See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Polymer
Beschreibung: Upphandlingen omfattar nedan anbudsområden: 1. Polymer - Torr Västra Stranden och Ängstorps avloppsreningsverk 2. Polymer - Flytande Ängstorps, Knäreds, Busörs, Getinges, Oskarströms och Åleds avloppsreningsverk 3. Polymer - Vattenrening Flytande Västra Strandens och Ängstorps avloppsreningsverk Anbud kan lämnas på ett, flera eller samtliga anbudsområden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Polymer - Torr
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132026:Lot:1
Los: LOT-0002
Titel: Polymer - Flytande
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132026:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Polymer - Vattenrening Flytande
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132026:Lot:3
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003