca zdemontuje i wykona nowe iluminacje świetlne LED na aluminiowych konstrukcjach. Wykonawca rozmieści ozdoby zgodnie ze schematem na fotografii, stanowiącej Załącznik C do SWZ. Wykonawca rozmieści ozdoby po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. al. Zwycięstwa (wjazd od strony Sopotu) a) Iluminacja terenu pasa rozdziału pomiędzy jezdniami al. Zwycięstwa w rejonie pomnika II MPS-u składa się z zabudowy istniejących masztów żaglami świetlnymi o dwóch płaszczyznach świetlnych w ilości 3 szt. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta ze składu firmy FBSerwis S.A. Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji oraz naprawi uszkodzenia aluminiowych konstrukcji przez spawanie lub montaż dodatkowych wzmocnień. Wykonawca zdemontuje i wykona nowe iluminacje świetlne LED na aluminiowych konstrukcjach. Rozmieszczenie na okres ekspozycji zgodnie z schematem strojenia wg. fotografii, stanowiącej Załącznik C do SWZ. Wykonawca rozmieści ozdoby po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 3 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ); 2) Załącznik C do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.3; 3) Załącznik H do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – do utylizacji; 4) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ 4
Beschreibung: CZĘŚĆ 4 – Iluminacje zasilane z sieci Energii Oświetlenie Przedmiot zamówienia dla części 4 obejmuje: Plac Konstytucji (rondo) a) Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji ronda na Placu Konstytucji i zgłosi ewentualne uszkodzenia do naprawy gwarancyjnej firmie Zakład Usług Inżynierii Ruchu, Krystyna Hinca, powiadamiając o ich stanie Zamawiającego. Brak zgłoszenia jest jednoznaczny z przejęciem sprawnych elementów iluminacji. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta z magazynu firmy ZUIR. Wykonawca rozmieści ozdoby zgodnie ze schematem na fotografii, stanowiącej Załącznik D do SWZ, obejmującym: - 3 szt. żagli o wysokości 5 m, - 3 szt. żagli o wysokości 4 m, - 3 szt. żagli o wysokości 3 m wraz ze sznurami świetlnymi białymi i niebieskimi. Wykonawca wykona odpowiednie połączenia zasilające wraz z odpowiednimi połączeniami kablowymi z instalacji oświetlenia Placu Konstytucji w uzgodnieniu i na warunkach Energii Oświetlenie Sp. z o.o. Wykonawca rozmieści ozdoby po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. b) Wykonawca dostarczy i zamontuje na maszcie oświetleniowym iluminację w formie kosza 3D. Stelaż dekoracji wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Obrys górnej części dekoracji podkreślony z wykorzystaniem węża świetlnego (min. 30 diod/metr bieżący, diody ułożone horyzontalnie) o barwie ciepłej białej. Dolna część dekoracji wykonana z kurtyny LED w odcieniu ciepłym białym z efektem błysku co piątej diody. Wymiary dekoracji: wysokość 500 - 600 cm, szerokość 270cm., głębokość: 270 cm Tolerancja wymiaru ±5%. Łączna ilość punktów świetlnych przewidziana dla dekoracji: minimum 3000 pkt. LED. Moc max: 308W. Klasa ochronności układu: min. IP44. Komponenty oświetleniowe połączone w systemie szybko-złączek zaopatrzonych w dodatkowe uszczelnienie. Napięcie pracy: 230V. Przykład iluminacji - zgodnie z fotografią stanowiącą Załącznik G do SWZ. Wykonawca wykona odpowiednie połączenie zasilające wraz z odpowiednim połączeniem kablowym z instalacji oświetlenia Placu Konstytucji w uzgodnieniu i na warunkach Energii Oświetlenie Sp. z o.o. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 4 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ); 2) Załącznik D do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.4; 3) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy
Interne Kennung: CZĘŚĆ 4 zamówienia
Los: LOT-0005
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ 5
Beschreibung: CZĘŚĆ 5 – Iluminacje na Obłużu Przedmiot zamówienia dla części 5 obejmuje: Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej (ul. Płk. Stanisława Dąbka) Wykonawca dostarczy ozdoby i udekoruje w sposób zaakceptowany przez Biuro Plastyka Miasta dwie choinki (rosnące obok siebie) zlokalizowane przy ścieżce (przy stawku) prowadzącej od ul. Płk. Stanisława Dąbka do ul. mjr. Henryka Sucharskiego za pomocą ozdób typu „Wiszące Sznury Świetlne” o długości 700 mb do zastosowań zewnętrznych, na przewodach koloru ciemnego, z min. 10 punktami świetlnymi LED na metr bieżący, o świetle białym w ciepłej barwie z co 5 diodą migającą o świetle białym w zimnej barwie. Schemat strojenia choinek wskazany na fotografii, stanowiącej Załącznik E do SWZ. Montaż i demontaż elementów iluminacji w koronie drzew winien odbywać się w taki sposób, aby nie doprowadzić do uszkodzeń lub łamania gałęzi. Wykonawca wykona odpowiednie połączenia zasilające wraz z odpowiednimi połączeniami kablowymi z instalacji oświetlenia terenu skweru. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 5 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ); 2) Załącznik E do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.5; 3) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 5 zamówienia
Los: LOT-0006
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ6
Beschreibung: CZĘŚĆ 6 – Iluminacje w dzielnicach: Chylonia, Chwarzno i Wiczlino Przedmiot zamówienia dla części 6 obejmuje: Park Kiloński (ul. Chylońska) Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów iluminacji terenu Parku Kilońskiego (6 kpl.) i zgłosi ewentualne uszkodzenia do naprawy gwarancyjnej firmie FBSerwis S.A., powiadamiając o ich stanie Zamawiającego. Brak zgłoszenia jest jednoznaczny z przejęciem sprawnych elementów iluminacji. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta z magazynu firmy FBSerwis S.A. Wykonawca dokona naprawy drzewa polegającej na montażu dodatkowego wzmocnienia dolnych gałęzi wykonanych z kształtowników/prętów aluminiowych oraz naprawy bombki polegającej na oczyszczeniu elementów aluminiowej konstrukcji, wymianie przewodów, sznurów świetlnych, ozdobnej maty i tapicerki. Drzewo LED 3D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do drzewa. Ramka do zdjęć LED Dekoracja wolnostojąca nawiązująca kształtem do dekoracyjnej ramy obrazowej z napisem „CHYLONIA”. Gwiazda wolnostojąca LED 3D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do gwiazdy. Fotel św. Mikołaja LED 3D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do fotela św. Mikołaja z możliwością siadania. Bombka z przejściem LED 3D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna 3D nawiązująca kształtem do bombki z możliwością wejścia. Wykonawca rozmieści ozdoby na działce nr 2690 (w sąsiedztwie sceny) po uzgodnieniu szczegółów ich lokalizacji z Biurem Plastyka Miasta. Przed montażem iluminacji (w każdym roku obowiązywania umowy) Wykonawca dokona zgłoszenia (zgodnie z art. 29 Ustawy - Prawo budowlane) do Wydziału Architektoniczno - Budowlanego Urzędu Miasta Gdyni, w terminie co najmniej 21 dni przed zamiarem jej wykonania, z odpowiednimi załącznikami, między innymi: - oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, - odpowiednimi szkicami lub rysunkami – w zależności od potrzeb, w tym również atestami dla projektowanych urządzeń, - ew. pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane z przepisów odrębnych ustaw, - projekt zagospodarowania terenu wraz ze wskazaniem zagospodarowania wód opadowych i roztopowych w przypadku gdy planowane jest utwardzenie terenu lub pokrycie materiałami nieprzepuszczającymi wodę. Wykonawca uzyska zaświadczenie o braku sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych od Wydziału Architektoniczno - Budowlanego Urzędu Miasta Gdyni na rozpoczęcie prac budowlanych mających w zakresie montaż iluminacji. Ewentualne opłaty związane z wydaniem zaświadczenia uiści Wykonawca i zawierają się one w wynagrodzeniu ryczałtowym należnym za wykonanie prac będących przedmiotem zamówienia. Iluminacje na trzech rondach w dzielnicach Chwarzno i Wiczlino a) Wykonawca sprawdzi stan techniczny elementów sześciu iluminacji zlokalizowanych na trzech rondach w Gdyni: ul. Chwarznieńska/ul. Leona Staniszewskiego, ul. Chwarznieńska/ul. Władysława Grabowskiego i ul. Wiczlińska/ul. Stanisława Filipkowskiego i zgłosi ewentualne uszkodzenia do naprawy gwarancyjnej firmie POLAMP Sp. z o.o., powiadamiając o ich stanie Zamawiającego. Brak zgłoszenia jest jednoznaczny z przejęciem sprawnych elementów iluminacji. Materiały do odbioru na terenie Trójmiasta ze składu firmy POLAMP Sp. z o.o. Iluminacje do stycznia 2028 roku podlegają rękojmi i gwarancji udzielonej przez POLAMP Sp. z o.o. Taniec na lodzie 2D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do postaci tancerki na lodzie. Wysokość 3,3 m, szerokość 1,5 m. Dekoracja wykonana na aluminiowym stelażu z kratownicą, wyposażona w balast dociążający konstrukcję. Iluminacja dekoracji wykonana z lampek i węży LED. Łyżwiarz 2D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do postaci łyżwiarza na lodzie. Wysokość 3 m, szerokość 2,2 m. Dekoracja wykonana na aluminiowym stelażu z kratownicą, wyposażona w balast dociążający konstrukcję. Iluminacja dekoracji wykonana z lampek i węży LED. Dziewczynki 2D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do postaci dziewczynek na lodzie. Wysokość 2,1 m, szerokość 1,55 m. Dekoracja wykonana na aluminiowym stelażu z kratownicą, wyposażona w balast dociążający konstrukcję. Iluminacja dekoracji wykonana z lampek i węży LED. Dziewczynka 2D Dekoracja wolnostojąca przestrzenna nawiązująca kształtem do postaci dziewczynki na lodzie. Wysokość 2 m, szerokość 1,2 m. Dekoracja wykonana na aluminiowym stelażu z kratownicą, wyposażona w balast dociążający konstrukcję. Iluminacja dekoracji wykonana z lampek i węży LED. Opis stanowi Załącznik F do SWZ. Wykonawca zainstaluje iluminacje świąteczne we wskazanych lokalizacjach - w uzgodnieniu z Biurem Plastyka Miasta. Wykonawca wykona odpowiednie podłączenia zasilające wraz z połączeniami kablowymi - z instalacji oświetlenia ulicznego (szafek oświetleniowych lub słupów oświetleniowych). W miejscach ciągów pieszych (chodników) połączenia kablowe powinny być zabezpieczone odpowiednimi osłonami kablowymi (progami kablowymi) lub ułożone pod powierzchnią gruntu. 3. Wykonawca wykona i zdemontuje podłączenia zasilające w porozumieniu z firmą utrzymującą oświetlenie na terenie miasta Gdyni (Energa Oświetlenie Sp. z o.o.). 4. Wykonawca rozmieści iluminacje świąteczne w sposób umożliwiający przejazd do szafek oświetleniowych i słupów oświetleniowych. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 6 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - ZMIENIONY; 2) Załącznik F do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.6; 3) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 6 zamówienia
Los: LOT-0007
Titel: Usługa dekoracji świąteczno-noworocznej drzew, ulic i placów wraz z utrzymaniem na terenie Gdyni w sezonie 2025-2029 - CZĘŚĆ 7
Beschreibung: CZĘŚĆ 7 – Iluminacje w Parku Centralnym i na Placu Kaszubskim Przedmiot zamówienia dla części 7 obejmuje: Park Centralny Wykonawca dostarczy i zamontuje iluminacje: Para w stylu lat trzydziestych (1 kpl.) Dekoracja wolnostojąca 2D w formie figur przedstawiających parę ubraną w stylu lat trzydziestych. Stelaż dekoracji wykonany z kształtowników aluminiowych, spawanych z wykorzystaniem technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Wymiary wraz z podstawą: wysokość minimalna 350 cm, szerokość 250 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. Ramka do zdjęć (1 kpl.) Element wolnostojący 2D w formie ramki do zdjęć z napisem „Wesołych Świąt”. Wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Wymiary wraz z podstawą: wysokość minimum 300 cm, szerokość 350 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. Anielskie skrzydła (1 kpl.) Element wolnostojący 3D w formie anielskich skrzydeł. Wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Wymiary wraz z podstawą: wysokość 260 cm, szerokość 140 cm., głębokość: 130 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. 4. Duży prezent. Dekoracja wolnostojąca 3D w formie prezentu z przejściem z kokardą w kolorze złotym. Stelaż wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Wymiary dekoracji: wysokość minimum 400 cm, szerokość 350 cm., głębokość: 350 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. 5. Fotel Świętego Mikołaja. Dekoracja wolnostojąca 3D w formie fotela Świętego Mikołaja. Stelaż dekoracji wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Front fotela oraz oparcia podkreślony z wykorzystaniem węża świetlnego (min. 30 diod / metr bieżący, diody ułożone horyzontalnie) o barwie ciepłej białej. Obicie siedziska oraz oparcia wykonane z czerwonej tkaniny odpornej na warunki atmosferyczne. Powierzchnia fotela, za wyjątkiem siedziska i oparcia, powinna zostać wypełniona równomiernie lampkami w odcieniu ciepłym białym z efektem błysku co piątej diody na złotych przewodach. Wymiary dekoracji: wysokość minimum 200 cm, szerokość 160 cm., głębokość: 130 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. 6. Balon. Dekoracja wolnostojąca 3D w formie balonu na gorące powietrze z możliwością wejścia. Stelaż dekoracji wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Obrysy balonu podkreślone z wykorzystaniem węża świetlnego (min. 30 diod/metr bieżący, diody ułożone horyzontalnie) o barwie ciepłej białej. Czasza balonu wypełniona metalizowaną siatką dekoracyjną w kolorach złotym oraz czerwonym. Powierzchnia czaszy wypełniona lampkami w odcieniu ciepłym białym oraz czerwonym z efektem błysku co piątej diody na złotych lub transparentnych przewodach. Dodatkowym elementem dekoracyjnym czaszy balonu są nietłukące bombki PVC w kolorze złotym. Kosz podkreślony girlandą świerkową ze sztucznego igliwia wypełnioną lampkami w odcieniu ciepłym białym z efektem błysku co piątej diody. Element mocowany niezależnie do podstawy wykonanej z kratownic pomostowych lakierowanej proszkowo na kolor złoty. Wymiary wraz z podstawą: minimalna wysokość 500 cm, szerokość 300 cm., głębokość: 300 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. Średnica kosza minimalna 150cm. Średnica balonu minimalna 300 cm. Przykład iluminacji - zgodnie z fotografią stanowiącą Załącznik G do SWZ. Plac Kaszubski Wykonawca dostarczy i zamontuje iluminację: Duża bombka z wejściem do środka. Dekoracja wolnostojąca 3D w formie bombki z przejściem zwieńczoną ozdobną kokardą. Stelaż dekoracji wykonany w oparciu o konstrukcję aluminiową spawaną w technologii TIG. Stelaż dekoracji lakierowany proszkowo na kolor złoty. Wymiary minimalne dekoracji: wysokość 500 cm, szerokość 400 cm., głębokość: 400 cm. Tolerancja wymiaru ±5%. Przykład iluminacji - zgodnie z fotografią stanowiącą Załącznik G do SWZ. Przywołane w treści OPZ zakresy barwy światła: - światło białe ciepłe: 2500 - 2900K - światło białe zimne: 7700-7900K Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części 2 zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik 1A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ); 2) Załącznik G do SWZ – Iluminacje (Fotografie) – Cz.7; 3) Załącznik 10 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 7 zamówienia