380499-2026 - Ergebnis
Dänemark – Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung – 60 kV Indendørs Anlæg til ODO
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel60 kV Indendørs Anlæg til ODO
BeschreibungOrdregiver ønsker levering af 1 stk. komplet 60kV åbent Indendørs Anlæg til station Øster Doense (ODO). Leverancen indeholder bl.a. beregning og projektering af hele 60kV anlægget inklusive levering, montering og godkendelsesprøver på monteringsstedet (SAT-test) og alle stålkonstruktioner. Anlægget skal bestå af følgende (for fuld beskrivelse henvises til Bilag B – Kravspecifikation, inkl. Bilag B.1-B.3): • 1 stk. 60kV komplet dobbeltskinne • 2 stk. 60kV komplette transformerfelter • 5 stk. 60kV komplette linjefelter • 1 stk. 60kV komplet koblingsfelt • 2 stk. disponible 60kV linjefelter med adskiller (kun 60kV skinne og adskillere i feltet) Der opsættes strøm- og spændingstransformere jf. Bilag B.2 - Data for 60kV CT og VT'er. Ordregiver er berettiget til at benytte de udbudte optioner (Bilag B – Kravspecifikation), hvorfor Tilbudsgiveren er pligtig til at acceptere dette. Ordregiver skal give Leverandøren skriftlig besked i forbindelse med at ordren på 1 stk. af 60kV åben indendørs anlæg til station Øster Doense (ODO) placeres, såfremt optionerne ønskes anvendt.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
5. Los
LosLOT-0000