See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale for videoovervågning DSB
Beschreibung: Udbuddet vedrører en flerårig "Rammeaftale for Videoovervågning" med én leverandør (systemintegrator), som kan påtage sig det fulde og landsdækkende ansvar for at levere videoovervågningsudstyr (HW og SW), samt installere, supportere og servicere DSB’s videoovervågningsplatform.
Interne Kennung: A-24558/
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Efter modtagelse af de indledende tilbud afholder ordregiver individuelle forhandlingsmøder med de prækvalificerede tilbudsgivere. Forhandlingerne gennemføres i overensstemmelse med ligebehandlingsprincippet, og alle tilbudsgivere får tildelt den samme tid til forhandlinger med ordregiver. Efter forhandlingerne kan ordregiver udsende et revideret udbudsmateriale med henblik på et yderligere indledende eller endeligt tilbud. Tilbudsgivere vil på samme tid blive informeret herom med opfordring til at afgive indledende eller endeligt tilbud. Ordregiver forbeholder sig ret til at tildele aftalen på grundlag af det indledende tilbud. Forhandlingsforløbet er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0000