2. Verfahren
Verfahren
Titel: Povodňová škoda na silnici II/451 Vidly – Vrbno (CRR 142185), havarijní úsek č.6 - sanace svahu v km cca 2,750 – cca 2,850
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je uzavření smlouvy o dílo s jedním dodavatelem na provedení stavebních prací souvisejících s nutným zajištěním havarijního stavu a celkovým zprůjezdněním silnice II/451 Vidly – Vrbno pod Pradědem. Havarijní úsek se nachází v km cca 2,750 – 2,850. Silnice II/451 v úseku Vidly – Vrbno pod Pradědem byla poškozena živelní katastrofou – povodněmi v září 2024 a následně došlo k její provizorní opravě. Zadavatel již po zjištění rozsahu škod v roce 2024 počítal s následnou celkovou rekonstrukcí silnice v km 0,000 až 8,162 a aktuálně je v řešení projektová příprava. Havarijní stav silnice je způsoben pokračujícím sesuvem (odplavením) svahu, který vznikl při povodni v 09/2024. Stav komunikace v místě závady byl průběžně sledován a do letošního jara nedocházelo k poškození přilehlé silnice. Nepřetržitou dopravou a klimatickými podmínkami v tomto zimním období ovšem došlo postupnému sedání a následnému vzniku podélných trhlin ve zpevněné části komunikace cca 1 - 1,5 m od kraje zpevněné části.
Interne Kennung: 093/OI-Ut/26-Za
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: prací souvisejících s nutným zajištěním havarijního stavu a celkovým zprůjezdněním silnice II/451 Vidly – Vrbno pod Pradědem. Havarijní úsek se nachází v km cca 2,750 – 2,850. Silnice II/451 v úseku Vidly – Vrbno pod Pradědem byla poškozena živelní katastrofou – povodněmi v září 2024 a následně došlo k její provizorní opravě. Zadavatel již po zjištění rozsahu škod v roce 2024 počítal s následnou celkovou rekonstrukcí silnice v km 0,000 až 8,162 a aktuálně je v řešení projektová příprava. Havarijní stav silnice je způsoben pokračujícím sesuvem (odplavením) svahu, který vznikl při povodni v 09/2024. Stav komunikace v místě závady byl průběžně sledován a do letošního jara nedocházelo k poškození přilehlé silnice. Nepřetržitou dopravou a klimatickými podmínkami v tomto zimním období ovšem došlo postupnému sedání a následnému vzniku podélných trhlin ve zpevněné části komunikace cca 1 - 1,5 m od kraje zpevněné části.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: viz ZD a SOD