379199-2026 - Wettbewerb
Schweden – Betriebliche Gesundheitsfürsorge – Företagshälsovård
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Företagshälsovård
Beschreibung: Upphandlingen omfattar företagshälsovård (FHV) som en oberoende expertresurs inom områdena arbetsmiljö och rehabilitering. Det innebär att företagshälsovården ska vara kopplad till kommunens systematiska arbetsmiljöarbete med huvudinriktningen att arbeta förebyggande och utveckla hälsofrämjandearbetet och därutöver också med arbetslivsinriktad rehabilitering. Ingående parter: Forshaga och Kil kommun, samt dess kommunala bolag. Grums kommun tillsammans med dess bolag har rätt att ansluta under avtalstiden.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Upphandlingen avser 85147000-1 Företagshälsovård
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123519:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagshälsovård
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen avser 85147000-1 Företagshälsovård
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001