2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ochrony fizycznej wraz z usługami dodatkowymi na potrzeby Sądu Rejonowego we Włocławku. OG.261.7.2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony fizycznej wraz z usługami dodatkowymi na potrzeby Sądu Rejonowego we Włocławku”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, dalej jako OPZ, zawierają załączniki nr 1 do SWZ, a szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia, stanowiący załącznik nr 11 do SWZ. 3. Prawo opcji 1) Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na: a) zwiększeniu zakresu zamówienia poprzez wydłużenie terminu realizacji zamówienia o minimum 1 (jeden) miesiąc i maksymalnie o 6 (sześć) miesięcy, b) Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na zwiększeniu liczby godzin świadczonych usług w ramach tzw. „wzmocnienia ochrony” m.in. w przypadku konieczności dodatkowej ochrony, w sytuacjach, których na dzień podpisania umowy nie dało się przewidzieć, spowodowanej podwyższonym zagrożeniem (np. rozprawy o dużym stopniu niebezpieczeństwa, z wyłączeniem jawności, alarmy bombowe, wprowadzenie stopni alarmowych itp.). Liczba godzin świadczenia usług w ramach „wzmocnienia ochrony” nie przekroczy 500 roboczogodzin. 2) Realizacja prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 4) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu oświadczenia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 5) Zasady i sposób realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że za świadczenie usługi w ramach opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe brutto w wysokości takiej, jak dla zamówienia podstawowego z uwzględnieniem ewentualnych zmian tego wynagrodzenia, wprowadzonych w trakcie realizacji zamówienia na mocy postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia. W przypadku skorzystania z prawa opcji w ramach „wzmocnienia ochrony” Wykonawca rozliczy usługi wg kalkulacji jakiej użył do obliczenia ceny oferty.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa ochrony fizycznej wraz z usługami dodatkowymi na potrzeby Sądu Rejonowego we Włocławku
Beschreibung: Usługa ochrony fizycznej wraz z usługami dodatkowymi na potrzeby Sądu Rejonowego we Włocławku
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3. Prawo opcji 1) Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na: a) zwiększeniu zakresu zamówienia poprzez wydłużenie terminu realizacji zamówienia o minimum 1 (jeden) miesiąc i maksymalnie o 6 (sześć) miesięcy, b) Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na zwiększeniu liczby godzin świadczonych usług w ramach tzw. „wzmocnienia ochrony” m.in. w przypadku konieczności dodatkowej ochrony, w sytuacjach, których na dzień podpisania umowy nie dało się przewidzieć, spowodowanej podwyższonym zagrożeniem (np. rozprawy o dużym stopniu niebezpieczeństwa, z wyłączeniem jawności, alarmy bombowe, wprowadzenie stopni alarmowych itp.). Liczba godzin świadczenia usług w ramach „wzmocnienia ochrony” nie przekroczy 500 roboczogodzin. 2) Realizacja prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 4) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu oświadczenia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 5) Zasady i sposób realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że za świadczenie usługi w ramach opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe brutto w wysokości takiej, jak dla zamówienia podstawowego z uwzględnieniem ewentualnych zmian tego wynagrodzenia, wprowadzonych w trakcie realizacji zamówienia na mocy postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia. W przypadku skorzystania z prawa opcji w ramach „wzmocnienia ochrony” Wykonawca rozliczy usługi wg kalkulacji jakiej użył do obliczenia ceny oferty.