2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup/dostawa sprzętu medycznego oraz wyposażenia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego oraz wyposażenia do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi (Centrum), w podziale na 12 Pakietów (części). 2. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu oraz wyposażenia objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu nr FELD.06.03-IZ.00-0082/25-00 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 pt. „Zwiększenie dostępności i jakości usług zdrowotnych w podstawowej opiece zdrowotnej – w tym poprzez rozwój opieki koordynowanej, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Miejskim Centrum Medycznym „Polesie” w Łodzi”. 4. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością i terminowo; 2) dostawa wraz z wniesieniem przedmiotu zamówienia, montażem, instalacją i uruchomieniem będzie zrealizowana transportem własnym Wykonawcy do pomieszczeń Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie przez Wykonawcę własnym staraniem, na jego koszt oraz ryzyko; 3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca gwarantował, że dostarczony sprzęt medyczny/wyposażenie jest fabrycznie nowy, nie był używany, niepowystawowy, nieregenerowany, kompletny i gotowy do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów poza materiałami eksploatacyjnymi, oraz że nie ma wad fizycznych i prawnych; 4) Wykonawca zobowiązuje się do zaopatrzenia dostarczanego sprzętu medycznego/wyposażenia w odpowiednio widoczne, czytelne i nieusuwalne oznakowanie, tzn.: każdemu wyrobowi będzie towarzyszyć informacja konieczna do bezpiecznego jego używania i do zidentyfikowania wytwórcy; 5) przystosowanie przyłączenia przedmiotu zamówienia do mediów (do istniejącej infrastruktury) w Centrum – jeżeli dla danego przedmiotu zamówienia wymagane jest podłączenie do mediów – po stronie Wykonawcy; 6) Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymagania określone obowiązującym prawem, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie Polski. 5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 24 miesięcy gwarancji na zaoferowany sprzęt (okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert). 6. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 7 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 7. W przypadku, gdyby Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę/producenta, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwania Zamawiającego. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach nie gorszych od Opisu przedmiotu zamówienia (OPZ) wskazanego przez Zamawiającego w załączniku nr 2 do SWZ. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość, postać, rozmiar, dawkę itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalnościach niż określone w SWZ. W przypadku, gdy w OPZ zawarto odniesienia do norm europejskich, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość stosowania norm równoważnych. Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne musi wykazać, że oferowane dostawy spełniają warunki określone przez Zamawiającego w stopniu nie gorszym. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w OPZ.
Interne Kennung: 4/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte, 33112200 Ultraschallanlage, 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33124100 Diagnostikausrüstung, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33111660 Knochendensitometer, 33121300 Elektromyografen, 33191100 Sterilisationsapparate, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 – Sprzęt kardiologiczny
Beschreibung: Dostawa sprzętu kardiologicznego, w tym: a) Pozycja 1 – EKG (7 szt); b) Pozycja 2 – Zestaw do próby wysiłkowej (1 szt.); c) Pozycja 3 – Holter ciśnieniowy (również dla dzieci) (2 szt.); d) Pozycja 4 – Holter EKG (również dla dzieci) (2 szt.); do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - Autoklaw
Beschreibung: Dostawa autoklawu (3 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191100 Sterilisationsapparate
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 – Spirometr
Beschreibung: Dostawa spirometru (3 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 – Elektromiograf
Beschreibung: Dostawa elektromiografu (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33121300 Elektromyografen
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 – Fotel do pobrań
Beschreibung: Dostawa foteli do pobrań (8 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 – Lodówka medyczna
Beschreibung: Dostawa lodówek medycznych (4 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 – Lampy naczołowe laryngologiczne
Beschreibung: Dostawa lamp naczołowych laryngologicznych (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 – Fotel laryngologiczny zabiegowy
Beschreibung: Dostawa fotela laryngologicznego zabiegowego (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 8
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 9 – USG mobilne
Beschreibung: Dostawa USG mobilnych (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 10 – USG stacjonarne
Beschreibung: Dostawa USG stacjonarnych (3 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 10
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 11 – RTG mobilne
Beschreibung: Dostawa RTG mobilnego (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 12 – Densytometr
Beschreibung: Dostawa densytometru (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 9 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111660 Knochendensitometer