380372-2025 - Ergebnis
Polen – Bau von Kläranlagen – Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków w Kętach – część biologiczna
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków w Kętach – część biologiczna
Beschreibung: Opracowanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę i wykonanie robót budowlanych na WARUNKACH KONTRAKTOWYCH DLA URZĄDZEŃ ORAZ PROJEKTOWANIA I BUDOWY dla urządzeń elektrycznych oraz mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez Wykonawcę w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków w Kętach–część biologiczna” Zadanie polega przede wszystkim na gruntownej modernizacji i przebudowie części obiektów linii ściekowej oraz rozbudowie części biologicznej do wyznaczonych parametrów. Podstawowymi niedoborami w części biologicznej oczyszczalni jest za mała pojemność kolejnych stref oczyszczalnia ścieków, co sprawia, że projektowa wielkość eksploatowanej oczyszczalni w Kętach nie pokrywa wielkości Aglomeracji Kęty. Instalacja obecnie użytkowana jest jako mechanicznobiologiczna oczyszczalnia ścieków komunalnych spływających z obszaru Aglomeracji Kęty oraz gmin przyległych w ilości około Qśrd=8200 m3/d. W chwili obecnej oczyszczalnia posiada wielkość projektową na poziomie 23330 RLM, a aglomeracja wielkość 31560 RLM (1Mk=1RLM). Na oczyszczalnię ścieków w Kętach odprowadzane są ścieki w większości z gminy Kęty oraz z części gminy Porąbka. Do sieci sanitarnej doprowadza się także ścieki z zakładów przemysłowych miasta, a także z rejonów nieposiadających kanalizacji w postaci ścieków dowożonych wozami asenizacyjnymi i przyjmowane do zlewni ścieków (udział procentowy ścieków przemysłowych i dowożonych jest niewielki). Zlewnia oczyszczalni zasilana jest również ściekami własnymi wytworzonymi w procesach przeróbki części osadowej. Ładunki wód poprocesowych znacząco zmieniają skład ścieków zasilających. Zaktualizowane obliczenia i bilanse obciążeń zlewni oczyszczalni wykazują konieczność jej rozbudowy do 49229 RLM. W ramach Zadania zakłada się budowę nowych obiektów: •dwustanowiskowej stacji zlewnej; •łapacza kamieni; •komory rozdziału na piaskownik; •trzech komór rozdziału ścieków; •dwóch radialnych osadników wtórnych; •komory regulacyjnej osadników wtórnych; •pompowni recyrkulacyjnej wewnętrznej; •zbiornika retencyjnego na odcieki; modernizację i jeśli to konieczne rozbudowę obiektów istniejących: •piaskownika wraz z płuczką piasku; •pompowni głównej ścieków wraz z kolektorami tłocznymi; •osadników deszczowych; •reaktorów biologicznych; •istniejących osadników wtórnych; •technologicznych koryt ścieków; •budynku stacji dmuchaw i recyrkulacji zewnętrznej; •komory pomiarowej ścieków oczyszczonych; likwidację zbędnych obiektów i instalacji: •starego zbiornika osadu; •istniejącej stacji zlewnej; •istniejących pompowni recyrkulacji wewnętrznej. W ramach inwestycji zakłada się również budowę dróg dojazdowych do obiektów i chodników, tac ociekowych oraz niezbędnych połączeń międzyobiektowych. Realizacja inwestycji ma przyczynić się do osiągnięcia zgodności systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków w Aglomeracji Kęty z dyrektywą 91/271/EWG w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych oraz zgodności z Krajowym Programem Oczyszczania Ścieków Komunalnych w zakresie Warunku II wynikającego z art. 10 dyrektywy 91/271/EWG. Zakres Kontraktu obejmuje uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, wyników badań, uzgodnień, zatwierdzeń i decyzji administracyjnych związanych z zaprojektowaniem, wykonaniem, rozruchem i przekazaniem do użytkowania wykonanych obiektów, a ponadto wykonanie prac geodezyjno kartograficznych, projektu zagospodarowania terenu, architektonicznobudowlanego i technicznego wraz z niezbędnymi badaniami i ekspertyzami, wykonanie robót budowlano montażowych, dostawa urządzeń i sprzętu, skompletowanie dokumentacji powykonawczej i wykonanie rozruchu obiektów będących przedmiotem zadania, wykonanie prób końcowych i nadzór nad próbami eksploatacyjnymi. Projektowanie Wykonawca sporządzi Projekt Robót zgodnie z niniejszym SWZ, Kontraktem i postanowieniami Prawa Kraju. Dokumentacja projektowa winna być opracowana przez wykwalifikowanych projektantów, posiadających stosowne uprawnienia do projektowania. Roboty powinny być zaprojektowane zgodnie z polskim prawem budowlanym i polskimi normami lub odpowiednimi standardami Międzynarodowymi lub Unii Europejskiej. Roboty winny być zaprojektowane i wykonane zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego, najnowszą praktyką inżynierską i najlepszą dostępną techniką (BAT) wymaganą Prawem Kraju. Należy przyjąć rozwiązania zapewniające prostą, niezawodną eksploatację Przedmiotu Zamówienia w długim okresie czasu po najniższych kosztach eksploatacji. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, że on sam oraz jego projektanci będą do dyspozycji Zamawiającego aż do daty upływu Okresu Zgłaszania Wad. Budowa i urządzenia W zakres zamówienia związany z budową i urządzeniami wchodzą: 1) Wytyczenie Robót w nawiązaniu do punktów, linii i poziomów odniesienia. 2) Wykonanie Robót budowlanych, instalacyjnych oraz montażowych, zgodnie z warunkami kontraktu na urządzenia i budowę z projektowaniem (FIDIC Żółta książka) oraz przepisami Prawa budowlanego i Prawa ochrony środowiska, 3) Próby Końcowe dla wykazania gwarantowanych w Ofercie efektów: technologicznego i ekologicznego – ujętych w wykazie gwarancji procesowych zawartym w SWZ Części II/5–Wzór wykazu gwarancji procesowych, oddanie obiektów do użytkowania oraz uzyskanie wszystkich właściwych dokumentów wymaganych przepisami prawa Rzeczpospolitej Polskiej, w tym pozwolenia na użytkowanie dla zmodernizowanego obiektu. 4) Przeglądy i usługi serwisowe w okresie gwarancji. 5) Ustanowienie Kierownika Budowy. Wymagania do przedmiotu zamówienia zostały szczegółowo opisane w Programie Funkcjonalno Użytkowym Część III SWZ. Wykonawca jest zobowiązany wykonać wszystkie prace, wymagane obowiązującymi przepisami prawa, które są niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia tj. zaprojektowania i zrealizowania zakresu rzeczowego inwestycji a także uzyskania zakładanych parametrów funkcjonalnych (gwarancji procesowych) zrealizowanych Robót, nawet te nie wskazane bezpośrednio w PFU.
Vorherige Bekanntmachung: 136048-2025
Interne Kennung: 10-JRP/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen