See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Snöröjning 2026
Beschreibung: Upphandlingen omfattar snöröjning och halkbekämpning av fastighetsytor i Torsby centrum, inklusive vägar, gator, trottoarer samt gång- och cykelvägar i de orter som anges i utvärderingsdokumentet. Uppdraget avser successiva avrop under hela avtalsperioden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Plogområde Torsby område Interna fastigheter
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Los: LOT-0002
Titel: Plogområde Östmark
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Plogområde Vitsand
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Plogområde Stöllet
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Plogområde Lekvattnet
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Plogområde Ambjörby
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Plogområde Överbyn
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:7
Los: LOT-0008
Titel: Plogområde Likenäs
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:8
Los: LOT-0009
Titel: Plogområde Ransby
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:9
Los: LOT-0010
Titel: Plogområde Höljes
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:10
Los: LOT-0011
Titel: Plogområde Bograngen
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130888:Lot:11
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004
Del (anbudsområde): LOT-0005
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007
Del (anbudsområde): LOT-0008
Del (anbudsområde): LOT-0009
Del (anbudsområde): LOT-0010
Del (anbudsområde): LOT-0011