380196-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Informationssysteme – Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach – III
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach – III
BeschreibungPrzyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach - III, określona szczegółowo w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ)/ Formularzu asortymentowo - cenowym - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Formularzu parametrów technicznych – Załącznik nr 3 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW niniejszym postępowaniu zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11.09.2019 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z dofinansowania niniejszego zamówienia ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach zawartej umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0117/25/KPO/1366/2025/365 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach”. Prace nad wnioskiem o dofinansowanie i zawarcie umowy przedłużyły się, a termin na realizację i rozliczenie projektu jest krótki. Istniejąca pilna potrzeba udzielenia zamówienia sprawia, że skrócenie terminu jest środkiem koniecznym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu jakim jest dochowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego tj. rozliczenie projektu w granicznym terminie do 15.07.2026 r. Aktualnie istnieją obiektywne okoliczności do działania w trybie pilnym, gdyż przy standardowym 35-dniowym terminie składania ofert, dochowanie terminów z harmonogramu byłoby istotnie zagrożone, a skrócenie terminu do 15 dni pozwala zminimalizować to ryzyko. Skrócenie terminu składania ofert jest więc uzasadnione, gdyż wiąże się z koniecznością szybkiego działania ze strony Szpitala jako podmiotu zobowiązanego do stosowania ustawy. Prawo zamówień publicznych i brakiem możliwości zachowania podstawowych terminów przewidzianych w tej ustawie. Poziom skrócenia terminu składania ofert nie naruszy minimalnego terminu określonego w powołanym przepisie (15 dni), co w trybie przetargu nieograniczonego pozwoli zachować uczciwą konkurencję. Wskazane wyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia“ zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Podsumowując, w ocenie Zamawiającego zaistniały przesłanki uzasadniające skrócenie terminu składania ofert tj. wystąpiła pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie wynikająca z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Tym samym można przyjąć, że spełnione zostały wymogi określone w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72268000 Bereitstellung von Software, 72265000 Software-Konfiguration, 72263000 Software-Implementierung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72611000 Technische Computerunterstützung, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72268000 Bereitstellung von Software, 72265000 Software-Konfiguration, 72263000 Software-Implementierung, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72611000 Technische Computerunterstützung, 80511000 Ausbildung des Personals, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania Prawa Opcji.