378400-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Betrieb von Wäschereien – Udbud vedrørende vask og leje af arbejdsbeklædning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud vedrørende vask og leje af arbejdsbeklædning
BeschreibungOrdregiver udbyder en Rammeaftale på vask og leje af arbejdsbeklædning, måtter, håndaftørring samt kilovask af ordregivers egne tekstiler. Opgaven udbydes som en samlet vask- og lejeordning. Tilbudsgiver skal levere rene tekstiler og afhente brugte tekstiler på ordregivers angivne adresser.
Interne Kennung1b
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens §§ 56-57 (LBK nr. 116 af 03/02/2025), hvilket betyder at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98311200 Betrieb von Wäschereien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste, 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen, 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
LosLOT-0000