See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af småbørnsudstyr til kommunerne i ICØ
Beschreibung: Udbuddets omfang består af udstyr til babyer og børn hovedsageligt i alderen 0-3 år i samtlige af kommunernes enheder og institutioner.
Vorherige Bekanntmachung: 166372-2026
Interne Kennung: 662187
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33750000 Babypflegeprodukte, 39120000 Tische, Schränke, Schreibtische und Bücherschränke, 48912000 Familienspiele, 34912100 Kindersportwagen, 39143112 Matratzen, 33681000 Sauger, Brusthütchen und ähnliche Waren für Kleinkinder, 39500000 Textilwaren, 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Barnevogne, klapvogne m.fl.
Beschreibung: Denne ydelse omfatter køretøjer uden motor, herunder barnevogne, klapvogne, krybber samt tilbehør, endvidere indeholder ydelsen køretøjer med motor, herunder barnevogne, børnebusser samt tilbehør.
Interne Kennung: 662192
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Børnetekstiler
Beschreibung: Denne ydelse omfatter børnetekstiler, herunder hagesmækker, stofbleer, vaskeklude, håndklæder, viskestykker, puder, dyner, sengetøj, lagner, tæpper, køreposer, soveposer.
Interne Kennung: 662193
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Småbørnsartikler
Beschreibung: Denne ydelse omfatter diverse småbørnsartikler herunder kravlegård, malerforklæde, forklæde, stige, hvilemadras, legemadras, toiletsæde, potte, pedalspand, blespand, krus, babyalarm, pandetermometer, skuffe-/sikring, multilås, skammel, gitter, rejseseng, sele, kajakpose, selesaks, stige til barnevogn, gå-håndtag til barnevogn og klapvogn samt fodvippe.
Interne Kennung: 662194
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Pusleborde og tilbehør
Beschreibung: Denne ydelse omfatter pusleborde herunder puslepuder, stige, puslemadrasser, puslereol m.fl.
Interne Kennung: 662195